Škoda

Kolik koní má Škoda Polar?

SUV Škoda Polar bude menší než Yeti – konkurent Duster?

Rohit je strojní inženýr z Delhi College of Engineering (DTU) a má zkušenosti s psaním a editací automobilového obsahu přibližně 20 let.

— Aktualizováno před 10 měsíci v Car News

Česká automobilka Škoda Auto plánuje po Škodě Yeti uvést na trh další kompaktní SUV. Rozdíl je však tentokrát v tom, že toto SUV bude kratší než Yeti, jeho rozvor měří 4.1 metru. Pokud vezmeme nedávno představený Volkswagen Taigun, pak toto SUV bude sedět mezi Taigun a Yeti. Jmenuje se Polar a očekává se, že se dostane na trhy do roku 2015. Očekává se, že Škoda Polar bude také nést platformu MQB od Volkswagenu jako její základ. Platforma MQB je již založena na Volkswagenu Golf a Audi A3. Polar bude soutěžit s Renaultem Duster, Nissanem Juke a Peugeotem 2008.

SUV Škoda Polar

Proslýchá se, že Polar nebude založen na platformách, na kterých stojí Volkswagen Up!, Škoda Citigo, Seat Mii nebo příští generace Fabie. V současné době není k dispozici mnoho podrobností o Polaru. Polar však pravděpodobně dostane architekturu pohonu předních kol a volitelnou architekturu pohonu všech kol. Název Polar byl nedávno ochrannou známkou společnosti Škoda Auto, což naznačuje vysokou šanci na použití tohoto názvu pro SUV. Vnější design bude pravděpodobně inspirován konceptem MissionL, který automobilka představila na frankfurtském autosalonu.

S uvedením Polaru existuje šance na zvýšenou konkurenci a modelovou kanibalizaci mezi společnostmi skupiny Volkswagen pod cenou jejich produktů velmi strategicky. Volkswagen nedávno na brazilském autosalonu odhalil své připravované kompaktní SUV, Taigun. Jeho základy pocházejí z menší platformy používané Up! Taigun měří pouhých 3.86 m na délku a 1.73 m na šířku. Získává přeplňovaný 1.0litrový motor s výkonem 107 koní a točivým momentem 129 lb ft. Toto SUV váží pouhých 985 kg a Volkswagen tvrdí, že bude mít spotřebu paliva 60.1 mpg.

Zajímavé:
Kde je VIN kód na Škoda Octavia Tour.

Uvidíme, zda toto SUV bude představovat nějakou hrozbu pro populární SUV jako Duster a EcoSport, které jsou také docela populární globální kompaktní SUV. Budeme sledovat vývoj a budeme vás informovat, zůstaňte naladěni na Car Blog India.

Zpráva od – Joy Chatterjee

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button