ŠkodaŠkoda Rapid

Kolik stojí čištění a kontrola klimatizace Škoda?

Klimatizace je nedílnou součástí klimatizačního systému vozu. Pokud to funguje nestabilně, pak se komfort cesty velmi mění. Jestliže před zhruba 60 lety automobily tento systém nepoužívaly, dnes si moderní auto bez klimatizace nelze představit.
Někdy není třeba provádět velké opravy – stačí vyčistit klimatizaci, což umožní obnovit její normální fungování. V každém případě je zpočátku nutné spoléhat na přítomnost známek nefunkčnosti klimatizace.

Název služby čas Stát
Čištění klimatizace

od 1 hodiny od 1600 rub.

Uvedené ceny za čištění klimatizace Škoda Rapid jsou minimální a mohou se změnit, protože. Nepředvídané a nucené práce se neberou v úvahu.

Doplňkové služby

Název služby čas Stát
Oprava klimatizace od 1 hodiny z 1600 rublů.
Výměna kompresoru klimatizace 1,5 hodin z 1800 rublů.
Doplňování paliva do klimatizace 1 hodina z 1350 rublů.
Výměna řemenu klimatizace 20 minut z 450 rublů.

Záznam jedním kliknutím

Kdy byste měli vyčistit klimatizaci na Škodě Rapid?

5

Čištění by mělo být provedeno poté, co se v kabině objeví nepříjemný zápach. V tomto případě je důležité vyčistit chladič, výparník a klimatizační systém. Hlavní příčinou nepříjemných pachů je hromadění vlhkosti, která zůstává na výparníku. Voda se objevuje v důsledku rozdílu teplot studeného a horkého vzduchu, který prochází systémem. Kvůli tomu dochází ke kondenzaci, která nepatří do kategorie destilátu. Taková vlhkost obsahuje spoustu nečistot, prachu, hub, bakterií a plísní.
Výpary se dostávají do vzduchu a usazují se na materiálových površích sedadel a palubní desky. To vede k šíření plísní po celém voze – sedadla spolujezdců se nasytí nepříjemným zápachem. Je také nutné pamatovat na to, že bakterie jsou nebezpečné pro lidské zdraví.

Zajímavé:
Jaká je spotřeba Škoda Fabia 2 1.4.

Tento problém lze vyřešit čištěním klimatizace. Existují tři hlavní příznaky, které naznačují potřebu provést tento postup:

• Během provozu systému se objevil cizí hluk. Můžete slyšet pískání, bzučení a další zvuky.
• V kabině je nepříjemný zápach.
• Vůz je příliš vlhký. Na skle se začne hromadit kondenzát.

Během normálního provozu klimatizace se kondenzace nehromadí, protože vzduch systémem volně proudí. Veškerá přebytečná vlhkost prochází speciální trubicí.
Tento typ poruchy klimatizace není považován za kritický. Výrazně se však zhorší komfort cesty. Je také důležité pamatovat na to, že velké množství prachu a bakterií ve vzduchu má negativní dopad na zdraví. Proto doporučujeme objednat čištění klimatizace v našem autoservisu. To umožní zbavit se nepohodlí během cesty. Je také důležité pochopit, že čištění by mělo být objednáno v důvěryhodném autoservisu. Naši specialisté používají moderní vybavení a mají potřebné zkušenosti ke splnění úkolu.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button