Vw passat b3

Jak rozebrat DPD wv passat b3

Fotoreportáž obnovy TPS na RP Monomotronic přídavek

V tomto tématu bych rád doplnil dříve zveřejněný materiál o opravě snímače polohy škrticí klapky (TPS).

Auto Passat B3 1991 RP monomotronik, syndromy – auto se zastaví, zvýšená spotřeba paliva a silné škubání při akceleraci. Diagnostika s blikajícími kódy ukázala chybu TPS.
Dále jsem demontoval spodní část vstřiku a odstranil samotný snímač Před odstraněním snímače je třeba provést opatření, abyste jej umístili do přesně stejné polohy!

Zde je můj samotný senzor, mimochodem, existuje několik druhů.

70533_01.jpg

Po otestování testerem jsem zjistil, že horní dráha nemá spojení s koncovkou ani na hranici 20 MΩ, tester nic neukázal a celá dráha zvonila až do oblasti u kontaktu, t.j. vznikla trhlina; na křižovatce trati s mosazným terminálem. Pro obnovení kontaktu jsem použil speciální vodivé lepidlo.
1. Opatrně, abyste nesmazali vodivou vrstvu, odstraňte lak na mosazném kontaktu a na malé ploše kolem kontaktu (zelená část pod lakem je vidět stříbřitá vrstva kontaktního laku, která je po obvodu prasklá); .

70533_02.jpg

2. Očištěný povrch otřete alkoholem a naneste vodivý lak.
Použil jsem lak koupený v radiomarketu za 8 dolarů, je stříbrné barvy a v zaschlém stavu téměř nulový odpor (1cm pásek měl odpor 0,2 Ohm), je důležité zkontrolovat vodivý lak na odolnost, pokud narazíte na lak s vysokou odolností, dobrý kontakt nebude fungovat!
Po zaschnutí laku jej překryjte další vrstvou běžného laku.

70533_03.jpg

Na opraveném snímači jsem změřil odpor drah a načrtl schéma:

70533_04.jpg

63213_01.jpg

Poté jsem umístil čidlo na spodní část vstřiku a zkontroloval odpor dle tabulky z předchozího materiálu k tématu a zjistil nesrovnalost. První a pátý je asi 1150 Ohmů, první a druhý odpor se při otevření o čtvrtinu zvýší z 1000 na 2650 Ohmů a pak zůstane konstantní na 2650, ale odpor 1-4 nejprve roste a pak klesá, moje odporová odporová charakteristika podle tabulka se shoduje s odporem mezi nohama 4 -5 nejprve konstantně 1000 Ohm, pak roste někde až na 2600 Ohm, výsledky měření se shodují s diagramem, který jsem uvedl, je pravděpodobné, že je v tabulce překlep, popř. jiný typ snímače.

Zajímavé:
Jak zjistit, jak najít schéma zapojení pro elektrickou farmu passat b3.

Po instalaci na auto a vymazání chyb se auto vrátilo do normálu a chyba TPS se neobjevila.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button