ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda octavia a5

V jaké zemi je výrobce skla Škoda?

Otázka výměny čelního skla se řeší již delší dobu. Původní sklo bylo velmi silně pískované a fungovalo jako brusný papír na stěrače, zabilo je do týdne a nemilosrdně se odrazilo na přímém slunci, takže jste museli řídit v podstatě „na dotyk“.

Ukazuje se, že výběr skla pro Škodu Octavia A5 je velmi, velmi široký. Jsou vyloženě čínští, jsou střední sedláci, jako AGC a XYG, a originál za šílené peníze.

Čelní sklo pro Škoda Octavia A5:

Sklo potřebujete se všemi lištami, s nalepeným proužkem pro uchycení zrcátka a dešťového senzoru, nebo si přelepte vlastní.

Sklo NENÍ originál, tedy obdoba originálu:

 • XYG – OCTAVIA 13VCSLFWX (Čína)
 • Cena: 4962,00 r.

XYG byla založena v roce 1989. Vyrábí a prodává bezpečnostní skla pro automobily, architekturu, kování, elektrospotřebiče a mnoho dalšího. XYG vyrábí 2 miliony brýlí ročně a řadí se mezi největší společnosti na světě. Produkty pod značkou XYG jsou dodávány do více než 60 zemí (USA, Kanada, Japonsko, Evropa, Afrika atd.), podíl produktů je 60 %.

 • PILKINGTON 7810AGSMVZ6T (Velká Británie)
 • Cena: 6418,00 r.

Pilkington je jedním z největších světových dodavatelů skla a skleněných výrobků pro stavební a automobilový trh. Pilkington byl založen v roce 1826 a od června 2006 je součástí skupiny NSG. Sloučením podniků s plochým sklem NSG a Pilkington vznikl druhý největší výrobce skla na světě. Pilkington prodává své výrobky ve 130 zemích a má největší geografický dosah ze všech výrobců skla. Více než polovina tržeb společnosti pochází z evropských zemí, asi jedna třetina ze Severní Ameriky a zbytek především z Jižní Ameriky, Austrálie a Asie. Pod značkou Pilkington sdružuje koncern 25 továren na výrobu plováků po celém světě a je členem dalších 9. Každé čtvrté sklo na světě vyrábí Pilkington.

 • AGC 7810AGSMVZ6T (Japonsko)
 • Cena: 6647,00 r.
Zajímavé:
Jakou nádrž má Škoda Fabia 2001.

Skupina společností AGC Automotive je divizí koncernu Asahi Glass (Japonsko), který zaujímá vedoucí postavení na světovém trhu skla a skleněných výrobků. Koncern Asahi založený v roce 1907 působí ve čtyřech odvětvích: leštěné sklo, automobilové sklo, výroba displejů pro různé účely a má také řadu chemických závodů. Asahi Glass Company působí na ruském trhu od roku 1997. Aktivní politika průmyslové výstavby, vytvoření rozvinuté distribuční sítě a neustálé inovace v sortimentu nabízených produktů umožnily skupině AGC zaujmout vedoucí pozici na ruském trhu vysoce kvalitního leštěného skla.

 • NORDGLASS 7810AGSMVZ6T (Polsko)
 • Cena: 7354,00 r.
 • GUARDIAN 7810AGSMVZ6T (USA)
 • Cena: 7816,00 r.

Společnost Guardian zahájila svou činnost v roce 1932 v USA. Automobilová skla Guardian pro evropský trh se vyrábí v továrnách v Lucembursku a Španělsku. Hlavní specializací je třívrstvé čelní sklo. Výrobky vyrobené v Lucembursku jsou dodávány přímo do závodů na montáž automobilů, zatímco sklo pro aftermarket se vyrábí ve Španělsku. Bez ohledu na zemi výroby jsou však produkty Guardian vysoce kvalitní a spolehlivé. Četná výzkumná centra společnosti neustále pracují na zlepšení pevnosti a odolnosti skla a továrny používají jeden z nejpokročilejších systémů kontroly kvality. Guardian dnes zaujímá jedno z prvních míst mezi největšími světovými výrobci vyrábějícími produkty pro automobilový a stavební průmysl.

