ŠkodaŠkoda FabiaŠkoda Rapid

Jak zkontrolovat teplotu motoru Škoda Rapid

Rád bych se podělil/zeptal/překvapil: dnes jsem zjistil, že mi na palubní desce chybí teploměr chladící kapaliny. Dlouho jsem studoval tachometr a rychloměr. Našel jsem tam jen tachometr a rychloměr Elektronické symboly ukazují pouze stav benzínu, čas, aktuální ujeté kilometry a celkový nájezd, nic jiného. Četl jsem manuál. Jasně popisuje a kreslí rozcestník. Otázka: je to možné?
Nebo jsem dostal naprosto exkluzivní možnost?

SenGo » Čt, 20. září 2007, 21:54

Ukazatel teploty a další věci přicházejí jako doplňková možnost MaxiDOT
SenGo Zprávy: 21 Registrovaný: Po, 11. července 2005, 16:15 Kde: Petrohrad

Yana » Čt, 20. září 2007, 22:15

Abych byl upřímný, nevím, co je možnost MaxiDOT, ale ze zkušeností mých předchozích vozů, stejně jako všech ostatních vozů, které jsem kdy viděl, vím, že dotyčný indikátor je téměř stejně důležitá věc, jako je palivoměr. Jsi si jistý, že mluvíme o tom samém?

Jupiter » Čt, 20. září 2007, 22:49

Nová Fabia napsal: Abych byl upřímný, nevím, co je možnost MaxiDOT, ale ze zkušeností mých předchozích vozů, stejně jako všech jiných vozů, které jsem kdy viděl, vím, že znakem, o kterém je řeč je téměř stejně důležitá věc jako například palivoměr. Jsi si jistý, že mluvíme o tom samém?

bohužel SenGo má pravdu,
To jsem také zjistil, když jsem si už auto koupil,
ale jde o to, pokud jsem pochopil, že potřeba toho je omezená:
zahřátí auta ještě není nic moc, ale podle zkušeností kamarádů problémy s přehříváním za jízdy (v horku a v zácpách) nejsou

Zajímavé:
Jak odstranit zadní nárazník Škoda Octavia kombi.

Jupiter Zprávy: 47 Registrovaný: So, 25. srpna 2007, 21:02 Kde: Praha

kočka » Pá, 21. září 2007, 7:08

Když jsem objednával nové auto, na fóru již byly podobné dotazy ohledně snímače, takže po shlédnutí vzorku jsem mluvil s opraváři a dostal jsem odpověď, že auto prakticky není potřeba zahřívat, rozjedete se kdy se ručička otáčkoměru ustálí a navíc u tohoto modelu prakticky nedochází k přehřívání. Takže už jsem s tím touto metodou najel 3200 km, zatím bez problémů. Chci říct. že před tím tu byla Fabia 1.4 MPI. prošlo 70 000 stejnou metodou, jen v zimě trvá déle zahřátí auta.
Hodně štěstí

kočka Zprávy: 15 Registrovaný: Út, 11. září 2007, 8:30 Kde: Petrohrad

SenGo » Pá, 21. září 2007, 7:47

Myslím, že je lepší, když je tam ukazatel teploty. Můj vůz Octavia nedosáhl provozní teploty, tzn. šipka byla mírně nakloněna doleva. A proto se kamna příliš nezahřívala

SenGo Zprávy: 21 Registrovaný: Po, 11. července 2005, 16:15 Kde: Petrohrad

Nicky » Pá, 21. září 2007, 9:16

SenGo napsal: Myslím, že je lepší, když je tam ukazatel teploty. Můj vůz Octavia nedosáhl provozní teploty, tzn. šipka byla mírně nakloněna doleva. A proto se kamna příliš nezahřívala

Pokud tedy kamna netopí příliš dobře, zajděte k prodejci a nechte je ošetřit v rámci záruky

2 Nová Fabia, Na podporu Kotyarových slov – 10500 XNUMX km podle způsobu nastartování, opuštění garáže, zavření brány a jízdy a také jen nastartování a jízda a let je normální
Zpočátku je to neobvyklé, pak to bude vypadat naprosto přirozeně
Navíc (bez urážky majiteli MAXDot), jsem na panel bez nich tak zvyklý, že se mi panel s nimi líbí mnohem méně (jeli jsme zde na testu během ST..)

Zajímavé:
Jak vyměnit rozvodový řemen Skoda dabia 1.2.

