ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda octavia a5

Kdy vyměnit spojku na Škodě Octavia A5

Pokud dojde k výraznému opotřebení spojky skříně DSG 7, ECU začne co nejvíce vysouvat spojovací tyč spojky, čímž nutí olejové čerpadlo neustále pracovat. V důsledku toho se začne přehřívat (obvykle se taví kontaktní izolace) a může dojít ke zkratu v samotné ECU DSG (v důsledku zvýšené teploty).

Spojka, která nejvíce podléhá opotřebení, je zodpovědná za liché převody, protože s její pomocí se auto rozjede (a jak je v tuto chvíli známo maximální zatížení). Stav snůšky (její vitalitu) lze zjistit pomocí diagnostiky. Je-li vyměněn, provede se úprava a přizpůsobení.

stará spojka - zadřená, vůbec žádná mezera Stará spojka - i obě ložiska jsou přehřátá normální vůle v nové spojcenová spojka

Kdy je potřeba vyměnit spojku DSG7?

Samotná spojka je poměrně spolehlivý mechanismus, ale postupem času se stále opotřebovávají. V tomto případě je spojka nahrazena DSG 7. U 6stupňové převodovky, která, jak je známo, je převodovka mokrého typu, se tento postup provádí mnohem méně často (asi jednou za 150-200 300 km , s výhradou mírného používání, ačkoli auta přijížděla poměrně často s najetými kilometry asi 5 tisíc km), spíše než v převodovce suchého typu, kde může být nutná výměna spojky Škoda Octavia A7 DSG 25 počínaje 30-XNUMX tisíci km.

Měli byste také vědět, že spojka zodpovědná za liché převody se opotřebovává rychleji, protože zodpovídá za chod 1. stupně a zpátečky (zvýšené zatížení). Neustálá jízda v dopravních zácpách také negativně ovlivňuje životnost spojky.

Zpočátku výrobci 6 a 7 rychlostních DSG poskytovali možnost výměny spojek v převodovce a podle toho vyráběli opravné sady. Po tomto postupu je nutná adaptace spojky. Na toto dílo poskytujeme záruku 1 rok (výměna+seřízení+adaptace+instalace).

Zajímavé:
Jak odstranit spínač brzdových světel pro Škoda Octavia.

ЦЕНЫ

Diagnostika DSG7 0AM/0CW: zdarma!
Oprava mechatroniky DSG7 0AM/0CW: [na vyžádání] rub. Záruka 6 měsíců.

Oprava mechatroniky DSG7 0AM/0CW: na vyžádání. Záruka 6 měsíců.
Oprava automatické převodovky DSG7 0AM/0CW: na vyžádání. Záruka 6 měsíců.
Použitá automatická převodovka DSG7 0AM/0CW: na přání. 1 měsíc záruka
Sada na opravu spojky DSG7 0AM/0CW: [na vyžádání] rub. Záruka 6 měsíců.
Výměna spojky DSG7 0AM/0CW (nový originál): na vyžádání 1 den předem. Záruka 6 měsíců.
Výměna oleje DSG7 0AM/0CW — [na vyžádání] rub. Více informací

* Hotově a bankovním převodem (LLC), platba kartou. Práce na smlouvu.
** Zastoupení a partneři v regionech (obsluha, plat, atd.)

Prodám spojku pro DSG7

DQDL má vždy použité, nové a opravné sady skladem. Nebylo by od věci připomenout, že naše cena je výrazně nižší než u oficiálních prodejců. Dotazy můžete klást telefonicky nebo napsat požadavek do komentářů dole na stránce. Spojku DSG 7 pro Škodu Octavii A5 koupíte také v Moskvě na DQDL.

Příklady práce

Výměna mechatroniky Octavia A5 2011 1.4T 122 hp DSG 7 0AM DQ200. Příchozí diagnostika ukázala nefunkčnost hydraulické části mechatroniky a také dostatečné opotřebení spojky. Po dohodě s klientem bylo rozhodnuto opravit pouze hydraulickou část mechatroniky a odložit výměnu spojky na léto – normální diagnostikou lze předvídat kritické opotřebení spojky a říci, jak dlouho vydrží . Vyměnili jsme hydraulickou část, nalili nový olej do boxu a provedli adaptaci.

