ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda Octavia Tour

Kde je umístěna řídící jednotka ventilátoru Škoda Octavia Tour?

Kde je umístěna řídící jednotka ventilátoru Škoda Octavia Tour?

Škoda Octavia (Tour). Ventilátor chlazení chladiče nefunguje (nezapne se) – důvody, odstraňování problémů

— spálená, zkontrolujte pojistku, která ovládá ventilátor

— snímač spínače ventilátoru (DVS) je vadný

– vadné relé ventilátoru

– vadná pojistková skříň

– prasknutí napájecího kabelu

— přerušení výstupní cesty k drátu čidla chladiče

— těsnění pod hlavou je spálené (chladivo neprochází do válce)

Problémy s chladicím ventilátorem se obvykle vyskytují u ojetých vozů se slušným počtem najetých kilometrů. Toto selhání se projevuje různými způsoby; ventilátor nemusí fungovat stabilně, může se zapnout pozdě nebo se nezapne vůbec.

Důvodů, proč se ventilátor nezapne, může být celá řada, od banální spálené pojistky až po složitější problémy spojené s poruchou termostatu nebo problémy s elektrickým zapojením palubní sítě vozidla.

Pokud se motor vaří, ale ventilátor se stále nezapíná, první věc, která většinu motoristů napadne, jsou problémy s kabeláží ventilátoru. Elektroinstalace s tím však velmi často nemá nic společného a skutečný důvod spočívá právě v termostatu. Zařízení určené ke sledování teploty chladicí kapaliny (chladicí kapaliny) může selhat nebo se jednoduše zaseknout, po čemž chladicí kapalina přestane cirkulovat chladičem, v důsledku toho snímač chladiče nefunguje a samotný ventilátor se nezapne.

Poté zkontrolujte pojistku, která ovládá ventilátor, pokud je pojistka spálená, vyměňte ji za nepoškozenou.
Pokud příčinou není pojistka, musíte zkontrolovat přímo samotný ventilátor. Napájecí dráty se k němu často jednoduše drolí nebo se přetrhnou kvůli stáří. Případně může být důvod v zástrčce, takže pokud je vše v pořádku s kabeláží, vypněte napájení ventilátoru a zkontrolujte, zda zástrčka nefunguje správně. Připojte napájení k ventilátoru přímo, například z baterie, pokud ventilátor nijak nereaguje, usuzujeme, že je ventilátor vadný.

Zajímavé:
Jaké jsou předpisy pro skoda octavia a7.

Zkontrolujte snímač spínače ventilátoru (FSW) umístěný na chladiči. Chcete-li to provést, musíte odpojit zástrčky a poté je spojit, pokud ventilátor nefunguje, DVV je vadný a vyžaduje výměnu.

Vodič vedoucí do pojistkové skříňky je nutné připojit přímo k zemi (obvykle bílý s černým pruhem). Pokud poté ventilátor začne pracovat, můžeme dojít k závěru, že se druhý černý vodič přerušil a zkontrolujte, zda je jeho spojení se zemí spolehlivé. Poté spojíme dva vodiče dohromady a uvidíme, co se stane, pokud se ventilátor zapne, pak byl problém ve špatném připojení.

Zkontrolujte relé ventilátoru, je docela možné, že problém je tam. Chcete-li to zjistit, jednoduše jej vyměňte za sousední relé a poté propojte vodiče čidla chladiče, viz výše. Ventilátor se zapne – problém je ve vadném relé.

Dále musíte zkontrolovat napětí, abyste zjistili, zda je přiváděno do ventilátoru přes pojistkovou skříňku. Chcete-li to provést, vezměte kus drátu a nainstalujte jej do konektorů relé, pokud ventilátor funguje, důvod, proč ventilátor nefunguje, je v pojistkové skříni.

Je pravděpodobné, že do relé ventilátoru není přiváděno napětí. Chcete-li to zkontrolovat, můžete použít „staromódní“ metodu. Vezmeme žárovku, která bude sloužit jako „kontrola“. Pokud tam žádná žárovka není, stačí lehce udeřit druhým koncem drátu o zem, pokud uvidíte jiskru, neměly by být žádné problémy, s největší pravděpodobností to není důvod. Pokud nevidíte jiskru, s největší pravděpodobností v tomto konektoru není žádné napětí, to znamená, že došlo k přerušení dráhy v pojistkové skříňce.

Pokud po kontrole všech výše uvedených skutečností zjistíte důvod, proč se ventilátor chladiče nezapne, musíte zkontrolovat pouze jeden vodič – vodič snímače chladiče. Chcete-li to provést, musíte odstranit spínač, protože neumožňuje přístup k zástrčkám pojistkové skříňky. To znamená, že vyjmeme zástrčku z pojistkové skříňky a zkontrolujeme přerušení vodiče snímače chladiče.

Zajímavé:
Který motor Škoda pro čip.

