Škoda

Kolik jednoduše chytrých prvků obsahuje Škoda kodiaq?

30+ „chytrých řešení“. Jak se Kodiaq stal „nejjednodušším“ vozem Škody

Bezvadný komfort a maximální vstřícnost k lidem v kabině jsou vlastnosti, které v Kodiaqu nacházejí všichni automobiloví experti bez výjimky, kteří již měli to štěstí nový crossover testovat. Jak poznamenali novináři auto.mail.ru, „Kodiaq poskytuje větší pohodlí domova než stejný Roomster, který byl svého času koncipován výhradně pro potřeby rodiny.“ A není se čemu divit, protože Škoda dokázala do nového SUV implementovat více než 30 „chytrých řešení“. Pojďme se seznámit s těmi nejzajímavějšími z nich.

Rychlá navigace:

 • Spací balíček
 • Jumbo Box
 • Dětská místa
 • Přihrádky na deštníky ve dveřích
 • Plastová ochrana dveří
 • Výsuvné tažné zařízení
 • Elektrický dětský zámek
 • Skládací stoly
 • Odnímatelná baterka
 • Přihrádka na nabíjení smartphonu
 • Škrabka na led
 • Držáky na poháry s vyraženým dnem
 • Držáky na tablety
 • Elektrické víko kufru s otevíráním/zavíráním pohybem nohy

Spací balíček

Na dlouhé cestě si cestující často chtějí zdřímnout. Speciálně pro ně vybavila Škoda nastavitelné hlavové opěrky sedadel Kodiaq bočními „uši“, které fixují hlavu. Součástí spacího balíčku je i hřejivá deka.

Jumbo Box

Nastavitelná loketní opěrka mezi předními sedadly obsahuje praktický Jumbo Box pro uložení malých předmětů. Pro řidiče i spolujezdce je stejně pohodlné dát si do něj jak svačinu na dlouhou cestu, tak cennosti nebo doklady.

Dětská místa

Interiér Škody Kodiaq lze vybavit třetí řadou sedadel, ideální pro děti. Sedadla se sklápí v poměru 60:40. Prostor pro nohy je nastavitelný v rozmezí 18 centimetrů. Opěradla sedadel mají individuální nastavení úhlu sklonu.

Zajímavé:
Co je lepší Elantra 3 nebo Škoda Octavia.

Přihrádky na deštníky ve dveřích

Obě přední dveře Kodiaku mají přihrádky na deštníky. Součástí balení vozidla jsou i samotné deštníky. Přihrádky jsou vyrobeny z materiálu odolného proti vlhkosti, takže se nemusíte bát, že mokré deštníky zničí povrch vozu. V tomto případě se voda nehromadí v oddílech, ale je odváděna mimo crossover.

Plastová ochrana dveří

Stahovací plastové kryty na všech čtyřech bočních dveřích chrání lak vašeho vozu a okolních vozů před poškrábáním. Toto „chytré řešení“ je zvláště důležité na těsných parkovištích.

Výsuvné tažné zařízení

Elektricky výsuvné tažné zařízení je řešením, které rozšiřuje možnosti Kodiaqu. Ovládá se ze zavazadlového prostoru a umožňuje táhnout naložený přívěs o hmotnosti až 2,5 tuny!

Elektrický dětský zámek

Pouhé jedno stisknutí tlačítka zvýší bezpečnost dětí uvnitř Kodiaqu. Díky elektrickému zámku si malí cestující bez vědomí dospělých neotevřou zadní dveře.

Skládací stolky na opěradlech předních sedadel

Doplňte svůj crossover o skládací stolky na opěradlech předních sedadel a cestující budou moci pohodlně jíst, číst, kreslit a používat mobilní zařízení na dlouhé cestě.

Vyjímatelná svítilna v zavazadlovém prostoru

LED svítilna poskytuje vynikající osvětlení zavazadlového prostoru a v případě potřeby ji lze použít uvnitř i vně vozidla. Magnetické zapínání umožňuje pohodlné upevnění na jakýkoli kovový povrch.

Přihrádka na nabíjení smartphonu

Telefon jen vložíme do speciální přihrádky a začne se nabíjet. Žádné dráty ani komplikace. Hlavní věc je, že se váš smartphone vejde do nabíjecího prostoru.

Škrabka na led v víčku palivové nádrže

Kodiaq, opravdová klasika „chytrých řešení“ značky Škoda, nezůstal ušetřen. Majitel crossoveru, který najde své auto zamrzlé po zimním parkování na ulici, může rychle vyčistit čelní sklo pomocí zelené škrabky skryté ve víčku nádrže.

