Škoda

Co se skrývá pod vozem Škoda?

Česká značka představila svůj nový elektrický crossover Škoda Epiq. Zahájení prodeje nového produktu je naplánováno na rok 2025. Auto bude stát 27 000 $ nebo 2 474 169 rublů.

Kdo se skrývá pod pompézním názvem Škoda Epiq

Do roku 2026 hodlá Škoda uvést na trh šest elektromobilů a cenově nejdostupnějším z nich bude ambiciózně pojmenovaný Epiq. Plánuje se, že se objeví příští rok s cílovou vyvolávací cenou 25 000 eur, tedy přibližně 2 506 562 rublů. v aktuálním kurzu. Základní elektromobil značky, propagovaný jako „malý, ale velký“, bude jedním z prvních modelů, které budou používat svěží designový styl „Modern Solid“.

S délkou cca 4,1 metru jej lze považovat za elektrickou alternativu Kamiqu.

Škoda připravuje prodej sedanu Superb Berlina s pohonem všech kol 2024

Škoda připravuje prodej sedanu Superb Berlina s pohonem všech kol 2024

Škoda Epiq však bude postavena na specializované platformě EV, nejspíše MEB Entry, kterou již koncern Volkswagen oznámil. Architekturu předvedl německý automobilový konglomerát s loňským konceptem ID.2all. Zatímco VW jde cestou hatchbacku, Škoda připravuje crossover.

I když je kratší než Kamiq, o kterém jsme se zmiňovali dříve, je mnohem praktičtější. Nosnost 490 litrů je díky speciální podpoře pro elektromobily navýšena o více než 20 procent a výsledkem je lepší balení. Česká značka zůstává ohledně dalších technických specifikací kousavá, ale tvrdí, že blíže nespecifikovaná sada baterií je určena pro dojezd více než 400 kilometrů, pravděpodobně v cyklu WLTP.

Zajímavé:
Kolik litrů je v motoru dsg 125kw skoda superb 2.

Platforma MEB Entry je určena pro elektromobily s pohonem předních kol, zatímco běžná platforma MEB používaná ve větším Enyaq přichází s pohonem zadních kol. Dražší a výkonnější modely na bázi MEB prodávané koncernem VW

Není to tak dávno, co naše publikace psala, že výroba crossoveru Škoda Kamiq bude zahájena v Kazachstánu. Známá automobilka Škoda se podle informací ixbt.com rozhodla rozšířit svou výrobu v Kazachstánu uvedením crossoveru Škoda Kamiq spolu s modelem Škoda Kodiaq.

Chcete-li komentovat, přihlaste se
Registrace
Výběr redakce

V Rusku se pravidla pro prodej nových aut mohou v roce 2024 radikálně změnit

V Rusku se pravidla pro prodej nových aut mohou v roce 2024 radikálně změnit

ROAD oznámil důvod masových bankrotů ruských prodejců aut v roce 2024

ROAD oznámil důvod masových bankrotů ruských prodejců aut v roce 2024

AVTOVAZ zahájil prodej nové Lada Vesta Sportline za cenu 2,18 milionu rublů

AVTOVAZ zahájil prodej nové Lada Vesta Sportline za cenu 2,18 milionu rublů

Prodej aktualizovaného hybridního crossoveru Chery Tiggo 8 Pro bude zahájen v Rusku v listopadu 2023

Prodej aktualizovaného hybridního crossoveru Chery Tiggo 8 Pro bude zahájen v Rusku v listopadu 2023

V Rusku byly zahájeny oficiální prodeje nové generace Geely Coolray za cenu 2,6 milionu

V Rusku byly zahájeny oficiální prodeje nové generace Geely Coolray za cenu 2,6 milionu
15. března 2024

Proč se většina řidičů bojí autonomních aut

Podle nedávného výzkumu se většina řidičů obává plošného přijetí autonomních vozů. Tento článek vysvětluje, proč autonomní auta děsí moderní automobilové nadšence.

Autonomní auta jsou technologickým pokrokem, který mění způsob, jakým přemýšlíme o budoucnosti automobilového průmyslu. Slibují zlepšení bezpečnosti na silnicích, zpříjemnění a zefektivnění cestování, ale přes všechny jejich výhody se této novinky mnoho řidičů bojí. Podle studie většina řidičů vyjádřila obavy z používání autonomních vozů. Jedním z hlavních důvodů je nedostatek důvěry v technologii a obavy o její spolehlivost. Řidiči se obávají možných poruch v řídicím systému vozu a také neschopnosti vozů adekvátně reagovat na složité situace na silnici. Dalším častým důvodem strachu z autonomních aut je ztráta kontroly. Pro mnoho řidičů je jejich auto nejen dopravním prostředkem, ale také jakýmsi symbolem svobody a nezávislosti. Přenesení kontroly nad autem do počítače může v lidech vyvolat pocit úzkosti a nedostatek kontroly nad vlastními pohyby. Dalším důležitým aspektem, který řidiče znepokojuje, je otázka kybernetické bezpečnosti. S rozvojem digitálních technologií a internetu věcí je hrozba hackerských útoků na autonomní auta stále reálnější. Strach z hackování řídicích systémů a ohrožení osobní bezpečnosti se stávají hlavními překážkami pro široké přijetí autonomních vozidel. Není to tak dávno, co naše publikace napsala, že technologicky vyspělý elektromobil Xiaomi demonstruje pokročilé schopnosti autonomního parkování. Vstup čínského technologického giganta Xiaomi na trh s elektrickými vozidly (EV) vyvolal po nedávném debutu Xiaomi SU7 mnoho rozruchu. Přestože je společnost známá spíše svými smartphony a spotřební elektronikou než tradičním automobilovým konglomerátem, SU7 přitahuje pozornost svými špičkovými funkcemi, včetně možností autonomního parkování.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button