ŠkodaŠkoda Octavia

Kde je nová výroba Škody octavia

Model Škoda Octavia vytvořený v Boleslavi se vyrábí v České republice, na Ukrajině, v Rusku, na Slovensku, v Indii, Číně a Kazachstánu. Poptávka po autech nám umožnila nasadit poměrně širokou síť. Montážní a výrobní kapacita se liší závod od závodu, nicméně jak v Rusku, tak v jiných zemích jsou obecné charakteristiky stejné.

V České republice

Hlavním výrobcem značky je Česká republika. V této zemi se hlavní výrobní závody koncernu nacházejí na stejném místě jako centrála. Mladá Boleslav je malé město s pouhými 44 tisíci obyvateli, které se nachází ve Středočeském kraji, v severní části.

Mnozí pracují na několik směn, takže činnost neustane ani na minutu. Je pozoruhodné, že doba potřebná k sestavení vozu Škoda Octavia nepřesahuje 3.5 hodiny. Většina operací je automatizovaná. Technologie se neustále zdokonalují a aktualizují. Všechny modely vozů se montují v Mladé Boleslavi, včetně nové Škody Octavia. Kromě toho se na území závodu nachází technologické muzeum.

Za jediný den sjede z montážní linky asi dva tisíce aut. Od roku 1991 závod smontoval více než 10 milionů vozů.

V republice jsou ještě dva koncernové závody: ve Wroclawi a Kwasinách, tam se ale žádný z modelů Škoda Octavia nevyrábí (jsou zaměřeny na jiné modely).

Eurocar, Solomonovo, Ukrajina

Nachází se nedaleko obce Solomonovo, na nejzápadnější hranici země, v Zakarpatské oblasti. Vyrobeno v roce 2001 pro Škoda Octavia. Později byly v této zemi výrobní linky upraveny pro výrobu vozů Fabia a Superb.

Zajímavé:
Proč ohřívač ve Škodě Yoik nefunguje při volnoběhu.

Od června 2013 je podnik vybaven vším potřebným pro výrobu vozu nové generace. Výrobní linky jsou přesně zkopírovány z původního závodu v ČR.

Rusko

V Rusku se Škoda Octavia montuje ve dvou továrnách: v Kaluze a poblíž Nižního Novgorodu. Z Ruska nebyly žádné stížnosti na kvalitu vozu. Stát se snaží podporovat nákup aut tuzemské výroby poskytováním kompenzací a slev z úvěrů.

VolksWagen GROUP RUS, Kaluga

Nachází se 170 km západně od Moskvy. Ročně se vyrobí až 225 tisíc vozů, mezi nimiž je i Škoda Octavia. Škoda Octavia první a druhé generace se montuje v Kaluze. Závod byl zahájen v roce 2007 a do roku 2013 bylo smontováno více než 700 tisíc kusů osobních vozů.

V zařízeních GAZ

Obrovský závod na výrobu automobilů Gorkého se nachází v Nižním Novgorodu. V roce 2011 podepsala VolksWagen GROUP RUS kontrakt na výrobu Octavie v závodech GAZ. Plánovaný objem výroby je 130000 XNUMX vozů ročně. Škoda třetí generace se zatím vyrábí výhradně v Nižném Novgorodu. V Rusku se také staví VW Jetta a Yeti.

V ruských podnicích probíhá celý cyklus výroby automobilů, včetně svařování, lakování a záběhu.

„ASIA AVTO“, Usť-Kamenogorsk, Kazachstán

Středisko Kazachstánu Škoda Octavia se nachází na okraji města Usť-Kamenogorsk. Všechny tři generace vozů jsou vyráběny v závodech závodu. Do února 2015 dosáhla nabídka modelů vyráběných pod českou značkou deseti. Jsou mezi nimi sedany, hatchbacky a crossovery 4×4.

Výrobní linky ASIA AVTO zajišťují kompletní technologický proces pro montáž nových vozů: od vytvoření motoru a převodovky až po diagnostické testování a záběh čerstvě smontovaného celku. V důsledku toho je kvalita sestavení velmi vysoká.

