Škoda

Proč se Škodě říká vadná

Ruští řidiči nevěří Škodě Karoq: crossover má několik významných nedostatků

Prodejce jmenoval předměty, které je zakázáno skladovat uvnitř vozu

Automechanik učil, jak nezávisle diagnostikovat ložisko kola: je to jednodušší, než se zdá

Lada Niva Travel má nyní verzi, která není k dispozici v Rusku: cena – od 1,2 milionu rublů

Populární za týden

Nový Moskvič 8 2024 ve velikosti Kia Sorento se ukázal venku i uvnitř

Velmi levný Chevrolet Lacetti za 1 milion rublů se vyprodal za pouhou půlhodinu

Mechanik řekl, jaké rychlosti jsou nebezpečné pro motor auta

Prodejce jmenoval 5 vozů za 600 tisíc rublů, které se roky nerozpadly

Prodejci našli stovky německých Volkswagenů pro celou rodinu: kolik stojí?

Počínaje crossoverem Kodiaq pojmenovává česká automobilka Škoda po vzoru svého staršího bratra od Volkswagenu svá SUV stejným písmenem abecedy. V roce 2017 tedy Škodu Yeti nahradil kompaktní Karoq.

Zajímavé:
Jakou kapalinu mám nalít do Škody Octavia 1.8t.

Auto dopadlo podobně jako jeho starší bratr Kodiaq, což je pochopitelné – design vozů koncernu VW má přísné rodinné kořeny. V Rusku se vůz začal prodávat až v roce 2019. Ruští automobiloví nadšenci na to čekali a nakonec se dočkali.

Crossover na ruském trhu má pouze dva typy motorů. 110litrový motor o výkonu 1,6 koní je vybaven 5stupňovou manuální převodovkou nebo 6stupňovou automatickou převodovkou. Přeplňovaný 1,4litrový agregát s výkonem 150 koní. prodává se v párech s 8stupňovou automatickou převodovkou nebo tradičním robotem DSG.

Skoro jako Volkswagen

Za prvé má vynikající ovladatelnost. Podle svědectví většiny řidičů je tento ukazatel Škody Karok na velmi vysoké úrovni. Auto sedí na asfaltu jako ulité, poslouchá pohyby řízení a perfektně projíždí zatáčky. Při rychlosti řízení ztěžkne, což usnadňuje ovládání vozu v režimu dráha.

Za plus označili uživatelé také dynamiku vozu. Karok rychle nabírá rychlost i po 120 km/h agilita crossoveru imponuje jak v městském režimu, tak mimo město. Většina označila model za velmi ekonomický.

Dalším důvodem, proč milovat svůj vůz Škoda Karoq, je jeho ergonomický interiér. Podle majitelů v něm není nic nadbytečného a zároveň je velmi pohodlný, vše je po ruce, materiály jsou moderní a z velké části velmi kvalitní.

Mnoha lidem vyhovuje zvuková izolace vozu, která je při jízdě neobtěžuje nadměrným hlukem. Mezi další komfortní prvky patří pohodlná sedadla a pěkný volant s mnoha tlačítky. Mezi výhody patří také bezpečnost téměř nového modelu

Na Škodě Karok je navíc atraktivní možnost dodatečného připojení různé výbavy prostřednictvím blikání.

Co je s tím špatně?

Ruští majitelé Škody Karoq říkají, že hlavní nevýhodou crossoveru je vybíravost ohledně kvality paliva. Existují recenze, že auto netoleruje ani 95oktanový benzín, který pro optimální provoz vyžaduje oktanové číslo paliva 98 nebo dokonce 100.

Zajímavé:
Kde najít bezpečnostní kód pro skoda octavia swing.

Tuhost zadního zavěšení znepříjemňuje mnoho cestujících ve druhé řadě. Přidejte k tomu tak důležitý ukazatel pro crossover, jako je světlá výška. Navzdory tomu, že by se mělo jednat o model se zvýšenou světlou výškou, má Škoda Karok jen 16,3 cm a pohon všech kol má pouze verze 1,4 AT.

To, že se stále nejedná o Volkswagen, ovlivňuje nepříjemné drobnosti uvnitř kabiny. Plast na dvou nebo třech místech se ukázal být nestabilní vůči poškrábání a zvuková izolace předních dveří dopadla hůře než zbytek karoserie.