Yana » Pá, 21. září 2007, 13:25

Ano, takhle jedu vždycky. A panel se mi taky líbí
Ale pro každý případ (v návodu jsem to nenašel) – pokud se stroj vaří, mělo by se pravděpodobně něco objevit na nástrojích?

Nicky » Pá, 21. září 2007, 13:49

Nová Fabia napsala: Ano, takhle jezdím vždycky. A panel se mi taky líbí
Ale pro každý případ (v návodu jsem to nenašel) – pokud se stroj vaří, mělo by se pravděpodobně něco objevit na nástrojích?

Myslím, že určitě.

kočka » Pá, 21. září 2007, 15:13

Uklidněte se, tohle není automobilový průmysl, který se vaří v zácpách, všechny možné závady se zobrazují na palubní desce, ale myslím, že je nebudete muset řešit.
Fabia New Ambient

kočka Zprávy: 15 Registrovaný: Út, 11. září 2007, 8:30 Kde: Petrohrad

mrk » Pá, 21. září 2007, 16:34

Pravděpodobně existuje kontrolka žárovky, nebo samostatná.

Objednal jsem si auto bez maxi-tečky, když jsem si to uvědomil, málem jsem se rozbrečel. Jak bych mohl být bez svých oblíbených šipek? Nic – přeobjednáno
Obecně platí, že ukazatel pomáhá:
1. Zjistěte přesně okamžik, kdy rozcvička končí, kdy už můžete pantofle zmáčknout.
2. Diagnostikujte problémy s chladicím systémem – jako jsou závady termostatu nebo čidlo spínače ventilátoru. Žárovka to ohlásí dodatečně.
3. Při jízdě ve ztížených podmínkách – například v horách na Krymu v horku. Ventilátor chladiče se nevypíná, ale teplota. motor roste a roste. Zastaveno a vychladlé (nebylo to ve škodovce)

I když férově je třeba říci, že zatímco šipka teploty vody po zahřátí zůstává jako přilepená A samozřejmě při pohybu po městě není mnoho přístrojů a nástrojů tak důležité

Zajímavé:
Jakou euro plnič má Škoda fabia 1.2 sedan 2007.

mrk Zprávy: 201 Registrovaný: St, 23. května 2007, 18:14 Kde: Spb, sever

Yana » Pá, 21. září 2007, 19:21

Doufám, že tam je žárovka. Chybí mi ale i šipky. A měli jsme historku, kdy se Felicia začala vařit, někde se něco rozbilo a velmi rychle vytekla chladicí kapalina a my jsme to zjistili, až když jsme viděli, že teplota stoupá. Bylo horké léto a do obsluhy se nám podařilo dostat pouze zaměřením na ukazatel teploty, tzn. Když auto vychladlo, jedeme, když se zahřálo, vstali jsme a čekali. Tady.

Jupiter » Pá, 21. září 2007, 19:55

Nová Fabia napsala: Doufám, že tam je žárovka. Chybí mi ale i šipky. A měli jsme historku, kdy se Felicia začala vařit, někde se něco rozbilo a velmi rychle vytekla chladicí kapalina a my jsme to zjistili, až když jsme viděli, že teplota stoupá. Bylo horké léto a do obsluhy se nám podařilo dostat pouze zaměřením na ukazatel teploty, tzn. Když auto vychladlo, jedeme, když se zahřálo, vstali jsme a čekali. Tady.

na straně 34 návodu je popis kontrolky, která se nazývá „Teplota, hladina chladicí kapaliny“

Jupiter Zprávy: 47 Registrovaný: So, 25. srpna 2007, 21:02 Kde: Praha

c550 » Pá, 21. září 2007, 22:44

Ani při okolní teplotě +42 a v dopravní zácpě se auto nevaří. Zpočátku to bylo samozřejmě neobvyklé, ale teď jsem si na to zvykl a dokonce i ukazatel hladiny paliva se zdá být informativnější než číselník

c550 Zprávy: 67 Registrovaný: Út, 12. června 2007, 20:32 Kde: Krasnodar

Petrukha » Čt, 27. září 2007, 16:59

Nová Fabia napsala: Ano, takhle jezdím vždycky. A panel se mi taky líbí
Ale pro každý případ (v návodu jsem to nenašel) – pokud se stroj vaří, mělo by se pravděpodobně něco objevit na nástrojích?

