Škoda

Kolik vozů Škoda je v USA?

Zajímavé statistiky automobilového světa: kolik aut je na planetě a mnohem více

Zajímavé statistiky automobilového světa: kolik aut je na planetě a mnohem více

O zajímavých automobilových rekordech jsme vám již řekli a dnes bude řeč o statistikách. Do roku 2020 se automobilový průmysl po celém světě velmi, velmi globálně rozrostl, automobilky vyrábějí miliony aut, statisíce z nich se současně pohybují po velkých městech, vzájemně se ovlivňují, parkoviště jsou také ve špičce zaplněná. Obecně platí, že osobní automobil se stal pro obyvatelstvo mnohem dostupnější než dříve. Co tedy říkají čísla?

Kolik aut je na světě?

Výroba automobilů začala v předminulém tisíciletí a od té doby každým rokem nabírá na síle. Přemýšleli jste někdy, kolik aut se za tuto dobu nashromáždilo na naší planetě? Mezinárodní asociace výrobců automobilů vypočítala přibližný počet automobilů na světě. Přesné číslo není možné vypočítat, protože ne všechna auta jsou oficiálně registrována, takže studie zahrnovala pouze zdokumentovaná auta. Podle specialistů z Mezinárodní asociace výrobců automobilů bylo v době studie v roce 2015 na planetě Zemi nejméně 1 282 000 000 automobilů.

Na naší planetě je více než miliarda aut

Dříve podobné výpočty prováděli zaměstnanci jiné analytické organizace a dospěli k podobným výsledkům, čítajícím 1,2 miliardy automobilů.

Kolik aut se ročně vyrobí?

Zjistili jsme přibližný počet aut, která v současnosti na naší planetě existují. Nyní se podívejme, kolik nových aut vyrobí všechny automobilky ročně.

Zajímavé:
Kolik oleje se nalije do Škoda fabia 1.4 tdi 2006.

Automobilka

Za celý rok 2019 bylo celosvětově vyrobeno přesně 90 864 533 vozů. To je přibližně 2,8 vozidla za sekundu. Největší počet vozů – 25 milionů kusů – bylo loni vyrobeno v Číně. Spojené státy americké jsou na druhém místě z hlediska roční produkce vozidel. Během roku 2019 se Americe podařilo vytvořit téměř 11 milionů automobilů. Bronz v tomto žebříčku bere Japonsko. Japoncům se podařilo vyrobit 9,5 milionu vozů.

Výroba automobilů

Kolik aut připadá na tisíc obyvatel v různých zemích?

Po zjištění, kolik aut se ročně vyrobí, je zajímavé pochopit, do kterých zemí všechna tato nová auta jdou. K tomu je potřeba zjistit statistiky dostupnosti osobních vozů.

Statistiky dostupnosti vozu

Američané se stali lídry v soukromém vlastnictví automobilů. Ve Spojených státech se na tisíc lidí prodá až 799 aut. To znamená, že v Americe má téměř každý své auto. Itálie je v tomto žebříčku na druhém místě. Na tisíc obyvatel připadá v průměru 618 aut. První trojku v automobilové nabídce uzavírá Německo, kde na tisíc lidí připadá 544 aut. V Rusku je toto číslo mnohem skromnější a činí 284 aut na 1 000 Rusů. Ukrajina je v žebříčku ještě níže, kde na tisíc obyvatel připadá jen 162 aut.

V Rusku má auto jen každý čtvrtý

Kolik času tráví lidé v dopravních zácpách?

Známý problém dopravních zácp zasáhl všechna větší města. Zajímalo by mě, kolik času lidé tráví v dopravních zácpách po celém světě.

Dopravní zácpa

Podle studie analytické agentury INRIX tráví obyvatelé Los Angeles nejvíce času v dopravních zácpách. V zácpách stráví v průměru 104 hodin denně. Na druhém místě v tomto seznamu je ruské hlavní město Moskva. Pro Moskviče trvají dopravní zácpy asi 91 hodin denně. A New York získal bronz se svými 89 hodinami v dopravních zácpách každý den.

Zajímavé:
Jak často měnit řemen alternátoru Škoda Rapid.

Údaje dopravní studie

Jak moc využíváme naše auto?

Na světě je více než miliarda aut a každý rok se vyrobí dalších 90 milionů nových aut. Lidé tráví dlouhé hodiny v nekonečných dopravních zácpách. Na pozadí těchto informací vypadá statistika, na kolik procent naše auto využíváme, velmi zajímavě. Odborníci odhadují, že většina osobních aut je 95 % času spíše zaparkovaná než řízená. Stojí na parkovišti v noci, přes den během pracovního dne čekají na svého majitele a i při přesunu někam zabere nečinnost ve stejných zácpách nebo na semaforech značnou dobu.

Většinu času stojí auta

Takto rozsáhlé informace o autech lze získat ze statistických údajů. Jaká zajímavá fakta o autech a číslech znáte? Pište do komentářů.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button