ford focus 2

Jak demontovat sponu bezpečnostního pásu ford focus 2

Výměna předního bezpečnostního pásu Ford Focus 2 2005-2008

Výměna předních bezpečnostních pásů je znázorněna na příkladu bezpečnostního pásu řidiče. Bezpečnostní pás spolujezdce se vyměňuje stejným způsobem.

Budete potřebovat klíč TORX T50.

1. Bezpečnostní pásy jsou vybaveny předpínači, odpojte proto vodič od záporného pólu baterie.

Po odpojení vodiče od záporného pólu baterie musíte počkat alespoň 10 minut, teprve poté můžete začít demontovat bezpečnostní pás vybavený předpínačem.

Demontáž předpínačů bezpečnostních pásů je zakázána.

Nedovolte, aby spony pásů s předpínači spadly nebo se do nich dostala voda nebo olej.

Předepínače pásů nesmí být vystaveny teplotám nad 95 °C.

2. Odstraňte šroub z upevnění spodního bezpečnostního pásu.

Na šroubu je nainstalovaná distanční objímka, neztraťte ji.

3. Demontujte obě části obložení středního sloupku (viz „Demontáž a montáž obložení interiéru“).

4. Odšroubujte šroub horního upevnění pásu a odpojte přezku pásu od držáku jednotky pro nastavení výšky pásu.

Na šroubu je plochá podložka, neztraťte ji.

5. Odstraňte držák pro horní část obložení středního sloupku.

Dva montážní kolíky spodního držáku byly odstraněny během procesu odstraňování spodní části obložení B-sloupku.

6. Odšroubujte šroub zajišťující jednotku pro nastavení výšky pásu.

7. . a vyjměte nastavovací jednotku posunutím jejích západek nahoru z drážek stojanu.

8. Odstraňte šroub zajišťující inerciální cívku.

9. . a vyjměte cívku ze sloupku karoserie.

10. Chcete-li odstranit přezku předního bezpečnostního pásu, je nutné vyjmout sedadlo z vozidla (viz „Demontáž a montáž předního sedadla“), protože s nainstalovaným sedadlem není přístup ke svorkám postroje předpínače bezpečnostního pásu a držáky postrojů na základně sedáku.

Zajímavé:
Jak vyrobit zařízení pro výměnu předního ložiska Ford Focus 2.

11. Položte sedadlo na bok a pomocí šroubováku stiskněte zámek.

12. . odpojte růžový od společného bloku.

13. . a žlutý drátěný blok předpínače.

14. Odstraňte dráty předpínače ze tří držáků umístěných ve spodní části sedáku.

Takto jsou drátěné držáky umístěny na základně sedáku.

15. Odstraňte šroub zajišťující přezku bezpečnostního pásu k sedadlu.

16. . a vyjměte zámek.

17. Nainstalujte díly v opačném pořadí demontáže.

Bezpečnostní pásy: problémy, poruchy

Vypadá to, že přezka bezpečnostního pásu řidiče je zlomená. Červené tlačítko se zaseklo. Je možné ho vymáčknout nebo vtlačit, ale je to velmi obtížné.

Měl někdo problém si to vyměnit sám? Hemor? Je možné to udělat sami?
Pokud jsem pochopil, bude potřeba demontovat sedadlo řidiče. Nechápu, jestli je možné zámek rozebrat nebo jestli budete muset koupit nový kompletní s předpínačem.

přezka bezpečnostního pásu, bezpečnostní pás, airbag, tlačítko pásu, bezp

dinM
23. března 2010
Bezpečnostní pásy: problémy, poruchy
52,2
pohledy
42
účastník
70
zprávy
-Al-
1. dubna 2010

dinM
Zde je několik obrázků, jak je tento zámek rozebrán (i když ne kvůli rozbití). Možná to zvládnete opravit.

VlasoFF Max
3. dubna 2010

Problém je další! Fufik byl vyroben v roce 2005, první tři roky jsme pásy prakticky nepoužívali – nakonec pásy vyjdou úplně, ale ven se jim nechce. Demontáž a opětovná montáž vůbec nepomohla! A jelikož mám 3dveřové, tak se ukazuje, že leží na koberečku zadního spolujezdce a kdo leze dozadu, neustále přešlapuje popruhy, po kterých je nelze připoutat.
Setkal se někdo s tímto problémem? Možná se hodí řemínky z jiných aut, jinak je cenovka na původním neadekvátní.

