ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda Yeti

Kdy vyměnit hadovitý řemen Škoda Yeti

Řekněte mi, kdy vyměnit řemen alternátoru na 1.2 TSI 105 a jaké náhradní díly jsou potřeba? najeto 85000 3 km, auto sedělo 2 týdny, když jsem byl pryč, po nastartování řetěz asi XNUMX minuty hodně hučel, pak odezněl, nyní je to v normě, ale neustále se ozýval mírný hluk od hadovitého pásu, vizuálně je řemen v perfektním stavu, možná je vadný jeden z válečků. Děkuji. (Hledáním tématu jsem nic nenašel.)

Uživatelské menu Karta008
Prohlédnout profil
Pošlete soukromou zprávu na Karta008
Najít další příspěvky od Karta008

Das Auto – Golf +, 1.2, manuální převodovka, 2012
Registrace: 26.01.2012
Adresa: Petrohrad
Příspěvky: 230
Říká děkuji: 26 XNUMX
Poděkovali jsme 34 29krát ve XNUMX XNUMX příspěvcích

Podle předpisů se mění při 100 tis. km, já jsem měnil při 135 km. Vizuálně to bylo normální, až na malou dírku (~ 2 mm) od oblázku. K výměně potřebujete klíč nebo nízkou nástrčku 16mm na vyjmutí napínací kladky a kus drátu nebo např. klíč ve tvaru L T25 (nebo T20) na upevnění napínáku. Vyměnil jsem to na nadjezdu, ale nemohl jsem vyjmout válec zpod kapoty a vložit zámek, i když to dělají.
Řemen 03F260849A, pro auto s klimatizací.

Naposledy upravil Jursa; 05.08.2019 ve 12:40 hodin. Důvod: doplněno
Karta008 (08.08.2019)

Uživatelské menu Jursa
Prohlédnout profil
Pošlete soukromou zprávu Jursovi
Najít další příspěvky od Jursy

Das Auto – 1.2TSI
Registrace: 29.05.2012
Adresa: RK
Příspěvky: 99
Říká děkuji: 7 XNUMX
Poděkovali jsme 16 7krát ve XNUMX XNUMX příspěvcích
Je potřeba válečky měnit?

Zajímavé:
Kolik stojí servis vozu Škoda Roomster.
Uživatelské menu Karta008
Prohlédnout profil
Pošlete soukromou zprávu na Karta008
Najít další příspěvky od Karta008

Das Auto – 1.2TSI
Registrace: 29.05.2012
Adresa: RK
Příspěvky: 99
Říká děkuji: 7 XNUMX
Poděkovali jsme 16 7krát ve XNUMX XNUMX příspěvcích

Dnes jsem vyměnil řemen, válečky, čerpadlo a nemrznoucí směs. Všechny zvuky jsou pryč.
Díly perfektně pasují. Instalováno na 1.2 TSI 105 hp: čerpadlo VAG 03F121004E (kolo je kovové ne plastové), napínací kladka INA 532 0632 10 (jako originál), napínací kladka Caffaro 18900 (ložisko Japonsko, válec Polsko), řemen VAG 03F 260 nemrznoucí směs hotová 849 ks. Po 4 litru VAG G1,5 01 377M4 (potřebuji 2 litru) Zbylo mi 5,6 litru, zřejmě nebylo vše vypuštěno. peníze vyšly na 0,9 tisíc rublů na náhradní díly, 10 tisíce rublů na výměnu.

———- Zpráva přidána ve 21:25 ———-

Řemen byl opotřebovaný na výšku a měl díry, válečky byly uvolněné a hlučné, čerpadlo netěsnilo a do ložiska čerpadla se již zřejmě dostala nemrznoucí kapalina, ložisko bylo uvolněné a vrzalo.

Uživatelské menu Karta008
Prohlédnout profil
Pošlete soukromou zprávu na Karta008
Najít další příspěvky od Karta008

Výměna řemene alternátoru Škoda Yeti

Auto ztratilo při jízdě trakci a objevilo se chybové hlášení. Šel jsem do servisu na diagnostiku, našel jsem problém v turbíně (spadl kroužek), oprava stála pár tisíc. Doporučuji!