Zajímavé:
Jak odstranit topení Škoda Octavia A5.

Držáky na poháry s vyraženým dnem

Otevřít láhev jednou rukou bez sundání druhé z volantu za jízdy je úkol, který zvládne jen velmi obratný řidič a to až po dlouhém tréninku. Ne však v případě Škody KodiaQ. Designéři vyrobili držáky nápojů v interiéru crossoveru reliéfní. Plastová láhev zapadá do speciálních prohlubní s výstupky na dně a je bezpečně upevněna, takže uzávěr lze bez problémů odšroubovat jednou rukou.

Držáky na tablety

Na opěradla předních sedadel Kodiak lze nainstalovat praktické držáky pro tablety. Nainstalujte si svůj oblíbený gadget, zapněte film nebo hudbu a užijte si jízdu. Řešení je k dispozici jako volitelné příslušenství.

Elektrické víko kufru s otevíráním a zavíráním pohybem nohy

Když potřebujete naložit věci do auta, přejete si mít pár rukou navíc. I o to se Škoda postarala. Ne, přídavné končetiny nejsou součástí paketu KodiaQ, ale na přání je k dispozici tlačítko, které pomocí pohybu vaší nohy aktivuje elektrické víko kufru.

Uvedená Simply Clever řešení jsou již působivá. To ale není vše, čím se může Kodiak pochlubit. Vezměte si například kufr, který má spoustu přihrádek, zapínání a sítě háčků.

Nebo kabina s tajnými přihrádkami, do kterých se vejde až 30 litrů příručních zavazadel! Neprozradíme ale všechna tajemství českého „medvěda“ – necháme vám možnost nechat se příjemně překvapit jeho „chytrými řešeními“, až je objevíte po zakoupení crossoveru.

Brilantní a jednoduché: funkce ŠKODA Kodiaq, které vás nenechají lhostejnými

V rámci turné světoznámého cirkusu Cirque du Soleil 1 2018, které podpořila ŠKODA, si diváci mohli užít nejen novou show, ale také pozvednout roušku tajemství: co se skrývá za tělem nového vlajková loď SUV ŠKODA Kodiaq. Inovativní řešení Simply Clever 2 podle odborníků dělá vůz skutečně chytrým, schopným zvládat i ty nejnáročnější zatáčky života.

Zajímavé:
Jak odstranit vnější kliku dveří Škoda Fabia.

Obecně je ŠKODA Kodiaq v konfiguraci 2018 „nadupaná“ 30 prvky jednoduché geniality. V našem článku odhalíme některé z nejpůsobivějších schopností tohoto zástupce českého automobilového průmyslu.

Jaké jsou tedy vlastnosti Simply Clever?

Jako mávnutím kouzelného proutku toto luxusní SUV odhaluje tajemství své neuvěřitelné praktičnosti, pohodlí a multifunkčnosti. ŠKODA Kodiaq je ideální vůz pro lidi s aktivním životním stylem a širokým spektrem zájmů. Stejně dobře si poradí s dlouhými cestami, výlety s přátelskou rodinou, přepravou zboží a dokonce i tažením přívěsu.

Bez ohledu na to, jak se vaše plány na tento den změní, je připraven na všechno! A takto se to vývojářům ŠKODA podařilo:

1. Prostor a pohodlí. Řešit obchodní problémy, přestěhovat rodinu, vyrazit s partou přátel mimo město? To vše je možné v jednom voze, jehož transformační systém umožňuje v případě potřeby flexibilně zvětšit zavazadlový prostor: v 5místné konfiguraci má ŠKODA Kodiaq objem zavazadlového prostoru 635 litrů a sklopením zadní části řada sedadel, získáte 1980 litrů volného prostoru.

2. Dítě v kabině. Prvky systému Simply Clever skutečně „myslí“ na každého malého pasažéra, jeho pohodlí a bezpečnost: pro speciální dětské sedačky Isofix 3 byly promyšleny fixační body a kotevní pásy Tether 4. Vůz je navíc vybaven elektrickým zámkem zadních dveří pro ochranu dětí, což znamená, že dítě nebude moci předčasně opustit kabinu a skončit na vozovce.

3. Pro spánek a relaxaci. Pokud únava zvítězila a nejbližší hotel je ještě daleko, jsou zadní sedadla SUV ŠKODA vybavena bezpečnými měkkými zařízeními pro zdravý spánek, které spolehlivě fixují polohu hlavy. Pěkným doplňkem je hřejivá útulná deka v pouzdře.