Zajímavé:
Co zkontrolovat při nákupu Ford Focus 2.

vitas333
6. dubna 2010

Mám ale problém, když je řemen v nastavené poloze, takže tento zámek v místě zasunutí řemene vrže (cvaká) nejdřív jsem si myslel, že je to něco ve skluzu převodovky, ale tam se to ukázalo. Co doporučujete dělat? Vrže to ne vždy, ale často.

Rounder
12 2010 июля

Dnes jsem složil zadní sedačku, následně ji vrátil do původního stavu, načež se přestal vysouvat prostřední bezpečnostní pás na zadním sedadle.
Jak jej mohu sám vrátit do funkčního stavu?

Varšavka1983

25. listopadu 2010

Dobré odpoledne.
Prosím, řekni mi to.
Má Focus 2 post restyle delší přední bezpečnostní pásy?
Můj problém je následující.
Pás mi stačí, ale spolujezdci, který jede na předním sedadle, ne, protože. Jeho rozměry jsou větší než průměr. Při úplném sklopení sedadla lze bezpečnostní pás sotva zapnout.
Možná už někdo tento problém vyřešil?
Budu vděčný za jakoukoliv informaci.
Děkuju.

Téma bylo přidáno ke stávajícímu.
lex_s
1. března 2011

U FF2 2005 CHYA je bezpečnostní pás řidiče přetočen o 2 otáčky. Jak jej mohu vrátit do původní polohy? Pokusil jsem se odšroubovat šroub v prahu, který zajišťuje pás, ale nemohl jsem – byl příliš utažený, takže jsem to netlačil. Začal jsem mít špatné myšlenky na nehodu s předchozím majitelem. Prosím o radu!

airat17
4 2011 мая
lex_s:

Sám jsem se setkal se stejným problémem. Původně jsem také chtěl tento šroub odšroubovat, ale řešení se ukázalo jako jednodušší: stačí jej otočit kolem své osy (šroub, který připevňuje pás k tělu) a je to.

lex_s
5 2011 мая

airat17, děkuji za odpověď! Opravdu jsem to otočil 2x a je to. Proč jste to neuhádli sami, je to tak jednoduché!

Zajímavé:
Jak odstranit zpětné zrcátko v interiéru Ford Focus 2.

nnnnnn
16 2011 июня

Nevrací se mi bezpečnostní pás na straně řidiče, právě jsem si před týdnem koupil motor a bojím se vše rozebrat, prosím pomozte mi, předem děkuji!

bobber
4. ledna 2012

Přidám své dva centy za přezky zadních bezpečnostních pásů. Dva zámky na zadní straně nezapadly. Nekupoval jsem auto nové, bylo to z roku 08, hned jsem to nezkontroloval. Bylo to dokonce překvapivé, sakra, nikdy předtím jsem se s tím na žádném autě nesetkal! Odstranění pomocí jednoduché metody (nemusíte ji ani odstraňovat). Jemná špína, úlomky nebo někdo jednoduše otlačený na bocích (i když to není vizuálně vidět) způsobuje překážku při lisování (mezera mezi tělem a válcem je příliš malá, to je výsledek). Výsledkem bylo, že jsem pomocí šroubováku jeden vymáčkl a začal jsem sotva chodit, ale nebylo tomu tak. Sundal jsem to, přinesl domů, všechno odtamtud vytřepal, ačkoli tam nebylo skoro nic. Stiskl jsem to jeden po druhém šroubovákem, všechno začalo fungovat. Poté jsem mezi pevnou stranu válce a tělo zapíchl tenký šroubovák, vše se vrátilo na původní místo (možná byla mezera stejná jako předtím?). Nyní je vše v pořádku.