Sergej, Audi A6

Servisuji své auto v Krylatskoye. Vše se mi líbí, mistři vše vysvětlí a nevnucují doplňkové služby.

Alla, Volkswagen Golf

Ceny jsou přiměřené a odpovídají kvalitě práce. Všichni jsou spokojeni, práce je profesionální, svému autu můžete věřit.

Nikolay, Škoda Octavia

Auto nešlo nastartovat a museli jsme zavolat odtahovku. Objevili jsme problém v elektronických jednotkách a během jednoho dne jsme vše opravili. Zkušení specialisté!

Zajímavé:
Jak vyměnit těsnění víka ventilů na Škoda Octavia A5.

Victor, Audi Q7

generace Škody Yeti

Ceny
služba
Cena
Výměna hnacích řemenů
1120 rublů.
Výměna napínací kladky řemene alternátoru
320 rublů.
Výměna řemenu alternátoru
1280 rublů.
Pozor

Ceny uvedené u díla jsou orientační a mohou se lišit.

Zjistěte přesné náklady na opravy speciálně pro váš vůz,
Technická centra můžete volat v kontaktech.

1.2, 1.4, 1.6, 1.8, 2.0: CBZB, CAXA, CZCA, CWVA, CDAB, CFHC

Řemen alternátoru (serpentýn) je relativně dlouhý plochý hadovitý řemen, který je poháněn řemenicí klikového hřídele motoru. Řemen pohání mnoho a často veškeré příslušenství motoru, jako je alternátor, kompresor klimatizace, čerpadlo posilovače řízení, vodní čerpadlo a vzduchové čerpadlo. Hadovitý pás se napíná hydraulickým nebo pružinovým automatickým napínačem.

  • Pískání, prokluzování pásu, viditelné poškození pásu. Pokud řemen selže nebo se opotřebuje předčasně, můžete slyšet zvuk nebo vidět viditelné známky opotřebení, jako jsou chybějící kousky pryže, nadměrné praskání nebo odření na okraji řemenu.
  • Indikátor baterie. Uvolněný řemen, pravděpodobně způsobený vadným napínákem, nemusí pohánět alternátor dostatečně rychle, a proto se může vybít baterie, což způsobí rozsvícení výstražné kontrolky.
  • Přehřátí motoru. Cívka často pohání vodní čerpadlo. V takových případech, pokud se řemen přetrhne, dojde k přehřátí motoru během několika sekund až minut. Pokud řemen není dostatečně napnutý, můžete si všimnout, že provozní teplota motoru je vyšší než normálně.

Pořadí práce

Před instalací nového řemene je zkontrolována spolehlivost upevnění všech jím poháněných jednotek. Nakonec se nastartuje motor a zkontroluje se pohyb hnacího řemene.

Použité náhradní díly

Většinou stačí vyměnit pouze řemen (nebo cívku) alternátoru, a to bez dalších nákladů. Pokud řemen selže dlouho před koncem své životnosti, pak důkladná kontrola takových přídavných prvků, jako jsou předpětí, případné posunutí harmonického vyvažovače klikového hřídele (na kterém je namontována hnací řemenice), zablokování řemenic nebo porucha se provádí napínák řemenu. Kontroluje se také hadovité vedení řemenu, protože správné vedení je kritické pro správné napnutí řemene a provoz poháněných součástí. Pokud se navíc opotřebovaný řemen přetrhne a tento řemen pohání vodní čerpadlo, motor se během několika sekund přehřeje.

Zajímavé:
Kde je více místa Škoda Octavia nebo BMW 3.

Zaregistrujte se do služby

Tak důležitý proces, jako je výměna řemene alternátoru Škoda Yeti, by měl být prováděn pouze za účasti vysoce kvalifikovaných odborníků s ohledem na rady výrobců. Proto je velmi důležité vybrat si vhodný autoservis Škoda, který bude schopen kompetentně provést servis vašeho vozu, kde bude předem poskytnut seznam provedených prací a následně bude vystavena záruka na provedený servis. V Moskvě můžete kontaktovat specializovaný autoservis VAG v jakékoli části města.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button