Škoda

Kdy se bude stavět Škodovka v Shuttles v 63. komplexu

Projekt zahrnuje 63 areálů, 2 školy a 5 školek

Dne 16. června se na radnici města Chelny konalo veřejné projednání, na kterém byl představen projekt rozvoje území 63 mikrookresů. Ředitel městského rozvoje Lenar Salmanov, který zastupuje tento projekt, uvedl, že je pokryta plocha 73 hektarů. Navrhuje se zde umístit vícebytové obytné domy a zařízení sociální, inženýrské a dopravní infrastruktury: „Dopravní infrastruktura se bude nacházet podél Yashlek Avenue a ul. Strojírenství. Na území bude 7 obchodních objektů s parkovacími místy a administrativní budova.“

Podle projektu bude v 63. mikrodistriktu celkem 32 vícebytových bytových domů různého počtu podlaží: deset 17patrových, sedmnáct 10patrových, dvě pětipatrové a tři budovy s variabilním počet pater od 10 do 17 pater. Dále je plánována výstavba dvou vzdělávacích škol (celkový počet 3 136 míst) a pěti mateřských škol (celkový počet 1 280 míst).

Jak poznamenává L. Salmanov, problém jímání srážkové vody bude muset vyřešit rybník, což je naznačeno i v developerském projektu.

Další zprávy Oleg Sabaev blahopřeje lékařům Chelny
Předchozí zprávy Bezplatná právní pomoc

Zajímavé:
Jak připojit odpor 15 ohmů k čidlu termostatu Škoda Octavia.

Dříve v sekci „Novinky“.

Rekonstrukce domu 2017: začátek letos na podzim

Rekonstrukce domu 2017: začátek letos na podzim

V Chelny byl jmenován nový vedoucí odboru školství

V Chelny byl jmenován nový vedoucí odboru školství

Prázdniny s

Prázdniny s „perníkem“

V průmyslové zóně Naberezhnye Chelny byly dokončeny opravy silnic

V průmyslové zóně Naberezhnye Chelny byly dokončeny opravy silnic

Vladislav Gavrilov byl zvolen prvním zástupcem předsedy výkonného výboru Chelny

Vladislav Gavrilov byl zvolen prvním zástupcem předsedy výkonného výboru Chelny

Počet rozpočtových míst na univerzitách v Tatarstánu se snížil

Počet rozpočtových míst na univerzitách v Tatarstánu se snížil

Kde v Chelny nasbírali přívěs + 45 pytlů odpadků

Kde v Chelny nasbírali přívěs + 45 pytlů odpadků

Proč obyvatelé kolejí potřebují umyvadla pod stropem?

Proč obyvatelé kolejí potřebují umyvadla pod stropem?

Devastace na hřišti a odpadky pod nosem ochránců přírody. Fotografie od čtenářů

Devastace na hřišti a odpadky pod nosem ochránců přírody. Fotografie od čtenářů

1 komentář

Eugene

08.06.2017 v 21:07 Odpovědět ↓ Mohli opravit nadpis.. Projekt má 63 areálů, 2 školy a 5 školek

V Chelny se objeví nový obytný komplex

Není to tak dávno, co se Naberezhnye Chelny začal rozrůstat o nová území: na podzim se na místě 63. mikrodistriktu objevilo speciální vybavení – to samé na křižovatce ulic Yashlek a Moskovsky a nyní stavitelé staví hromady (a v některých místa, která je již instalují!) hned v několika oblastech! Zatím se na místě 63. jeví před očima obyvatele Chelny „čisté pole“. Co bude za pár let? Náš skeptický novinář se na to zeptal Jurije Mochalina, obchodního ředitele stavebního holdingu DOMCOR.

– Jurij Anatoljevič, letos „DOMKOR“ zahájil výstavbu rezidenčního komplexu „Spaces“ v dosud nerozvinutém 63. mikrodistriktu města. jaký bude?

– Domnívám se, že obytný komplex „Prostory“ je od sovětských dob první mikročtvrť, navržená kompetentně a důsledně. Zpracovali jsme a veřejnosti představili návrh uspořádání území. Tento projekt byl dostatečně podrobně analyzován – za účasti hlavního architekta Naberezhnye Chelny a odborníků z rady pro územní plánování. Vše bylo schváleno: architektonické i barevné řešení budoucího bytového komplexu.

Rezidenční komplex „Spaces“ splňuje naprosto všechny moderní urbanistické standardy týkající se parkovišť, obchodů a veřejných prostor. A samozřejmě zajistit okolí školy a školky. Navíc nejsou umístěny náhodně – naopak se je designéři snažili soustředit na jedno místo. Jedná se o promyšlenou ucelenou zástavbu území, to znamená, že se tam bude občanům žít a dýchat s lehkostí. Proto jsme přišli s názvem „Vesmíry“.

Zajímavé:
Jaká byla zelená řada Škody.

– Jedním z hlavních problémů každého chelnského staveniště je dostupnost (nebo spíše nedostatek) parkování. Vyřeší DOMCOR tento problém?