nazivin
15. ledna 2012

Tato otázka tu již zazněla, ale odpověď není, může mi někdo poradit, co vymyslíte, když na předním sedadle není dostatečný pás kvůli velikosti spolujezdce (kromě hubnutí Je to tak). zvláštní, že Ford vypadá jako ze země rychlého občerstvení a pásy jsou krátké a rodina má i Solaris od mizerných Korejců, tam se můžete opásat pásem.

ks-73
29. února 2012

řekněte mi, že přední a zadní bezpečnostní pásy jsou stejné nebo ne, chci vyměnit přední za zadní (přední jsou opotřebované a stále nepoužívám zadní)

Zajímavé:
Jak opravit klimatizaci na Ford Focus 2.

dmitrijmizev
29. února 2012

Prosím pomozte, přezka bezpečnostního pásu u spolujezdce je zlomená, kovový podstavec se úplně rozpadl, je tam holý kovový podstavec, je potřeba ho úplně vyměnit nebo něco vymyslet.

citát:
Dobré odpoledne.
Prosím, řekni mi to.
Má Focus 2 post restyle delší přední bezpečnostní pásy?

Souhlasím, nikdo neví, možná pocházejí z jiných aut, potřebují běžné napínače bezpečnostních pásů vzadu bez pyrotechniky, nebo se pletu?

Renaldo 1990
24. srpna ústa 2012

Zdravím všechny) Pomoc, zažil jsem to někdo nedávno jsem měl nehodu, nyní se nezapíná bezpečnostní pás na sedadle spolujezdce, nedrží červené tlačítko, jaký je důvod?

gerkuless
31. srpna ústa 2012

Dobré odpoledne, vážení uživatelé fóra!
Neustále používám bezpečnostní pásy (přes pokuty mě gayové přesvědčili, že život a zdraví stále stojí za to.). A protože naše atmosféra zdaleka není sterilní, pásy, mírně řečeno, nejsou „první svěžestí“ a špiní světlé oblečení.
Kdysi jsem koutkem oka zahlédl na jednom autě náhradní potahy na Bělorusko. Ale v prodeji jsem to neviděl. Může mi někdo říct, kde se můžu podívat? Nebo nějak jinak. Kromě radikálních prosím (výměna nebo celkové čištění a praní).
Děkujeme!

VitoTlt
24. září 2013

Bezpečnostní pás řidiče se nenavine vlastní silou (stáhne se, jen když mu trochu pomůžete). Je toto vůbec léčitelné?

Liliya
24. března 2014

Dobré odpoledne! Prosím, řekněte mi, nenašel jsem zde odpověď. Po nehodě přestala spolujezdci fungovat spona bezpečnostního pásu. Nezapadá, červené tlačítko je prasklé, dá se opravit nebo definitivně vyměnit Pokud se jedná o výměnu, jak vymění celý systém nebo umí jen západku?

urRRY_001
6 2014 мая

Zajímavé:
Jak rozebrat sporák na Ford Focus 2.

Ahoj! Prostřední bezpečnostní pás na zadním sedadle je zablokován a je nutný pro držení dětské kolébky. Řekněte mi, jak to mohu odemknout? Čalounění pohovky vypadá nerozebíratelně.

Romeo155
6 2014 мая

urRRY_001
No, ve skutečnosti je obložení sedadla odnímatelné, ale proč? Abyste získali přístup k držákům zadních zámků a pásů, nemusíte ani sundávat opěradlo. Nesklopil jsi někdy zadní sedadlo? Nebo mi něco chybí? Vložíte ruku mezi sedák a opěradlo, vytáhnete sedák nahoru a dopředu zpod opěradla, stane se vertikální. Získáte přístup k držákům – jsou přišroubovány k tělu. Sundáte ho, odnesete domů, rozeberete tělo zaseknutého zámku a prohlédnete si ho. Tělo zámku je slepeno ze dvou polovin – propíchnout nožem. Pak to slepíte dohromady. Ztratí svou prezentaci, ale co se dá dělat? Další zámek si můžete zakoupit na místě demontáže.

urRRY_001
6 2014 мая

Romeo155, asi jsem se nevyjádřil úplně správně. Inerciální cívka, která je někde hluboko v zadní části zadního sedadla, je zaseknutá. Na stránkách jsem našel téma o instalaci topidel na zadní pohovku, popisuje postup demontáže předního čalounění, ale zadní strana nesedí na fotku. Nechtěl bych tu židli bez důvěry rozebírat, tak se podívám na internet.