4. Bezpečnost vašich věcí je zaručena ve speciální přihrádce Jumbo Box 5, která je umístěna mezi předními sedadly pod nastavitelnou loketní opěrkou. Snadno se sem vejdou nejen různé drobnosti, ale i jídlo, protože box disponuje systémem chlazení klimatizace. Sklopte kryt loketní opěrky a nikdo si vaší mini ledničky nevšimne.

Zajímavé:
Jak odstranit obložení dveří na Škodě Roomster.

5. Promyšlené skladování. Mnoho přihrádek pro uložení věcí nezbytných na cestu bylo jednoduše a důmyslně promyšleno: přihrádky ve dveřích na značkový deštník a reflexní vesty, „kapsy“ na mince, účtenky a klíče, na lahve různých velikostí, miniaturní odpadkové nádoby s vyměnitelnými sáčky a spolehlivé stojany na brýle a chytré telefony. Pod sedadlem spolujezdce je malá odkládací přihrádka – nyní nebudou v kabině překážet drobné balíčky.

6. KESSY. V ceně vozu ŠKODA Kodiaq 2018 je již standardní bezpečnostní alarm a Keyless Entry, Start and exit System 6: systém bezklíčového vstupu a ovládání motoru. Odemkněte a zamykejte dveře, nastartujte a zastavte motor bez vytahování klíčů z kapsy.

7. Doplňkové prvky. Na první pohled jednoduché a přehledné, ale zároveň zvyšující úroveň komfortu a bezpečnosti: ochrana hran dveří, které se při otevření dveří mechanicky vysouvají a ochrání před poškrábáním v případě těsného parkování; Sklopné tažné zařízení se v případě potřeby snadno schová pod zadní nárazník. Skládací stolky, světelné clony na oknech, LED svítilna – každý detail tohoto vozu byl promyšlen.

SKODA Kodiaq: cena vaší bezpečnosti

Ať už vás na silnici čekají jakékoli potíže, i bez cestujících ve voze ŠKODA Kodiaq nejste sami. Systém elektronických asistentů nezná únavu, okamžitě reaguje na situaci a pomáhá rychle „vyhnout“ z jakékoli situace:

 • Park AssistT 7 – parkovací autopilot zjednodušuje a usnadňuje vyhledávání parkovacího místa a samotný proces. Kodiaq vás zvukovými signály upozorní na existující překážky a provede i kolmé nebo paralelní parkování s minimálními zásahy řidiče i v omezeném prostoru.
 • Trailer Assist 8 – asistent pro jízdu a parkování s přívěsem. V okamžiku, kdy je na displeji MIB zvoleno optimální umístění přívěsu nebo přívěsu, systém poskytne řidiči ideální úhel řízení.

 • adaptivní tempomat (ACC 9) – funkcionalita, která umožňuje udržovat konstantní rychlost na dlouhé vzdálenosti, přičemž systém v reálném čase sleduje vzdálenost mezi auty v provozu a v případě potřeby vůz zpomalí nebo signalizuje řidiči náhlou brzdění.
 • Traffic Jam Assist 10 je skutečným pomocníkem při jízdě v hustých městských dopravních zácpách tím, že kombinuje adaptivní tempomat a asistent pro jízdu v pruzích. Při aktivaci ACC se ovládání volantu, akcelerace a brzdění provádějí automaticky, dokud senzory přijímají signál, že ruce řidiče jsou na volantu.
Zajímavé:
Jaký olejový filtr je passat b3.

 • Driver Alert 11 – inteligentní systém rozpoznání únavy řidiče, který přesně a včas reaguje na atypické pohyby řízení a při rychlostech nad 65 km/h rozhodně upozorní řidiče na nutnost odpočinout si.

 • Blond Spot Detect 12 je funkční systém sledování mrtvého úhlu při přejíždění z jednoho jízdního pruhu do druhého vás LED indikátor upozorní na vozidla pohybující se v mrtvém úhlu. To zvyšuje bezpečnost provozu při změně jízdního pruhu a zabraňuje kolizím.

 • Rear Traffic Alert 13 je pohodlný a intuitivní asistent pro couvání z parkoviště: při detekci překážek vydá nejen zvukový signál, ale také vizuálně zobrazí obrázek na displeji informačního systému SUV.