Zajímavé:
Jak zapnout svícení na Škodě Fabia.

Pokud nemáte po ruce manuál, po zapnutí zapalování v testovacím režimu se na pár sekund rozsvítí červená kontrolka v podobě teploměru. pokud věci náhle vedou k přehřátí (například v horských oblastech), měla by to nahlásit.
Upřímně řečeno, sám jsem měl zpočátku obavy z nedostatku šípů. Teď jsem si na to zvykl a nedokážu to udržet v hlavě ani v dopravní zácpě v horku. Motor se ochladí na pět stupňů.

. podle mého skromného názoru

Изображение

byla tam Škoda fabia 86 hp. magická černá; Jezdím ve Škodě Rapid 122 koní. cukroví bílé

Přístrojová deska

1. Otáčkoměr.
2. Displej. s počítadlem kilometrů, s ukazatelem údržby, s elektronickými hodinami, s multifunkčním displejem, s informačním displejem.
3. Rychloměr.
4. Ukazatel teploty chladicí kapaliny.
5. Tlačítko režimu zobrazení: nastavení hodin/minut, aktivace/deaktivace druhé rychlosti v mph nebo km/h, indikátor intervalu údržby – indikující počet dní a kilometrů zbývajících do další údržby.
6. Klíče: vynulování denního počítadla ujetých kilometrů, vynulování ukazatele údržby.

Tachometr

Začátek červeného sektoru stupnice otáčkoměru udává pro všechny převodové stupně maximální přípustné otáčky pro zaběhnutý a zahřátý motor. Před dosažením tohoto sektoru zařaďte další nejvyšší rychlostní stupeň nebo zvolte polohu D páky voliče automatické převodovky. Na nižší rychlostní stupeň je nutné přeřadit, jakmile vůz přestane jet plynule a rovnoměrně. Během vloupání se vyhněte zvyšování otáček hřídele motoru vozidla.

Pozornost. V žádném případě nesmí ručička otáčkoměru narazit do červeného pole stupnice otáčkoměru – hrozí poškození motoru!

Teploměr chladicí kapaliny

Nízkoteplotní zóna

Zatímco ručička měřidla je na levé straně stupnice, motor se ještě nezahřál na provozní teplotu. Vyhněte se jízdě ve vysokých otáčkách motoru, na plný plyn a nevystavujte motor velkému zatížení.

Zajímavé:
Proč se zámek kufru neotevře z tlačítka klíče Škoda Rapid.

Zóna provozní teploty

V okamžiku, kdy ručička ukazatele narazí na střední část stupnice, motor dosáhl provozní teploty. Při zvýšeném zatížení motoru a zvýšených venkovních teplotách se může ručička měřidla vychýlit více doprava. Taková odchylka není do té doby významná. dokud nezačne blikat výstražný symbol na přístrojové desce.

Pozornost. Přídavné světlomety a další přídavné díly instalované před otvory pro přívod čerstvého vzduchu v motorovém prostoru zhoršují účinnost chlazení.

Palivoměr

Palivoměr funguje pouze při zapnutém zapalování.

Objem palivové nádrže je asi 55 litrů (u vozu s pohonem všech kol – asi 60 litrů). V okamžiku, kdy šipka ukazatele klesne do oblasti rezervy paliva, rozsvítí se na přístrojové desce výstražný symbol. V tuto chvíli zbývá v nádrži ještě asi 8 litrů paliva. Tento symbol vám připomíná, že máte natankovat.

Na informačním displeji se zobrazí: Please tank.

Jako varovný signál zazní také zvukový alarm (1 krátké pípnutí).

Pozornost. Nikdy nepoužívejte palivovou nádrž úplně! Nepravidelný přívod paliva do napájecího systému může vést k vynechání zapalování nebo požáru v motoru. Nespálené palivo se může dostat do výfukového systému a způsobit poškození výfukového katalyzátoru.

Rychloměr

Alarm překročení rychlosti.

Při překročení rychlosti 120 km/h vás na tuto skutečnost upozorní zvukový alarm. Pokud rychlost klesne pod tento limit, zvukový alarm překročení rychlosti se vypne.

Poznámka. Tato funkce se vztahuje pouze na vybrané země.

Počítadlo kilometrů

Ujetá vzdálenost je uvedena v kilometrech (km). U některých verzí se používá jako měrná jednotka „míle“.