Další místa

Vozy české značky se vyrábějí také na Slovensku, v Indii a Číně (lídr ve výrobě aut pro asijský trh).

Zajímavé:
Kdy dorazí Škoda od pojišťovny.

Bratislava, Slovensko

Nedaleko hlavního města Slovenska se nachází malá automobilka, která od roku 1993 vyrábí vozy české značky. Třetí generace se do slovenského závodu zatím nedostala, takže se tam zatím vyrábí pouze druhá generace Škody Octavia.

Výroba dvoumiliontého modelu Škoda Octavia v závodě na Slovensku

V závodě na Slovensku byla dokončena montáž dvoumiliontého modelu Škoda Octavia

Aurangabad a Pune, Indie

Indie má rychle rostoucí automobilový trh. V závodě poblíž Aurangabadu a také v Kaluze (Rusko) se v současnosti vyrábí pouze první dvě generace Škody Octavia (s odpovídajícími motory). Kromě nich se tam montují i ​​různé modely Audi s různými objemy motorů, nicméně VolksWagen GROUP neuznává Audi vedoucí pozici v distribuci značky na indický trh.

Šanghaj, Čína

Showroom Škody Octavia v továrně v Šanghaji

V Říši středu jsou tři továrny, které montují šest modelů aut české značky včetně A7. Výrobní centra se nacházejí v Anting, Yizheng a Ningbo. Škoda Octavia se vyrábí v Ningbo.

Škoda zahájila výrobu nové Octavie v Rusku

Foto: Škoda

Škoda zahájila lokální výrobu čtvrté generace Octavia liftback v závodě v Nižním Novgorodu. Jak je uvedeno v tiskové zprávě české značky (obdržela RBC), vůz se montuje v podniku metodou celého cyklu. Společnost vysvětlila, že hotové díly a komponenty pro Octavii dorazí do závodu, kde se později svaří, dvakrát se naplní základním nátěrem a dojde k antikorozní úpravě.

„V další fázi probíhá finální montáž modelu, která mimo jiné zahrnuje montáž motoru, převodovky, lepení skel, montáž panelů a sedadel,“ zdůraznil Škoda.

Prodej novinky bude zahájen v polovině listopadu letošního roku. Nejprve se na našem trhu objeví liftback s 1,4litrovým benzínovým turbomotorem. Výkon agregátu je 150 koní. Motor je spárován s 6stupňovou manuální nebo 8stupňovou automatickou převodovkou. Ceny za takové auto se budou pohybovat od 1 409 000 do 1 757 000 rublů.

Zajímavé:
Kolik stojí náhradní klíč pro Škoda fabi ii plzen.

Foto: Škoda

Foto: Škoda

Později se na ruském trhu objeví Octavia s 1,6litrovým benzínovým motorem. Výkon agregátu je 110 koní. Tento motor pracuje ve spojení s 5-stupňovou manuální nebo 6-stupňovou automatickou převodovkou. Liftback může být také vybaven 2,0litrovým turbomotorem o výkonu 190 koní. Tento nový produkt je vybaven 7stupňovou předselektivní robotickou převodovkou DSG.

První lokálně montovaná Škoda Octavia sjela z výrobní linky v závodě Kaluga v roce 2009 a v červnu 2013 byla výroba modelu převedena do závodu GAZ Group v Nižném Novgorodu. V současné době se v tomto závodě montují také crossovery Karoq a Kodiaq.

Podle Asociace evropských podniků (AEB) prodala Škoda v září na ruském trhu 9616 svých vozů. Toto číslo je o 31 % více než ve stejném období loňského roku. Poté Rusové zakoupili 7341 3749 vozů české značky. Nejoblíbenějším modelem Škody byl minulý měsíc nový Rapid. Liftback si v září zakoupilo 3597 XNUMX Rusů. Na druhém místě je Škoda Octavia s XNUMX XNUMX prodanými vozy.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button