Škoda Fabia

Kolik kapaliny se má nalít do Škody Fabia 1

VAG postupně začal opouštět hydraulické servosystémy a přešel na plně elektrické stojany. Existoval ale i mezistupeň, kdy se zesílení vyrábělo kvůli tlaku kapaliny, ale vytvářelo ho elektrické čerpadlo. Tento systém je samozřejmě lepší, protože vám umožňuje neplýtvat úsilím na vytváření tlaku, když to není potřeba, a obecně – „držet prst na tepu“, to znamená měřit svou produktivitu s potřebou v závislosti na jak rychlost vozidla, tak rychlost otáčení kola. V souladu s tím je kapalina méně vystavena různým faktorům ovlivňujícím její zdroje. Oleje ale nevydrží věčně a náklady na elektrickou pumpu jsou velmi vysoké, proto ji doporučuji měnit alespoň jednou za 5 let.

Jenže ve Fabii a Polu se místo pro pumpu našlo jen pod levým předním blatníkem a výměna kapaliny není tak snadná jako u aut s mechanickou pumpou. Úplně jej vypustíte pouze odpojením od kolejnice a demontáží čerpadla. Ale s pomocí takové jednoduché sady můžete většinu z nich aktualizovat.

zkuste se podívat na plnicí hrdlo sami, dokonce vám poradím:

bohužel, abyste se k tomu dostali, budete muset odstranit trochu „navíc“. Nejprve odpojte svorky a vyjměte baterii.
Poté vyjměte stojan

dalším krokem je odstranění krytu vzduchového filtru


a nyní je vidět víčko nádrže

Z tohoto rohu je vhodné odfouknout všechny nečistoty a prach.
Odšroubujeme uzávěr, kapalina je vidět a potěší

a nyní pomocí injekční stříkačky a dlouhé hadičky pomalu odsáváme všechnu dostupnou tekutinu

v mém případě již není transparentní

s námahou je možné vytěžit asi půl litru. Volantem můžete otáčet ze zámku do zámku, to vám umožní vypudit ještě pár gramů ze stojanu 🙂
Nyní můžete doplnit čerstvou tekutinu

Zajímavé:
Jaké výkonové žárovky jsou instalovány na světlometech Škoda Fabia.

v některých případech se mi podařilo ohnout ruku v neobvyklých směrech, abych odšrouboval uzávěr bez vyjmutí baterie. Poté můžete provést postup výměny kapaliny v několika fázích. To znamená, naplňte jej čerstvou vodou, nastartujte motor a znovu aktivně otáčejte volantem z jedné do druhé. Nebo dokonce udělejte pár kroužků kolem nejbližších čtvrtí a pak znovu seberte injekční stříkačku a trychtýř. V případech s obtížným přístupem, jako jsou ty popsané výše, se můžete omezit na částečnou výměnu, což by mělo jakýmkoli způsobem prodloužit životnost čerpadla a stojanu.

Kolik kapaliny se má nalít do Škody Fabia 1

DomůMenu

Navigace

Komunitní odkazy
Členové
Vyhledávání ve fóru
Vyhledávání štítků
Rozšířené vyhledávání
Na stránku.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button