ŠkodaŠkoda FabiaŠkoda OctaviaŠkoda Rapid

Kolik aut vyrábí Škoda mladá boleslav?

11 000 000 vozů ŠKODA.jpg

Závod Škoda Auto v Mladé Boleslavi vyrobil 11 milionů vozů. Společnost v současné době vyrábí šest modelů: Octavia, Octavia Combi, Fabia, Fabia Combi, Rapid a Rapid Spaceback. V rámci největšího rozšíření modelové řady v historii značky český výrobce za poslední tři roky výrazně zvýšil a zmodernizoval výrobní kapacitu závodu.

Jak uvádí Michael Oeljeklaus, člen představenstva Škody odpovědný za výrobu, z výrobních linek mladoboleslavského závodu sjelo více než 50 % všech dosud vyrobených vozů Škoda, z toho milion vyrobených v posledních dvou letech. let sám. „V příštích letech bude Škoda pokračovat ve své strategii největšího rozšíření modelové řady ve své historii a klíčovou roli v tom bude hrát náš hlavní závod,“ řekl Michael Oeljeklaus.

Závod v Mladé Boleslavi je pro Škodu klíčovým výrobním místem v rámci kampaně vývoje modelové řady, která začala před třemi lety. Na výrobě aktuální generace vozů Škoda Fabia, Octavia, Rapid a Rapid Spaceback pracuje téměř 10 tisíc zaměstnanců. V souvislosti s náběhem nových modelů společnost realizovala jeden z největších projektů modernizace a rozšíření výrobní kapacity v celé historii závodu. Jeho hlavním úkolem bylo zvýšit produktivitu závodu z 800 na 1200 vozů denně. Společnost také uvedla do provozu novou karosárnu a plně automatizovanou lakovnu interiérových dílů. Kromě toho byla uvedena na trh nová řada lisů šetrných k životnímu prostředí.

Nové modely vyráběné v Mladé Boleslavi jsou na evropském trhu velmi žádané. Na základě výsledků prvních dvou měsíců roku 2014 vzrostly prodeje nové Škody Octavia v západní a střední Evropě o třetinu, což posiluje její pozici bestselleru. Řadu vozů Škoda Octavia zastupují modely Octavia, Octavia Combi, Octavia Combi 4×4 a výkonná Octavia RS. V roce 2014 budou uvedeny na trh také nové Octavie Scout a Octavia G-TEC s motorem na zemní plyn. Škoda Rapid se pouhé dva roky po svém uvedení na trh stala třetím nejoblíbenějším modelem české značky. Škoda v roce 2013 zčtyřnásobila dodávky Rapid ve srovnání s předchozím rokem. Škoda Rapid Spaceback, představená v polovině roku 2013, byla prvním hatchbackem značky v segmentu kompaktních vozů.

Zajímavé:
V horku dochází ke kondenzaci v kufru Škody Octavia A5.

Kromě hlavního závodu v Mladé Boleslavi v České republice existují další dva závody ve městech Kvasiny a Vrchlabí. Závod v Kvasinách v současnosti vyrábí modely Yeti, Superb a Roomster; Závod ve Vrchlabí vyrábí dvouspojkové převodovky DSG pro celý koncern Volkswagen. Český výrobce a koncern Volkswagen společně investovaly do výroby DSG zhruba 170 milionů eur.

V rámci mezinárodní růstové strategie zahájené před třemi lety plánuje Škoda do roku 2018 zvýšit celosvětové prodeje na minimálně 1,5 milionu vozů ročně. V roce 2013 dodala Škoda zákazníkům po celém světě 920800 2014 vozů, což je druhý nejlepší roční prodej v historii značky. V loňském roce společnost představila osm nových nebo modernizovaných modelů – rekordní počet novinek pro Škodu. Česká značka bude i v roce 10,6 pokračovat v realizaci své růstové strategie. Ke konci letošního února se prodeje značky zvýšily o XNUMX % ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button