Kontrolujeme následovně: připojte vodič ke svorce „+“ baterie, druhý konec nainstalujte do konektoru čipu. Poté vytáhněte zástrčku ze snímače a připojte žárovku. Pokud tam žádná žárovka není, udělejte „zelenou“ k zemi. Pokud není napětí, s největší pravděpodobností je tento vodič přerušený.

Pokud se ventilátor nezapne, může být důvod zcela neočekávaný, například spálené těsnění pod hlavou. K zapnutí nedochází z toho důvodu, že chladicí kapalina nevstupuje do válce, zatímco plyny z válce pronikají do chladicí kapaliny a vytvářejí efekt známý jako vzduchový zámek. Tato zátka zabraňuje normálnímu čerpání chladicí kapaliny. Jak pochopit, že máte syndrom vyhoření? Stačí se podívat do expanzní nádobky, pokud z ní každou chvíli za provozu vytékají bublinky – máte spálené těsnění, nebo je prasklina ve válci.

CO DĚLAT, POKUD NEFUNGUJE VENTILÁTOR CHLAZENÍ RADIÁTORU

Ujistit se, že ventilátor chlazení chladiče selhal a nefunguje, je docela jednoduché. Chcete-li to provést, musíte nastartovat motor auta a nechat ho nějakou dobu běžet na volnoběh. Když přístrojová deska ukazuje, že se teplota chladicí kapaliny blíží kritické zóně, senzor upozorní ventilátor chladiče, aby začal pracovat. Řidič v tuto chvíli uslyší zpod kapoty další hluk a když ji otevře, uvidí, že se v blízkosti chladiče točí oběžné kolo ventilátoru. Pokud teplota chladicí kapaliny dosáhla kritické hodnoty a chladicí ventilátor chladiče se nezapne, musíte zjistit, proč se to děje. Níže jsou uvedeny hlavní důvody, proč ventilátor chladiče nefunguje:

Problémy s elektromotorem. Pokud dojde k poruše elektromotoru, jeho rotor se nebude otáčet, a proto se oběžné kolo nebude otáčet. Výkon elektromotoru můžete zkontrolovat připojením přímo k baterii. Chcete-li to provést, budete muset vzít dva vodiče, připojit je ke dvěma svorkám baterie a dvěma svorkám elektromotoru. Pokud se ventilátor při přímém připojení k baterii neroztočí, můžeme usoudit, že je potřeba vyměnit elektromotor; Problémy se snímačem. Pokud snímač není schopen detekovat teplotu chladicí kapaliny a vyslat signál k zapnutí elektromotoru, bude nutné jej vyměnit. Abyste se ujistili, že nefunguje, musíte od něj odpojit dva vodiče a zkratovat je dohromady. Pokud elektromotor začne otáčet oběžným kolem, bude to znamenat, že snímač je vadný a je třeba jej vyměnit; Není tam žádné napětí. Třetím a nejčastějším důvodem nefunkčního chladicího ventilátoru chladiče je nedostatek napětí v jeho napájecím obvodu. Pokud dojde k přerušení vodičů nebo k poruše pojistky, obvod bude bez napětí. Abyste se ujistili, že tento problém existuje, musíte „zazvonit“ vodiče a zkontrolovat pojistky. Pokud se ventilátor chladiče nezapne, je docela snadné najít příčinu poruchy, stačí provést výše popsané kontroly.

Zajímavé:
Jak odvzdušnit abs brzdy na Škodě Octavia A5.

NEFUNGUJE VENTILÁTOR CHLAZENÍ RADIÁTORU: JAK POUŽÍVAT VŮZ

Pokud selže ventilátor chladiče, je lepší okamžitě zjistit příčinu a problém odstranit. Problém ale může nastat náhle a řidič musí znát základní pravidla, jak řídit auto s vypnutým ventilátorem, aby se motor nepřehřál:

Zkuste zapnout nucený provoz ventilátoru z baterie; Pokud není ventilátor nucený, měli byste jet konstantní rychlostí asi 60 kilometrů za hodinu nebo vyšší, aby proudění vzduchu chladilo kapalinu na chladiči bez pomoci ventilátoru. Doporučuje se také zapnout topení v interiéru vozu, aby část tepla z chladicí kapaliny unikla do kabiny. Pamatujte, že pokud se chladicí kapalina přehřívá, je lepší zastavit a chvíli počkat, až vychladne, než pokračovat v jízdě s vozidlem a riskovat přehřátí motoru.