Po vypnutí zapalování se na displeji zobrazí celková ujetá vzdálenost. Po zapnutí zapalování se na displeji zobrazí denní počítadlo kilometrů. Čítače pak lze přepínat pomocí tlačítka reset.

Zajímavé:
Jaký je rozdíl mezi Škoda Fabia 1 a 2.

Denní počítadlo jízd

Denní počítadlo kilometrů zaznamenává vzdálenost ujetou vozidlem od posledního vynulování v krocích po 100 m nebo 1/10 míle.

Indikace poruchy

Pokud se na přístrojové desce objeví jakákoliv porucha, na displeji denního počítadla ujetých kilometrů se trvale zobrazí indikace Chyba. Nechte závadu co nejdříve odstranit v odborné dílně.

Pozornost. Z bezpečnostních důvodů nenulujte denní počítadlo ujetých kilometrů, když je vozidlo v pohybu, ale pouze když vozidlo stojí!

Poznámka. U vozidel bez multifunkčního ukazatele nebo s informačním displejem se na displeji zobrazují hodnoty obou počítadel současně.

Indikátor údržby

Zobrazení se může lišit v závislosti na výbavě vozidla.

Indikátor servisního intervalu

Přibližně 15 dní před termínem další servisní prohlídky se na displeji počítadla kilometrů zobrazí symbol klíče Vedle symbolu klíče se zobrazí I0 sec. údaj o zbývajícím počtu kilometrů a poté po dobu 10 sekund – údaj o zbývajícím počtu dní do příští servisní prohlídky.

Informační displej zobrazuje:

„Servis v. km nebo dnech (Servis v km nebo dnech)“

Údaj na kilometry a tím i čas zbývající do příští servisní prohlídky se postupně snižuje v krocích po 100 km a 1 den. Jakmile je dosaženo termínu servisní prohlídky. Na displeji se objeví blikající symbol klíče.

Informační displej zobrazuje:

Displej zmizí přibližně 20 sekund po zapnutí zapalování. Denní stav počítadla ujetých kilometrů lze také vyvolat stisknutím tlačítka resetování denního počítadla kilometrů na déle než 1 sekundu.

Obrázek počtu kilometrů a dnů zbývajících do příští servisní prohlídky

Počet kilometrů a dní zbývajících do příští servisní prohlídky lze kdykoli zobrazit následovně:

Zapněte zapalování a stiskněte resetovací tlačítko. Na displeji počítadla kilometrů se zobrazí symbol klíče. Zobrazí se vedle symbolu klíče po dobu 10 sekund. zobrazení zbývajícího počtu kilometrů a poté po dobu 10 sekund. — údaj o zbývajícím počtu dnů do příští servisní prohlídky.

Zajímavé:
Jak odstranit zrcátka Škoda Octavia.

Resetování ukazatele servisního intervalu

Doporučuje se resetovat hodnoty ve specializované servisní stanici.

  • resetování obsahu paměti ukazatele po provedení příslušné kontroly;
  • provést zápis do servisní knížky;
  • Umístěte nálepku na stranu přístrojové desky na straně řidiče s uvedením termínu příští servisní prohlídky.

Při vypnutém zapalování stiskněte a podržte resetovací tlačítko. Při zapnutém zapalování uvolněte resetovací tlačítko a otočte jej doprava. V důsledku výše uvedeného se hodnoty vynulují.

Pozornost. Nedoporučuje se sami resetovat ukazatel servisního intervalu, jinak může dojít k chybnému nastavení servisního intervalu, v důsledku čehož se na vozidle mohou objevit různé druhy poruch.

  • V intervalu mezi servisními kontrolami nikdy nenulujte ukazatel, jinak můžete obdržet zkreslené hodnoty.
  • Po odpojení baterie zůstanou hodnoty servisního ID zachovány.
  • Pokud byla přístrojová deska vyměněna v rámci opravy, je nutné znovu zakódovat ukazatel servisního intervalu. Tato operace se provádí na specializovaných čerpacích stanicích. Po vynulování měřidla s prodlouženými variabilními servisními intervaly pomocí resetovacího tlačítka se údaje zobrazují stejně jako u vozidel s přesně definovanými prodlouženými servisními intervaly. Z tohoto důvodu se doporučuje vynulovat servisní intervaly pouze na čerpacích stanicích, kde se správný reset provede pomocí diagnostického přístroje.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button