Z recenzí lidí na internetu:

 1. AGC je japonský koncern, který koupil naši sklárnu Bor. Jedná se o originály pro japonská auta i pro některá auta montovaná v Ruské federaci (například Ford). Skvělé sklo!
 2. Xyg – Čína. Nejlevnější mezi zástupci Asie, ale zdaleka ne nejkvalitnější (měkké, rychle otřené stěrači, poškrábané). Lišty, držáky zrcátek a DD jsou vzácné.
 3. Fyg — Sklo Fuoyao. To už je Tchaj-wan. Sklo je velmi slušné kvality a dodává se na výrobní linky některých výrobců (např. BMW e90 má originální skla). dodává se s již nalepenými lištami, úchyty pro zrcátka a dešťové senzory, topení atd. Dobré sklo.
 4. Benson – „Německá Čína“, německá společnost, která z nějakého důvodu vyrábí své produkty v Číně. Ve svém seznamu bych to zařadil mezi XYG a FYG (fuyao). z 10000 3 sklenic jsem narazil pouze na XNUMX s výrobní vadou skla. Lišty, držáky zrcátek atd. jsou přítomni. Kvalita je v pořádku, abych tak řekl. stěrače nejsou stírány tak rychle jako XYG. a dokonce lepší než ruští výrobci. Jediný problém, který mám v poslední době, je, že uchycení zrcátek atd. nejsou přilepené rovnoměrně. ne všichni, ale někteří na ně narazí. v podstatě, slušná varianta.
 5. nord sklo – Polsko. Stejný velmi dobrá volba. Všechny lišty a upevňovací prvky jsou přítomny. Kvalita je téměř na úrovni originálu. Jedno mínus: Je nepravděpodobné, že byste našli POLSKÉ sklo, většinou se vyrábí v Číně s typovým štítkem Nordglass nebo NordGlass, ale vyrábí se v jiné zemi
 6. Pilkington – Finsko. Příliš měkké (jako kostkový cukr) nedoporučuji
 7. Securit – Francie. kvalita je stejná jako u položky 5, ale cena může být vyšší.
 8. Poručník – někteří říkají Španělsko, jiní ne. Nemůžu to říct s jistotou, ale vím jednu věc: pro naše auta je to ORIGINÁL! a typový štítek tam nutně být nemusí. Často je ve výrobním závodě setřou a k nám se dostanou podle dokladů ne jako originální sklo, ale prostě jako náhradní díl nebo spotřební materiál. A to je u celnic úplně jiná částka.
Zajímavé:
Co doporučuje výrobce Škoda pro spalování oleje po 100000 XNUMX.

O ruských výrobcích.

 • 1.KMC — Nižnij Novgorod, Rusko. Kvalita je g. ale. Zkreslení, čočky, špatná velikost skla.
 • Steklolux – viz odstavec 1 výše.
 • SpektrGlass – Nižnij Novgorod, Rusko Jediný zástupce z tohoto seznamu, jehož sklo lze stále zakoupit. Sklo je hladké, velikost odpovídá. Jediná věc je, že byste měli určitě zkontrolovat čočky, i když jsem je na Audi neviděl, kvalita je o něco nižší než čínská, ale levnější.

příkladjak se deformuje čelní sklo Lemson, ale to se stává u mnoha levných čínských brýlí.

Nakonec jsem se na základě rady rozhodl pro Fyg – Fuoyao Glass, protože. Kvalita tohoto výrobce není v žádném případě horší než AGC, a jak ukázala praxe, sklo této značky se nachází na všech vozech, které se montují v Rusku. Dobré recenze od majitelů Polo a Tiguan2, kde je z továrny.

Tady je jeho číslo, mohlo by se někomu hodit.

Možná budete potřebovat sadu na opravu dešťového a světelného senzoru, její číslo: 1K0998559, ale s nákupem nespěchejte.

Dále můžete zakoupit nové lišty stěračů Bosch AeroTwin A936S, 475mm+600mm, bezrámové a zadní stěrač Bosch AeroTwin A400H

Označení autoskla. Typy a dekódování.

18.03.2021 Dnes existují dva druhy skel pro automobily a pět typů označení výrobků. Dnes vyrábí autoskla přibližně dvě desítky výrobců po celém světě. Na autoskle v rohové části nahoře nebo dole najdete standardní označení, které vám řekne o typu skla a umožní vám určit rok výroby a výrobce produktu. Navíc z označení můžete zjistit, jaké akce byly s vozem provedeny po jeho odcizení (pokud existují označení proti krádeži). Jinými slovy, značení může varovat a chránit majitele vozu. Chcete-li dešifrovat označení na skle, měli byste okamžitě pochopit, jaké typy autoskel existují.

Zajímavé:
Jak vyměnit gumové těsnění na dveřích Škoda Rapid Vidio.

Pojďme si auto před nákupem zkontrolovat!

Typ autoskla

Automobilové sklo je řazeno v závislosti na výrobním materiálu a má pro majitele automobilu významné rozdíly v ukazatelích síly a dalších.

Triplex


Sklo vyrobené technologií triplex obsahuje několik vrstev. Tradičně se jedná o dvě vrstvy spojené dohromady polymerovým filmem. Tradičně se takové automobilové sklo instaluje jako čelní sklo/čelní sklo, zřídka jako boční nebo panoramatické sklo. Na povrchu takového produktu je to napsáno Laminované, Lamisafe, což znamená vícevrstvé.

