ŠkodaŠkoda Rapid

Proč je Škoda dražší než Volkswagen?

Všechny články Novinky Autocode Life hacks pro kupující Testovací jízdy Auto novinky Video Automarkety Různé Koupit za xxx rublů Recenze ojetých aut Life hacky pro prodejce Tiskové zprávy Hodnocení Recenze majitelů Konfrontace modelů

5. dubna 2019, 07:12 0 49580

Auto

„Škoda Rapid“ a „Volkswagen Polo“ jsou o jeden krok výše než „Rio“, „Solaris“ a „Vesta“ a o deset kroků výše než čínské levné vozy. Moderní verze, přestože se vyrábí ve stejném závodě v Kaluze, se od sebe výrazně liší. Co je lepší vybrat, zjistíme v článku.

V čem jsou si auta podobná?

Volkswagen Polo a Škoda Rapid patří k nejprodávanějším na trhu s novými i ojetými vozy. Oba vozy se používají v taxislužbě a sdílení aut. Na jedné straně je to ukazatel spolehlivosti, jednoduchosti a nízkonákladové údržby. Na druhou stranu jsou problémy při hledání vhodné kopie na sekundárním trhu.

Motory rozpočtových zástupců VW a Škoda se neliší: 1,6 litru s výkonem 90 a 110 k. S. nebo přeplňovaný 1,4l s výkonem 125 koní. S. Převodovky: 5stupňová manuální převodovka, 6stupňová automatická nebo DSG se dvěma spojkami pro 1,4litrový motor.

Špičkový motor poskytuje dobrou dynamiku a dokonce se stává zajímavým řídit auto. Na rozdíl od stereotypů robotická převodovka DSG „nehloupne“, nekope a nezpůsobuje nepohodlí.

Auto

Komfort v obou vozech je na minimální úrovni. Kabina je hlučná kvůli hlasitému motoru, drnčícímu odpružení, podběhům kol a špatné zvukové izolaci.

Auto

Dokončovací materiály jsou upřímně levné. Sedadla jsou nepohodlná, odpružení tvrdé, v kabině nejsou žádné výklenky pro umístění drobností. Polo i Rapid jsou vozidla z bodu A do bodu B.

Jaký je rozdíl mezi auty

Auto

Na rozdíl od Ria a Solarisu, které se liší pouze názvem značky, Polo a Rapid nejsou dvojčata.

Navenek bratři neprojevují svůj vztah. Polo se ukázalo jako klasický zástupce typické automobilové třídy. Snaží se být podobný Passatu: stejně přísný, vážný, bez „dětinských“ volánků a zbytečných prolisů.

Rapid vypadá odvážněji a moderněji. Vyrábí se v jasných barvách karoserie, rohy a hrany vně i uvnitř se neskromně třpytí laciným chromem. Škoda sází na mladé publikum: na ty, kteří chtějí stylový, moderní a levný vůz. Volkswagen se naopak zaměřuje na starší: láká řidiče, kteří nedbají na okázalý vzhled, zajímá je pouze motorový prostor.

Auto

Polo se v Rusku prodává jako sedan. Tato verze byla vytvořena přímo pro náš trh – v Evropě stále jezdí hatchbacky. A „Rapid“ obsadil výklenek populárních liftbacků. Plně otevírací zadní dveře jsou pro přepravu nákladu výhodnější, méně špiní oblečení na špinavém nárazníku, ale zároveň „žere“ pár centimetrů nad hlavami cestujících v zadní řadě.

Navzdory stejným elektrárnám spotřebuje Rapid méně paliva: udávaných 12 litrů na „sto“ oproti 13 litrům u Polo.

Hlavní rozdíl mezi modely je v konfiguracích. Volkswagen je zastáncem možností paketů, zatímco Škoda nabízí kupujícímu možnost volby individuálně. Proto je výbava vozů na trhu ojetin tak odlišná.

Co koupit: Polo nebo Rapid

Vše záleží na tom, kde a jak hodláte auto používat. Rapid má prostornější kufr — hodí se, pokud se do nového bytu chystáte převážet skříně, tapety, nádobí a židle. Za volantem Pola bolí záda méně, takže pokud plánujete jezdit mezi městy, vyberte si Volkswagen.

Před nákupem si nezapomeňte zkontrolovat historii vozu. Našli jsme první generaci Rapid 2017 s najetými 65 tisíc km a zkontrolovali jsme ji prostřednictvím avtocod.ru.

Auto

Kontrola ukázala, že vůz byl používán v taxíku a je prodáván s nezaplacenými pokutami:

Auto

Licence byla nyní odebrána, ale pokuty zůstávají. Až 17 za 16 500 rublů:

Auto

Polo se také často používá v taxících. Najít takový model nebylo těžké:

Auto

Vůz patřil pouze dvěma majitelům a již mu byl vystaven duplicitní titul, který nezaznamenal změny provedené na vozidle:

Auto

Auto má za sebou minimálně dvě nehody, má omezení dopravní policie a má najeto hodně kilometrů. Mezi dvěma kontrolami s rozdílem jednoho roku se hodnoty tachometru snížily o 54 tisíc km:

Auto

Koupit si takové auto znamená dostat se do mnoha problémů. A to i přesto, že Polo je cenově nižší než Rapid. První stojí v průměru 485 tisíc rublů a druhý — 600 tisíc.

Škoda Rapid je ale evropský model, jehož výroba byla lokalizována v Rusku. A Volkswagen Polo je ruské auto, které má se stejnojmenným evropským hatchbackem Polo pramálo společného. Myslíme si, že otázka, co si z těchto dvou vozů vybrat, zmizela sama od sebe. Samozřejmě Škodovka, i když dražší.

Autor: Jekatěrina Lipátová

Jaké auto byste si vybrali? Podělte se o svůj názor v komentářích pod článkem.

Zajímavé:
Jak demontovat sací potrubí Škody Octavia Tour.
Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»