S analýzou začínáme v 0:XNUMXRozbitá vidlice spojkyložisko v klikové hřídeli se rozpadlo a sežralo hřídel - je potřeba vyměnit vyměnit hřídel a smontovatskříň smontovaná, spojka seřízena

Box 0AM (partnerský servis ze Škoda klubu) přišel na opravu. Odstraňování závad odhalilo sežraný primární hřídel ložiskem v klikovém hřídeli, únik oleje z pod těsnění a také zborcená vidlice druhé spojky. Krabice byla rozebrána, vyprána – vyměněna všechna těsnění. Vstupní hřídel je vyměněna (náhradní díly jsou k dispozici (kdo potřebuje náhradní díly – napište)), skříň je smontována. Byly vyměněny spojkové vidlice, spojka zůstala původní. Krabice byla odeslána k instalaci.

Zajímavé:
Kolik test přidává k celkovému skóre Škoda.

Octavia A5 1.8 2009 DQ200 0AM – za jízdy blikal klíč na palubní desce (P17BF-001, P17BF-000) Výměna hydraulické části mechatroniky.

ps Použité a repasované mechatroniky DQ200 0AM 0CW jsou vždy k dispozici pro tento a další VAG. Přeprogramujeme pro váš vůz do 5 minut.

DQDL na Drive2 https://www.drive2.ru/o/DQDL/
DQDL na Instagramu https://www.instagram.com/dsg_s_tronic/
Seznam hlavních problémů, které řešíme
  • Trhne a škube při přepínání. Neexistují žádné elektronické diagnostické chyby
  • Vibrace a otřesy při rozjezdu. Neexistují žádné elektronické diagnostické chyby.
  • Ztráta zpátečky. Když je zapnuto R, stroj přejde do nouzového režimu, rozsvítí se PRNDS. Podle elektronické diagnostiky je chyba obvykle: 19143 P2711 – Neplatná data pro proces řazení.
  • Když zapnete režim „D“/“R“, z převodovky se ozve cvaknutí a auto se rozjede. Podle elektronické diagnostiky chyba: 19143 P2711 – Neplatná data pro proces řazení.
  • Převodovka přejde do nouzového režimu a rozsvítí se PRNDS. Při zapnutí/vypnutí zapalování převodovka chvíli funguje normálně, pak je vše při starém. Podle elektronické diagnostiky obvykle chyby: 18222 P1814 – Tlakový regulační ventil 1 pro automatickou převodovku-N215: přerušený obvod / zkrat na kostru 18223 P1815 – Tlakový regulační ventil 1 pro automatickou převodovku-N215 zkrat na plus 18227 P1819 – Tlakový regulační ventil 2 pro automatickou převodovku- N216: přerušený obvod/zkrat na kostru 18228 P1820 – Tlakový regulační ventil 2-N216 Zkrat na kladný
  • Převodovka se periodicky přepne do nouzového režimu a rozsvítí se PRNDS. Po zapnutí/vypnutí zapalování převodovka chvíli funguje normálně, pak se vše rozjede znovu. Dle elektronické diagnostiky tyto chyby: 18115 P1707 – Zásah do chodu mechatronické jednotky, 17252 P0868 – Tlak v adaptaci převodovky na limitu
  • Po instalaci použité mechatroniky se převody neřadí podle potřeby. Obvykle dochází ke zpoždění při přepínání.
  • Po instalaci použité mechatroniky, když se začnete pohybovat, převodovka přejde do nouzového režimu. Podle elektronické diagnostiky chyba: 19143 P2711 – Neplatná data pro proces řazení
Zajímavé:
Jak vyměnit žárovku světlometu na Škodě Superb.

Toto není úplný seznam problémů a chyb. Pokud máte nějaké dotazy, můžete zavolat nebo se zeptat na webu.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button