ŠkodaŠkoda Rapid

Kde je tachometr na Škodě Rapid?

Snímač rychlosti je instalován na každém moderním autě a Škoda Rapid není výjimkou. Je umístěn na převodovce, kde určuje rychlost otáčení hnacího hřídele. Po obdržení potřebné informace je předána elektronické řídicí jednotce s následným výstupem na rychloměr. Ukazuje se, že pokud se tento snímač porouchá, údaje o rychlosti se zobrazí nesprávně a pro řidiče bude obtížné udržet požadovaný rychlostní limit. Ve vozech Škoda Rapid není výměna snímače rychlosti často vyžadována, ale pokud k takové poruše dojde, měl by ji opravit pouze kvalifikovaný odborník na autoservis. Porucha přenosu signálu může nejen způsobit pokutu, ale také způsobit vážnou mimořádnou událost. Kvůli takové poruše není řidič schopen správně určit rychlost vozu a začne se po silnici pohybovat příliš rychle.

Kdy a proč budete muset vyměnit snímač rychlosti na voze Škoda Rapid

Nemá smysl obnovovat snímač rychlosti, protože jeho cena je nízká a opravy nemusí přinést požadovaný výsledek. Samotný postup není příliš komplikovaný, ale má své vlastní nuance a nedoporučuje se provádět bez určitých dovedností a příslušných zkušeností. S tím si nejlépe poradí specializovaní servisní technici, kteří také určí příčiny poruchy. Může jich být několik a bylo by dobré, aby se s nimi majitel vozu seznámil. Příčiny selhání:

 1. Selhání samotného senzoru – k takovému selhání nejčastěji dochází v důsledku mechanického poškození, protože je umístěn na nevhodném místě a jeho tělo je vyrobeno z plastu. Poté, co se objeví praskliny, začne do něj vnikat vlhkost, která způsobí jeho vyhoření.
 2. Poškozený pohon – pohonem je plastové ozubené kolo spojené s výstupní hřídelí převodovky. Navzdory vysokým pevnostním charakteristikám často dochází k opotřebení hran hřídele, což může způsobit přenos nesprávných údajů.
 3. Problémy v elektrickém obvodu – k takové poruše může dojít z různých důvodů, protože k oxidaci kontaktů nebo přerušení kabeláže dochází v důsledku mnoha faktorů. Tato porucha je jednou z nejobtížněji diagnostikovatelných, protože nalezení jejích příčin někdy zabere hodně času.
 4. Rychloměr je vadný – příčinou poruchy může být porucha jakékoli elektronické součástky v důsledku poklesu palubního napětí. Někdy spolu s rychloměrem selhávají i další přístroje automobilu, což může být způsobeno poruchou samotné palubní desky.
Zajímavé:
Kdo zrychlí na 100 mph rychleji - Škoda Superb nebo Nissan Tiana.

POZORNOST! Příčiny poruchy je možné přesně určit pouze po důkladné diagnostice ve specializovaném servisu. Budete potřebovat diagnostické zařízení, které zjišťuje rychlost při pohybu a při stejných otáčkách naprázdno, stejně jako při dojezdu a úplném zastavení. Většinu problémů spojených s nutností výměny snímače rychlosti může majitel vozu odhalit sám, pokud bude pečlivě sledovat známky jejich projevu.

 1. Problémy s volnoběžnými otáčkami – pokud se auto zastaví na volnoběh, stejně jako při řazení, téměř jistě to vyžaduje výměnu snímače otáček, který se kontroluje jako první.
 2. Nefunkční rychloměr – absence odečtů nebo nesprávná činnost rychloměru je nejzřetelnějším příznakem poruchy. Protože příčinou nemusí být pouze snímač rychlosti, bude vyžadována předběžná diagnostika.
 3. Zvýšila se spotřeba paliva – speciální ovladač na základě informace o aktuální rychlosti vozu při dojezdu vypne přívod paliva, což umožňuje jeho úsporu.
 4. Výkon motoru se snížil – porucha snímače otáček způsobí, že motor začne pracovat nestabilně a není schopen vyvinout plný výkon.

Palubní elektronika může indikovat i nutnost výměny palivového senzoru, který na palubní desce zobrazí chybový signál. Poté si majitel vozu potřebuje co nejdříve najít čas na návštěvu autoservisu. Specialisté provedou diagnostiku a zjistí příčiny vzniklých problémů. Odpověď není vždy na povrchu, takže bez pomoci profesionálů to nebude snadné. Pouze pravidelná údržba zabrání poruchám v tu nejméně vhodnou chvíli.