Téma: Fanoušci BFQ jsou sami, fanoušci ne vždy fungují

net-max je offline

Ve výchozím nastaveníFanoušci BFQ jsou sami, ventilátory ne vždy fungují

Kluci, potřebuji pomoc, už nevím, kde se hrabat. Faktem je, že ventilátory nefungují vždy (i když je klimatizace zapnutá, jsou také tiché) a jehla se plíží do červené zóny, svítí kontrolka. Co dělali úředníci před půl rokem) vyměnil termostat, vyměnila ECU, vyměnilo čidlo na chladiči – výsledek nula, pomohlo to dostat z plynu při otevřeném víku. A teď po půl roce shodou okolností den předtím jsem zapnul klimu a druhý den stejný problém. Taky jsem se rozhodl dát si pauzu a dolít nemrznoucí kapalinu, což pomohlo snad na týden, (včera) vyměnil jsem víčko expanzní nádržky (druhou hloupě odšrouboval a zašrouboval) den jsem jezdil normálně, jsem byl dokonce šťastný a pak znovu. Přemýšlím, že vyjedu do prudšího kopce a zkusím ubrat plyn. No, mám pocit, že poruchy začínají častěji po jízdě do kopce

21.04.2014, 14:28 #2

Zajímavé:
Jak dlouho vydrží rozvodový řetěz na Škodě Octavia.

Alena je offline

Ac Registrace 07.05.2012/XNUMX/XNUMX Adresa Moskva Auto
Model Octavia Tour Rok výroby 2007 Motor 1,6 BFQ Barva bílá Zprávy 179

Ve výchozím nastavení

Snímač s tím nemá nic společného, ​​hlavně nový, otázka je proč přidáváte nemrznoucí kapalinu, kam to jde, takový problém byl, i když jsem nečekal, že se objeví nějaký vážný problém, přehřívání motor to ohrožuje další přepážkou, verdikt zněl, že hlavní (velký) ventilátor okamžitě umírá. Už je rok vyměněný a let je normální.

21.04.2014, 17:57 #3

muzjik je offline

Mega Shkodnik Registrace 28.10.2010. XNUMX. XNUMX Adresa Murmansk Auto
Model octavia tour Rok výroby 2008 Motor 1.8 t Barva černá metalíza Sloupky 3,490 XNUMX

Ve výchozím nastavení

můžete zkontrolovat ventilátor jeho odstraněním a použitím 12 voltů, pokud funguje, znamená to senzor

21.04.2014, 22:41 #4

Dmitrij Ivanovič je offline

Registrace fanoušků 27.06.2011 Adresa nové DMD Auto
Model caravel Rok výroby 2009 Motor 2,5 TDI Barva Modrá Zprávy 2,608 XNUMX

Ve výchozím nastavení

podívejte se na odkaz. s největší pravděpodobností ona. relé ventilátoru chlazení. Senzor s tím nemá nic společného, ​​zvlášť když byl měněn. a vypadá to, že je tam vzdušnost, dopravní zácpa. Jak fungují kamna v zimě?

22.04.2014, 09:20 #5

net-max je offline

Registrace studentů 07.04.2013 Adresa Krasnodar Auto
Prostředí modelu Rok výroby 2007 Motor bfq Barva nebeská Zprávy 3

Ve výchozím nastavení

To samé si myslím i ve směru relé. Topení u všech motorů BFQ se nezahřeje, dokud nenainstalujete přídavné čerpadlo (mám vypínatelné). No, myslím, že jsem odstranil vzdušnost (v neděli jsme s manželkou zvolili strmější kopec, umístili ho lícem nahoru, otevřeli víko a točili, dokud nemrznoucí směs nezačala vytékat a ventily fungovaly, pak dolili) po že jsem skoro neřídil. Dle mých dojmů se také objevuje častěji v největších vedrech, čili stroj dokáže mlátit celý den a Carlsony budou fungovat. Ale nedávno bylo na ulici 32 stupňů Celsia a v zácpě teplota stoupla, pak jsem taky jen stál na dvoře na sluníčku a zase. Možná se relé ovládání ventilátoru skutečně chová nesprávně při přehřívání. Dnes jsem navštívil elektrikáře a jen mluvil – říká, že relé je řídicí jednotka. Možná existuje nějaké jiné relé? Něco mě napadlo, možná by v tuto chvíli neměly fungovat, pochopil jsem, že teplota na palubní desce odráží teplotu motoru a ne chladiče. Možná se čerpadlo chová nevhodně?

Naposledy upravil net-maks; 23.04.2014 v 18:56.

23.04.2014, 20:21 #6

Zajímavé:
Proč má nová Škoda starou krabici.

net-max je offline

Registrace studentů 07.04.2013 Adresa Krasnodar Auto
Prostředí modelu Rok výroby 2007 Motor bfq Barva nebeská Zprávy 3

Ve výchozím nastavení

Dnes jsem jel celý den se zastávkami, vše v pořádku a na konci dne jsem se dostal na cca 30 minut do zácpy, kontrolka se znovu rozsvítila a šipka ukazovala do červeného sektoru, zapnul jsem topení , teplota klesla, dostal jsem se z dopravní zácpy, vypnul topení, ujel 3 km bez zastavení (teplota je normální) a zastavil, motor nebyl celou dobu vypnutý, při pohledu na uklizeno se spustily ventilátory znovu pracovat a teplotní jehla stála teoreticky, dalo by se čerpadlo kousnout?
zde je schéma

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button