Romeo155
6 2014 мая

urRRY_001
Opěradlo zadního sedadla je odnímatelné, sám jsem ho odstranil. Jak? — Nepamatuji si jemnosti, ale nezaznamenal jsem žádné zvláštní potíže, ale dostal jsem ruce k odstranění čalounění předních sedadel. Hodně štěstí.

Řezcov
11 2014 июля

urRRY_001
Podařilo se ti něco udělat s pásem? Stalo se mi to samé, jen na rozložené zadní pohovce. Středový pás se zasekl a nyní nelze většinu opěradla vrátit do původní polohy.

Zajímavé:
Proč při rozjezdu Fordu Focus 2 do něčeho narazí prokluz.

Ne, nedokázal jsem se vyrovnat s pásem a vyřešil jsem problém u kořene: prodal jsem auto za nic

Ne, jen vtip, samozřejmě. Problém se nevyřešil, ale abych pásek uvolnil, nejprve jsem jej zatáhl, jak nejlépe to šlo, a pak zasunul až na doraz do otvoru. Tahal jsem to tam a zpět a pustilo to. Pak, aby se pás už neblokoval, zapnul ho do vlastního zámku a jel tak, dokud auto nedal na protiúčet, pak nechal nového majitele trpět.

Řezcov
13 2014 июля

Obecně, i když řešení lze najít na internetu, napíšu stručný návod. Pokud je středový bezpečnostní pás zadní pohovky zablokován, když je pohovka rozložená, budete potřebovat hlavu ve tvaru hvězdy T50. Dále je potřeba co nejvíce zvednout opěrku zad jsem to zafixoval vytažením opěrky hlavy, která se opírala o zvýšený polštář. Poté musíte odšroubovat jeden šroub proti směru hodinových ručiček, který zajišťuje zámek pásu levého spolujezdce k podlaze. Základna centrálního pásu je připevněna ke stejnému zámku. To je vlastně všechno. V každém případě to funguje na ff3.

abramova_87
28. srpna ústa 2014

Dobré odpoledne Dnes jsem narazil na stejný problém. Pás není vložen do přezky a auto nesignalizuje, že pás není zapnutý. Co dělat? Je ta elektronika opravdu hloupá?

kabanský
26. října 2014

Dobrý den! Mám FF2 2008 (restylovaný). Chci vyměnit opotřebované přezky předních bezpečnostních pásů. Nákup nových je drahý, takže sháním použité v demontáži. Nevíte někdo jaké jiné modely Fordu mohou mít vhodné zámky??

Prfnvpetr
1. prosince 2014

Ahoj všichni. Koupil jsem Ford Focus 2 a zjistil jsem, že v interiéru nejsou žádné západky zadních bezpečnostních pásů (bývalý majitel je odstranil). Na existenciálním trhu takový zámek stojí 3 tisíce rublů. náklady. Chtěl bych najít levnější variantu. Od autovrakovišť v mém městě jsem zjistil, že je nikdo nemá. Možná se někdo s takovým problémem setkal, možná pasují z jiných fordů nebo i z jiných aut? Ve skutečnosti na nich není nic složitého! Byla bych Vám moc vděčná za pomoc, jinak potřebuji zajistit dětskou sedačku, ale nejsou tam žádné zámky. Pokud nenajdu jiné možnosti, budu muset vzít originál.

Zajímavé:
Jak najít olejové těsnění pro ford focus 2 drive.