DŮLEŽITÉ! Vždy si musíte pamatovat, že nesprávné údaje o rychlosti na rychloměru automobilu mohou způsobit vážnou nouzovou situaci, takže taková porucha musí být opravena okamžitě po zjištění sebemenších známek jejího projevu.

Výměna snímače rychlosti na Škoda Rapid: náklady na profesionální práci

Na Škodě Rapid je výměna snímače rychlosti levná, ale pouze za předpokladu, že motorista včas vyhledá kvalifikovanou technickou pomoc a nejsou nutné žádné další opravy.

Zajímavé:
Jak rozlišit řetěz od řemenu na Škodě.

Pravidelná údržba v autoservisu vám umožňuje minimalizovat riziko náhlé poruchy, takže byste na takovém postupu neměli šetřit. V případě takové poruchy začne motor pracovat v nouzovém režimu, a proto intenzivně spotřebovává svůj zdroj.

Jaké servisní služby mohou být potřeba:

 • Počáteční vizuální kontrola snímače rychlosti;
 • Kontrola neporušenosti a opravy elektrického vedení;
 • Diagnostika pomocí počítačového vybavení;
 • Demontáž snímače s následnou kontrolou hřídele;
 • Vyhodnocení výstupních parametrů a výměna snímače.

POZNÁMKA PRO ŘIDIČE. Pokud po provedení takových činností není zdroj problému identifikován, budete muset hledat problémy na jiných místech. Zejména palubní deska, která také může selhat. Dokud není zjištěna skutečná příčina poruchy, opravy nemohou začít. Výměnu snímače rychlosti by měl provádět kvalifikovaný automechanik, který má odpovídající zkušenosti a vysoce přesné měřicí zařízení. Je důležité pochopit, že pouze pravidelnou údržbou vozidla ve specializovaném autoservisu se lze vyhnout náhlým poruchám a drahým opravám.

Jak vyměnit snímač rychlosti na Škoda Rapid v autoservisu

Výměna snímače rychlosti na voze Škoda Rapid má své vlastní charakteristiky a měla by být provedena pouze ve specializovaném autoservisu. Někdy nestačí vyměnit pouze jeden díl, protože skutečnou příčinou poruchy může být porucha na několika místech. Pro zkušeného řemeslníka nebude provádění takových oprav obtížné, protože dobře ví, na co si dát pozor jako první. Zvláštní pozornost je třeba věnovat výběru náhrady, která je vhodná z hlediska kvality a spolehlivosti.

Jak vyměnit snímač rychlosti:

 1. Baterie se odpojí a teprve poté lze odpojit snímač rychlosti. K provedení této práce bude vyžadována zvláštní péče a speciální nástroje.
 2. Samotný snímač je pečlivě demontován, aby nedošlo k náhodnému poškození tyče. Poté se vybere díl podobné kvality a parametrů, který lze objednat předem.
 3. Instalace nového prvku se provádí v opačném pořadí. Po dokončení opravy je pečlivě zkontrolována správnost provedených prací a je poskytována dlouhodobá záruka.
Zajímavé:
Jak vyměnit mřížku palivového čerpadla Škoda Rapid.

RADA. Majitel vozu by neměl ztrácet čas a nervy pokusy o opravu na vlastní pěst. Servisní specialisté budou moci tuto práci provést mnohem rychleji a kvalitněji, protože se často setkávají s podobnými problémy.

Výhody oprav v autoservisu:

 • Přesná diagnostika a dostupnost potřebných náhradních dílů;
 • Vysoce kvalifikované a rozsáhlé zkušenosti zaměstnanců;
 • Efektivita a vysoká kvalita provedené práce;
 • Dostupné ceny a dlouhodobá záruka na všechny služby.

DŮLEŽITÉ! Vzhledem k tomu, že náklady na takové opravy jsou nízké, je lepší okamžitě vyhledat pomoc od profesionálů. Včasná oprava poruchy pomůže vyhnout se velkým výdajům, které jsou nevyhnutelné, pokud se při provozu pohonné jednotky vyskytnou vážné problémy. Je důležité nezapomenout, že po opravě budete muset resetovat všechny chyby ECU, jinak to bude stále indikovat potřebu vyměnit snímač rychlosti Chevrolet Epica.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button