Díky elastické organické složce je triplex prakticky imunní vůči mechanickému namáhání a má velmi vysoký index pevnosti. Standardní tloušťka výrobku je 5-7 mm, vyztužené výrobky se vyrábí o tloušťce 8-17 mm.

Při rozbití se sklo nerozbije na úlomky, polymerová fólie je drží – řidič ani sedící v autě nebudou poškozeni.

Mezi další pozitivní vlastnosti triplexu:

 • vysoký stupeň snížení hluku;
 • odolnost vůči tepelným vlivům;
 • možnost změny odstínu;
 • šetrnost materiálů k životnímu prostředí.

Mezi nevýhody triplexu lze poměrně zaznamenat vysokou hmotnost, složitost výrobního procesu a relativně vysoké náklady.

stalinské

Tento produkt se používá jako zadní okna, okna dveří a poklopy nahoře. Na jeho povrch je aplikováno písmeno „T“ a nápis Zmírněné, Temperlit, Therlite, což se překládá jako ztvrdlý.

V Rusku je tento typ autoskla označen písmenem Z a je instalován na Classic.

Stalinit je levnější než triplex, ale není tak odolný. Při rozbití se sklo rozpadne na malé úlomky s tupými hranami. Motoristům se nedoporučuje používat stalinit jako čelní sklo: v případě nehody mohou úlomky poškodit řidiče a osoby sedící v kabině.

Výrobci

Dnes existuje asi dvacet výrobců automobilového skla. Obvykle lze výrobce rozdělit do tří tříd. Nejznámější z nich:

Zajímavé:
Jaký je index pro dsg 7 na Škodě Octavia A7.

 1. Výrobci prémiových produktů: Pilkington (UK), Saint Gobain Sekurit (Francie), AGC (Japonsko), PPG (USA).
 2. Výrobci skla business class: JAAN (Polsko), Guardian (USA), Shatterprufe (Jižní Afrika).
 3. Společnosti zabývající se výrobou skla ekonomické třídy: XYG (Čína), CSG (Čína), FYG (Čína), Starglass (Španělsko), Tamglass (Finsko) atd.

značkování

Originální autoskla se odlišují továrním značením nebo omlazením. Pokud se naučíte číst označení, můžete se nejen vyhnout falšování, ale také zjistit, kde byl produkt certifikován, datum jeho vydání a další údaje, které zajímají motoristu.

Označení je umístěno v rohu produktu (nahoře nebo dole). Skládá se z několika komponent:

 • název výrobce/ochranné známky;
 • druh skla (materiálu);
 • soulad výrobku s evropským standardem kvality a kódem země, ve které byla certifikace provedena (písmeno E s číselným kódem nahoře).

Před koupí vůz odborně zkontrolujeme

Standardy

Podívejme se na několik standardů značení podrobněji a vysvětlíme je na konkrétních příkladech.

Americký

Americký typ značení podléhá normě FMVSS 205. Všechny produkty přenášené na dopravníky automobilky jsou označeny určitými informacemi, které zaručují bezpečnost dílu.

Značení ve tvaru monogramu má zajímavý název brouk.

Americký standard má symboly DOT, M и AS. Číslo za DOT je certifikát od výrobce potvrzující, že produkt vyhovuje požadavkům amerického ministerstva dopravy.

Když se podíváme na označení skla PPG v příkladu níže a zkontrolujeme kód 18, můžeme říci, že výrobek patří společnosti PPG a byl vyroben v Pittsburghu (USA).


Evropský

V Evropě existují bezpečnostní normy, které platí pro vozy prodávané v zemích EU. Vzhledem k tomu, že několik zemí má v Evropě legislativu, bylo rozhodnuto vytvořit a přijmout jednotnou normu ECE R43, kterou podepsali všichni členové EU. Na výrobcích s evropským označením je písmeno „Е“ se nachází v monogramu.

Zajímavé:
Jak deaktivovat epc na světlometu Škoda.

Některé prvky autoskel prodávané a instalované v Americe mají na povrchu napsané evropské typové označení AS.

Na příkladu značení skel níže můžeme říci, že výrobek je vyráběn pod značkou Pilkington. Sklo bylo certifikováno v Německu E1. Kód výrobce produktu 682 (ST HELENS WA, ANGLIE).


Označení skel pro čínské a japonské vozy


Čínské sklo

Ve značení výrobců skla z Číny a Japonska se vše čte podle

podobný princip. Ze značení skel čínského výrobce FY, který vlastní dva páry továren na výrobu autoskel, vidíme, že se jedná o vícevrstvý výrobek. Sklo bylo certifikováno v Nizozemsku.

