ford focus 2

Jak vyrovnat volant na Ford Focus 2

V životě každého zapáleného motoristy je oprava a výměna opotřebovaných dílů častým jevem. Koneckonců, auto není jen vynikající asistent, ale také složitý mechanismus, který vyžaduje neustálou pozornost a včasnou údržbu.

Jeden z nejčastějších problémů je spojen s rozbitým volantem. Problém je docela vážný: poruchy v řídicím systému se stávají jednou z hlavních příčin nehod a také negativně ovlivňují celkovou ovladatelnost vozu. Proč je volant křivý při jízdě v přímém směru? – pojďme na to přijít.

Při jízdě v přímém směru je volant nakřivo

Důvody poruchy

Deformace volantu může být způsobena různými důvody. Pro začátek je důležité pochopit rozdíl mezi driftujícím autem a křivým volantem. Zkouška se provádí na rovném a prázdném úseku silnice. Pokud při přímé jízdě nízkou rychlostí na pár sekund pustíte volant a auto má tendenci uhnout do strany, je to tah.

Pokud se ale za těchto podmínek auto pohybuje relativně plynule, pak dochází k mechanickému prohnutí volantu. V tomto případě je třeba hledat kořen problému v následujících nejpravděpodobnějších poruchách:

  • defekty pneumatik – lze je zjistit po výměně pneumatik nebo po pádu vozu do díry za jízdy (pokud se v jedné z těchto situací zkřiví volant, je třeba vyměnit přední kola);
  • nefunkčnost systému ovládání tyče řízení – pokud selže konec spojovací tyče nebo kardan řízení, bude nutná diagnostika a seřízení těchto součástí;
  • poruchy prvků odpružení jsou nejčastější příčinou křivého volantu, k jehož odstranění je nutné diagnostikovat odpružení a zkontrolovat úhly seřízení kol;
  • porucha posilovače řízení – závada se zjistí porovnáním polohy volantu při vypnutém motoru a v pohybu (v prvním případě bude kolo stát rovně, ve druhém se jeho střed mírně posune).
Zajímavé:
Kolik stojí kartáče pro generátor Ford Focus 2.

Volant je při jízdě nakřivo

Volant automobilu je často křivý pouze při jízdě v dešti a není jasné, jak situaci napravit. Toto samovolné posunutí mechanismu řízení má přirozené příčiny a je vysvětleno přítomností sklonu vozovky pro odvod dešťové vody. Řidič může nezávisle kompenzovat skluz otáčením volantu do protisměru.

Situace se však zhorší, pokud je zlomené nastavení sbíhavosti nebo vůle v zavěšení a řízení. V takových případech může být nutné seřízení příslušných součástí.

Co dělat, když kola jedou rovně, ale volant je nakřivo

Jedna z nejčastějších otázek na všech autofórech: kola jedou rovně, ale volant je nakřivo – co v takové situaci dělat? Problém může nastat v důsledku nehody, najetí do díry (kály) nebo v důsledku chyb při opravě podvozku.

Původní polohu paprsku řízení můžete nezávisle obnovit následovně:

  • vyrovnejte přední nápravu dokonale do roviny a umístěte kola rovnoběžně s karoserií;
  • sejměte podložku řízení, abyste se dostali k montážnímu šroubu;
  • Po úplném odšroubování šroubu vypáčte volant a opatrně jej vyjměte z drážek;
  • upravte polohu ovládacího kolečka a poté jej nainstalujte na drážky;
  • utáhněte upevňovací šroub, vložte podložku volantu na místo.

Různé problémy s řídicím systémem vozu často vedou k nebezpečným situacím na silnici. Proto je důležité okamžitě odstranit zjištěné poruchy a poruchy. Některé závady křivého volantu lze odstranit sami výměnou předních pneumatik nebo správným seřízením volantu.

Pokud nemůžete volant vyrovnat sami, odborníci vám pomohou problém vyřešit. Je lepší vybrat si certifikované čerpací stanice, které mají schopnost opravit konkrétní modely automobilů. Zkušení specialisté provedou všechny potřebné opravy a poskytnou záruku na výsledek.

služby Stát
Výměna hrotu řízení z ruble 15
Výměna hřebenu řízení od 120 bel. rublů
Oprava hřebene řízení od 400 bel. rublů
Výměna řídicí tyče od 25 bel. rublů
Výměna křížů řízení od 60 bel. rublů
Oprava a výměna hydraulického posilovače od 90 bel. rublů
Výměna oleje v posilovači řízení od 20 bel. rublů
Zajímavé:
Proč se topení Ford Focus 2 nezahřívá.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button