– Rád bych zdůraznil: zajištění parkovacích míst pro celý 63. mikročtvrť je 100 procent a obytný soubor „Spaces“ tvoří čtyři domy a jen malá část grandiózní výstavby, která tam leží před námi. Zbytek území zaberou domy postavené v rámci programu sociální hypotéky a další objekty.

Na území areálu je tedy plánováno vybudování pěkného patrového parkoviště s vestavěnými nebytovými prostory. Předpokládáme, že se bude jednat o fitness centrum a hledáme investora, který ho chce umístit do tohoto objektu.

mochalin.jpg

– Vedle budoucího rezidenčního komplexu Prostory se nachází stávající parkoviště. Není to nejpříjemnější čtvrť.

– Parkoviště není tak blízko: je to více než blok od obytného komplexu Prostory. Mnohem blíže k němu bude podle projektu umístěna řekněme mateřská škola, kde jsou požadavky na hygienické standardy mnohem vyšší než u obytných budov. V jeho těsném sousedství vyroste i pětivchodový desetipatrový dům navržený jinou firmou, takže by se dalo říci, že obytný soubor „Spaces“ bude spolehlivě oddělen od parkoviště.

– Obytný komplex „Prostory“, který je ve výstavbě, se nachází vedle nechvalně známého 65. mikrodistriktu. Paralely se naznačují.

– Zdejší paralely jsou zcela nevhodné. Jedná se o různé mikrookresy s různými inženýrskými systémy. Týká se to kanalizace, tepla a elektřiny. V 63. je samostatná kanalizace a problémy, s nimiž se obyvatelé 65. potýkali, již ze své podstaty nepociťují jejich sousedé z obytného souboru Prostori.

Jako společnost, která své zákazníky nikdy nezklamala, jsme upřímně rádi, že se v 65. mikrodistriktu konečně začala řešit otázka podvedených akcionářů. Jediným problémem je, že tento komplex se nemůže pochlubit designovým záměrem: je zde velmi hustá zástavba, chybí parkovací místa a sociální infrastruktura je trochu komplikovaná. 63. bude v tomto ohledu srovnávat příznivě.

Zajímavé:
Proč klíč k zamknutí dveří na Škodě nefunguje.

– Jaká je situace s dopravní dostupností budoucího bytového souboru Prostory?

– 63. mikročtvrť je již zařazena do dopravního schématu města. Už tam jezdí několik autobusových linek. V těsné blízkosti je také tramvajová trať. No a jak se bude obytný komplex usazovat a růst, to vše se bude teprve rozvíjet.

– Dalším znakem domů budoucího rezidenčního komplexu „Prostory“ jsou spíše elektrická než plynová kamna v bytech. K čemu jsou dobré, kromě toho, že se lépe pečou?

– Instalujeme elektrická kamna, protože položení plynovodu by nás stálo pěkný peníz a nemohli bychom nabídnout kupujícím v rezidenčním komplexu Prostori dostupné ceny, které jsme nabízeli. DOMCOR již obýval nemálo domů s elektrickými kamny a z dlouholeté zkušenosti mohu říci: obyvatelé z toho nepociťují žádné nepříjemnosti. Navíc s takovým systémem platí za elektřinu zvýhodněnými sazbami, takže také profitují. Sám bydlím v bytě s elektrickým sporákem a nevidím v jeho používání absolutně žádné problémy. Pokud ne tvrdit opak, vzhledem k nedávným příběhům o explozích v obytných budovách, kde byl použit plyn.

– Když už jsme u cen bytů. V rezidenčním komplexu „Space“ jsou velmi nízké – od 38500 63 rublů za metr čtvereční. To je mírně vyšší než náklady na bydlení v rámci programu sociální hypotéky. Není divu, že dobrá polovina bytů v domě 07/XNUMX u DOMCORu je již prodána nebo rezervována.

– Musíte pochopit: toto je jen začátek prodeje – takové ceny nebudou konstantní. S tím, jak se staví domy rezidenčního komplexu „Spaces“ a samotný bytový komplex získává stále jasnější obrysy a získává infrastrukturu, náklady na metr čtvereční porostou. Proto moje rada lidem, kteří si chtějí koupit bydlení za co nejlepší cenu: pospěšte si!

Zajímavé:
Jak získat značku na hlavni Škody T25.

– Existují nějaké informace, kdy se z rezidenčního komplexu „Prostory“ stane mikročtvrť zcela připravená na pohodlný život?

– Rozhodně. DOMCOR staví domy v přísném souladu s konsolidovaným projektem a plánem výstavby přijatým holdingem. Navíc bych chtěl ještě jednou zdůraznit: specializujeme se na komplexní rozvoj území. Osazuje se první dům 63/07, zarážejí se piloty budoucích domů 63/08 a 63/10. Navíc jsme omezeni z hlediska rozvoje mikroregionu. Do roku 2019 se tak z obytného komplexu „Prostory“ stane zcela obyvatelná mikročtvrť s veškerou potřebnou infrastrukturou. DOMCOR drží slovo: tisíce obyvatel Čelny, Elabugy, Almeťjevska a Nižněkamsku žijící v domech, které jsme postavili, vám to potvrdí.

Omlouváme se, ale váš prohlížeč nepodporuje HTML5 video

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button