Uživatelé navíc očekávali od kufru a odkládací schránky větší objem a prostornost. První neposkytuje potřebný prostor, protože sedadla druhé řady se skládají do velmi nerovné podlahy, a do druhé se dovnitř vejdou pouze rukavice.

Stručné shrnutí

Ne vždy se očekávání naplní na 100 %. Tím nechci říct, že by se z Čechů nevyšlo vůbec dobré auto – těm, kteří si ho koupili, se Karoq opravdu líbí. Je však třeba opravit drobné nedostatky. Možná to vše bude implementováno v restylingu, který na sebe nenechá dlouho čekat.

Příspěvek přesunut do archivu

Které modely Škoda jsou na sekundárním trhu absolutně nelikvidní

Naši občané milují a oceňují značku Škoda. Některým použitým kopiím je však lepší nevěnovat pozornost, protože z rodinného rozpočtu vysají značné částky pracně vydělaných rublů. O takových autech hovoří portál „AvtoVzglyad“.

Image Které modely Škoda jsou na sekundárním trhu absolutně nelikvidní

Začněme kompaktní Fabií, která se u nás oficiálně prodávala. Ale v roce 2015 model opustil trh kvůli nízké poptávce. Druhá generace hatchbacku je v Evropě poměrně populární. Ve své rodné zemi získala image „auta pro dívky“, což zúžilo okruh potenciálních kupců.

Jenže právě technická část nakonec Fabii zruinovala. Vozy byly vybaveny benzinovými motory o objemu 1,2 litru a 1,4 litru o výkonu 70 a 86 koní. Stále si nevážíme „nízkoobjemových jednotek“, ale je tu ještě jedna nuance: použité jednotky často spotřebovávají ropu. Důvodem „zhora“ jsou opotřebované kroužky a těsnění dříku ventilu.

Zajímavé:
Jak aktivovat mirrorlink Skoda Octavia A7.

Také rozvodový pohon a systém zapalování se ukázaly být poměrně krátkodobé. A zdánlivě spolehlivá „mechanika“ má slabou spojku a synchronizátory. Proto nejsou „použité“ kopie žádané, protože vyžadují poměrně velké investice.

Proč mnoho nových značek automobilů v Rusku selže

Kupující se nedají oklamat

Foto: autohome.com.cn

Přečtěte si také

Druhá generace vlajkové lodi Superb se objevila v Rusku v roce 2008 a velmi rychle se stala bestsellerem. Je to pochopitelné, protože liftback vychází z „vozíku“ VW Passat a vzhledem ke tvaru karoserie je praktičtější. A jeho vybavení je na úrovni. Proto ceny za použité kopie zpočátku „kousají“.

Motor 1,8 litru (152 k) spárovaný s DSG se však ukázal být rozmarný. Má krátkodobý nabíjecí systém, rozvodový pohon, vstřikovací systém a skupinu pístů. A „robot“ má často chyby v řídicí jednotce a mechatronice. Stává se, že po 30 000 km je potřeba vyměnit spojkovou sadu, což je velmi drahé. V důsledku toho ceny klesly. Například pro vozy vyrobené v roce 2010 s najetými kilometry asi 170 000 km požadují 900 000 rublů, ale nejsou zde žádné fronty.

Dalším „trpitelem“ je kompaktní dodávka Roomster. Ze země odešla kvůli nízké poptávce, ale na sekundárním trhu lze stále najít jednotlivé kopie. Pod kapotou je stejný agregát 1,4 litru jako u Fabie se všemi z toho plynoucími problémy. Musíte také hledat díly karoserie, protože auto je poměrně vzácné. Proto i dostupné ceny v oblasti 500 000 rublů lákají jen málo lidí.

LADA a UAZ s čínskou náplní: které vozy brzy uvidíme v autosalonech

Ruské automobilky rozšiřují svou modelovou řadu

Foto výrobce

Přečtěte si také

Přihlaste se k odběru kanálu „Avtovzglyad“

  • #trh s auty
  • #levná auta
  • #rozpočtová auta
  • #ojetá auta
  • #prodat auto
  • #koupit auto
  • #Škoda
Zajímavé:
Jak často měnit řemen alternátoru Škoda Rapid.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button