Ceny za úrovně výbavy ŠKODA Kodiaq (Style Plus 14 a Ambition Plus 15) budou určeny sadou dalších možností a výkonem motoru. S celou škálou funkčních řešení pro SUV se můžete seznámit a přihlásit se k testovací jízdě u oficiálního prodejce vozů ŠKODA společnosti Volga-Rast-Oktava na telefonu: 8 (8442) 55-23-55.

NA TOTO TÉMA
Jako
Smích
Překvapení
Hněv
Smutek
Viděli jste překlep? Vyberte fragment a stiskněte Ctrl+Enter
TOP 5
58 934
51 087
39 817
35 248
21 889
Stanovisko
Anonymní názor
Stanovisko

Alisa Knyazeva
Korespondent
Stanovisko

Anastasia Ilyina
Hlavní redaktor NGS42.RU
Doporučené

Do kterých ruských měst se lidé stěhují z Archangelska a proč (nejde jen o platy)
1 hodina
Z vyšetřovací vazby odešel na speciální operaci. Příbuzní hledají Ťumeňského muže – zmizel před šesti měsíci
„Myslel jsem, že mi nikdy neřekne ‚mami‘.“ Příběh dvouletého chlapce narozeného bez uší
„Pokud jsou lidé ke mně laskaví, pak jsem laskavá“: řemeslnice z Trans-Uralu plete koberce pro celé Rusko

„Ten stejný chlap s hadicí?“ Jak žije domovník, který zachránil oběť při hrozném požáru u Autobusového nádraží?

Zajímavé:
Jak resetovat chybu airbagu Škoda pomocí elm 327.

TOP 5
58 934
51 087
39 817
35 248
21 889
Stanovisko
Anonymní názor
Stanovisko

Alisa Knyazeva
Korespondent
Stanovisko

Anastasia Ilyina
Hlavní redaktor NGS42.RU
Doporučené

Do kterých ruských měst se lidé stěhují z Archangelska a proč (nejde jen o platy)
1 hodina
Z vyšetřovací vazby odešel na speciální operaci. Příbuzní hledají Ťumeňského muže – zmizel před šesti měsíci
„Myslel jsem, že mi nikdy neřekne ‚mami‘.“ Příběh dvouletého chlapce narozeného bez uší
„Pokud jsou lidé ke mně laskaví, pak jsem laskavá“: řemeslnice z Trans-Uralu plete koberce pro celé Rusko

„Ten stejný chlap s hadicí?“ Jak žije domovník, který zachránil oběť při hrozném požáru u Autobusového nádraží?

 • přihlásit se k odběru novinek
 • Odeslat novinky
 • Nadpisy
 • reklama
 • O nás
 • Naše ocenění
 • Naše volná místa
 • Podpora
 • Všechna města v síti

Přihlásit se k odběru novinek Hlásit novinky

 • reklama
 • O nás
 • Naše ocenění
 • Naše volná místa
 • Podpora

Jsme na sociálních sítích
Kontaktní informace na Roskomnadzor a vládní agentury

Síťová publikace „V1.ru“ (18+)
Registrováno Federální službou pro dohled nad komunikacemi, informačními technologiemi a hromadnými sdělovacími prostředky (Roskomnadzor)
Osvědčení o registraci hromadných sdělovacích prostředků EL č. FS 77–84678 ze dne 06.02.2023.
Zakladatel: Společnost s ručením omezeným „INTERNET TECHNOLOGIES“
Šéfredaktor: Smurov Nikolaj Alexandrovič
Adresa redakce: 400005, Volgograd, st. 7th Gvardeiskaya, 2, office 102, 8 (8442) 59-59-16
Redakční e-mailová adresa: v1@sholding.ru
Kontaktní informace pro Roskomnadzor a vládní agentury: juristchel@sholding.ru
Technická podpora: help@sholding.ru

Kontaktujte obchodní oddělení: 8 (8442) 59-59-16 (ext. 3240), reklamav1@sholding.ru
Publikace označené jako „Inzerce“, „Projekt partnerství“, „Otevřená tribuna“, „Volby 2020“ a „Volby 2021“ byly hrazeny inzerentem.
Redakce stránek nenese odpovědnost za správnost informací obsažených v inzerátech.

Tato stránka je chráněna reCAPTCHA a Google. Platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky použití

Zajímavé:
Jaké jsou předpisy pro skoda octavia a7.

© LLC „Síť městských portálů“

Informace o věkových omezeních ve vztahu k informačním produktům, podléhající šíření na základě norem federálního zákona „O ochraně dětí před informacemi škodlivými pro jejich zdraví a vývoj“.

Některé materiály v této části mohou obsahovat informace zakázané dětem.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button