V tomto případě označení neoznačují písmena CCC v kruhu. To znamená, že vůz je dodán do Evropy. V ostatních případech označení obsahuje CCC E000199/E000039.

Japonské sklo

Zde je příklad značení skla od velkého globálního sklářského koncernu Asahi Glass Company (Japonsko). Všechny produkty připravené v této zemi jsou šifrovány kódem 43.

Toto sklo nese značku AGC Automotive. Asahi Glass Company také zahrnuje Asahi, Lamisafe, AP Tech. Splintex, Temperlite, Asahimas, BOR.

 1. E6 43R podepsat úředně schválené;
 2. DOT 24 kód výrobce
 3. M203 kód označující typ materiálu, včetně tloušťky a barvy;
 4. AS1 dodržování standardu kvality akceptovaného v Americe;
 5. .. 3 datum výroby (tečky jsou měsíc, číslo je rok výroby)
 6. Eurokód 2601 auto

Ruské brýle

Ruská paleta značení skla podléhá GOST 5727-88, působící v Ruské federaci. Označení skla VAZ (viz příklad níže) obsahuje následující prvky:

 1. WL vrstvené automobilové sklo (čelní sklo);
 2. TÓNOVANÉ pohlcující teplo;
 3. E2 43R 000 5418 značky úředně schválené;
 4. ARB (v kosočtverci) – znak továrny na sklo Bor pro alianci Renault-Nissan-AvtoVAZ.
 5. . 8 Datum vydání.

Dekódování značek skla

Shrneme-li a doplníme výše uvedené informace, poskytneme kompletní rozpis označení autoskel s vysvětlivkami:

Zajímavé:
Jak odstranit obložení předních dveří na Škodě Yeti.

1.ochranná známka (ochranná známka)

Označuje, že produkt patří konkrétnímu výrobci – AGC AUTOMOTIVE, Pilkington.

2. Rozšířený typ autoskla

Šikmé římské číslice od I do VI jsou aplikovány na povrchy odpovídajících typů skla:

 • I posílil větrné;
 • II vícevrstvá čelní skla;
 • III triplex zpracován;
 • IVplast;
 • V nevětrné s procentem kapacity menším než 70;
 • VI dvouvrstvý se stejným koeficientem.

Hovoříme o zemi, ve které bylo sklo certifikováno. Výrobek může obsahovat kombinace písmen a číslic od E1 – Německo do E43 – Japonsko.

Kód Země
E1 Německo
E2 Francie
E3 Itálie
E4 Nizozemsko
E5 Švédsko
E6 Belgie
E7 Maďarsko
E8 česká republika
E9 Španělsko
E10 Сербия
E11 Anglie
E12 Rakousko
E13 Lucembursko
E14 Švýcarsko
E16 Norsko
E17 Finsko
E18 Dánsko
E19 Rumunsko
E20 Polsko
E21 Portugalsko
E22 Rusko
E23 Řecko
E24 Irsko
E25 Chorvatsko
E26 Slovinsko
E27 Slovensko
E28 bělorusko
E29 Estonsko
E31 Bosna a Hercegovina
E32 Lotyšsko
E37 Turecko
E42 Evropská komunita
E43 Japonsko

4. Označení čísla materiálu (M)

5. Kód materiálu, která určuje typ výrobku, zahrnuje odstín a jeho tloušťku Datum výroby autoskla

Tyto informace lze poskytnout ve dvou formách:

 • Prostřednictvím zlomku označujícího měsíc a rok výroby, například 5/20 květen 2020.
 • Kombinace čísel a teček. Číslo a tečky zobrazují rok, součet teček před digitálním označením, měsíc výroby, součet teček za digitálním označením, měsíc výroby + 6.

6. Výrobek byl testován na pevnost a průchodnost

 • AS1. Výrobek lze zajistit kdekoli ve vozidle.
 • AS2. Nelze použít jako čelní sklo (neúspěšný penetrační test).
 • AS3. Výrobek nelze použít na auto jako čelní sklo nebo boční sklo. Použitelné na tónovaná skla.
Zajímavé:
Jak odstranit volant ze Škody Felicia.

7. DOT kód nebo kód výrobce

Číslovaný kód označuje skutečného výrobce skla. Tento kód musí být zobrazen na všech produktech bez výjimky.

8. Typ autoskla

 • Laminovaný Lamisafe dvou nebo více slov s filmem
 • Kalený, Temperlit, Therlit kalený

10. Soulad s bezpečností ECE R43 (43R-001532) (Evropa)

Odznaky na skle. Další označení

Na sklo auta mohou být nakresleny další obrázky, jejichž dekódování také neuškodí:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button