Sonne_im_Nebel

Liliya
Je pravděpodobné, že to již není relevantní, ale existuje řešení. Nikdy nevíte, kdo bude potřebovat víc.
Nejprve odstraňte zámek spolujezdce. Pokud mluvíme o přední straně, zde je návod, jak můžete problém vyřešit.
1) Pro vyjmutí zámku s kartuší není vůbec nutné vyjímat celé sedadlo z interiéru. Stačí odšroubovat 4 šrouby křesla klíčem T50 (hledejte kde přesně)
2) položte křeslo na zadní pohovku, získejte přístup k bloku, pomocí klíče (nepamatuji si průměr, buď 6 nebo 8), odšroubujte šroub krytu a vyjměte zástrčku kazety z bloku
3) pomocí stejného T50 najdeme šroub zajišťující kazetu ke Kremlu a odšroubujeme jej
4) vezměte kazetu domů. spolu se šroubem
5) sklopte pravý zadní větrací otvor pohovky a odšroubujte jeden šroub zajišťující zadní zámky od korpusu (a opět přichází na pomoc T50), odstraňte zámky a odneste si ho domů. Šroub je strašně utažený a jeho otočení trvá dlouho, to je normální. Po vyjmutí lze šroub mírně dotáhnout, aby nikde neprosakoval.

POZOR, DALŠÍ ČINNOSTI JSOU NA VLASTNÍ RIZIKO, MŮŽETE ZPŮSOBIT NA ZÁMEK NENAPRAVITELNÉ POŠKOZENÍ, NA KTERÉ SE VZTAHUJE POUZE ZAKOUPENÍ NOVÝCH ZÁMEK.

6) opatrně pomocí nože nebo štěrbinového šroubováku a fénu (použil jsem foukačku v režimu fénu) otevřete nefunkční přední zámek.
7) Prostudujeme mechanismus, pokud problém není s upadlým nebo zaseknutým dílem, ale s mechanickou poruchou a není možné tento zámek opravit, pak opatrně vyklepeme/vyvrtáme (zvolil jsem možnost 2) mosaz (žluté) nýty a vyjměte knoflík spolu s vnitřkem, vylijte všechny vnitřnosti a zapomeňte na to.
8) jsme zapojeni do vandalismu se zadním zámkem (měl by to být pravý zadní, je lepší si to neplést). Pomocí nože, skalpelu nebo horkého nože (ahoj do stejné pájecí lampy s odpovídajícím nástavcem) odřízneme plast podél tenkého švu a otevřeme nešťastný zámek. nemá smysl pokoušet se zámky od sebe oddělit.
9) zadní zámek je mnohem jednodušší než přední – 2 plasty, pružina a jazýček. POZOR: zapamatujte si, jak se montuje interiér, jinak budete jako já půl hodiny hrát logickou hru „složte hrad“. nelíbilo se mi
10) kupodivu výplň zadního zámku perfektně sedí a funguje v tom předním. DŮLEŽITÉ: zadní tlačítka jsou větší než přední, takže nebude možné přeskupit sestavu tlačítek. Proto.
11) přeneseme náplň ze zadního zámku na tlačítko předního zámku, vše sedí jako originál
12) zkontrolujte fungování se zástrčkou (pokud existuje) nebo řemenem v autě a radujte se. Pro případ, že bych třecí místa naplnil silikonem
13) sestavte přední tělo zámku. TIP: poloviny lze k sobě připevnit pomocí super lepidla a pak do drážky mezi nimi nacpat polyoxypol, i když jsem použil epoxylin – je to pohodlnější a čistší. a dobře rozvíjí motoriku
14) jděte k autu a opakujte kroky 1 až 5, ale v opačném pořadí
15) radovat se a jezdit bez pokut.
16). rovnou do obchodu/trhu/demontáže pro nové squiby se zámky a zadními zámky.
16 není vtip. Musíte pochopit, že inženýři FMC přišli s myšlenkou instalace zámkových squibů z nějakého důvodu a jejich přítomnost je klíčem k těmto 5hvězdičkovým hodnocením v ncap.
A dál. Vše výše uvedené platí, pokud:
— malé děti, které musí mít bezpečnostní pásy, nejezdí pozadu
— za práci ve škole to byla poctivá 3.

Zajímavé:
Kde je sestaven Ford Focus 2017.

A nezapomeňte, že je to všechno JZD a provizorní projekt až do doby, kdy vlastně jen vyměníte vystřelené nábojnice. To vás mimochodem ušetří všeho výše popsaného
Milujte své auto a ono vás bude milovat zpět.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button