ford focus 2

Jak zapnout magnetofon ford focus 2

Návod k obsluze a schéma zapojení standardního rádia pro Ford Focus 2 6000CD

Podle návodu není hlavní jednotka Ford 6000CD určena pro připojení externích disků a přehrávačů souborů. Majitelé vozidel Ford provádějí vlastní úpravy, aby zlepšili multimediální schopnosti přehrávače. Modernizace výrobku vyžaduje znalost elektroniky, při nepřesné úpravě hrozí nevratné poškození konstrukčních prvků rádia.

Технические характеристики

Výbava je vybavena standardním pouzdrem 2 Din, přední část rádia má ozdobný rámeček, který umožňuje osazení zařízení do středové části palubní desky. Rádiový magnetofon je vybaven 4kanálovým zesilovačem s podporou pro nastavení vyvážení mezi předními a zadními kanály. Je zajištěna instalace standardní laserové CD mechaniky, na displeji se zobrazí doprovodný text nahraný na médiu.

Jaké rádio doporučujete koupit?

Rádiový přijímač podporuje příjem středních a dlouhých vln a také ultrakrátkého záření. Rozhlasové stanice jsou uloženy v paměti přístroje, k vyvolání kanálů slouží 6 tlačítek. Zařízení je připojeno k automobilové síti, je opatřena ochrannou pojistkou (spouští se přetížením nebo zkratem). Některé z radiomagnetofonů jsou vybaveny bezdrátovou komunikační jednotkou Bluetooth, je zajištěna možnost vlastní instalace zástrčky Aux.

Schéma zapojení

Schéma zapojení autorádia 6000 CD umožňuje použití čtvercového konektoru, rozděleného do několika částí. V horní části je 8 kontaktů pro spínání reproduktorů (s ohledem na polaritu). Středová řada kontaktů v horní části zástrčky je určena pro připojení k digitální sběrnici automobilu a napájení záporného napětí (2 piny). Pokud majitel připojí pouze jeden záporný kabel, zařízení nebude fungovat.

Jste řidič auta?! Pak si můžete udělat tento jednoduchý test a zjistit.

Levá svislá řada kontaktů v horní části je určena pro osvětlení tlačítek a kladné napájení (konstantní a při zapnutém zapalování). Pinout radiomagnetofonu obsahuje kontakty pro připojení ovládacích tlačítek na volantu, jednotku Bluetooth a konektor Aux pro použití externích přehrávačů. Záložních kontaktů je několik, plastové vodicí kolíky vylučují možnost nesprávného přepnutí na standardní elektroinstalaci automobilu.

Zajímavé:
Jak vyměnit kryt řazení na Ford Focus 2.

Návod k použití

Nativní přijímač Ford Focus 2 6000CD se zapíná samostatným tlačítkem, hudbu můžete poslouchat při vypnutém zapalování. Vestavěný časovač automaticky vypne zařízení po 60 minutách provozu. Hlasitost přehrávání se nastavuje otáčením knoflíku umístěného uprostřed předního panelu rádia.

Boční tlačítka umožňují volbu provozních režimů, parametry se nastavují prostřednictvím vestavěného menu, které se vyvolá stiskem tlačítka Menu. K navigaci mezi sekcemi slouží opakované stisky, hodnota se mění pravým tlačítkem se symbolem ve tvaru trojúhelníku. Manuál poskytuje ruční a automatický algoritmus pro vyhledávání rádiových stanic, zjištěná frekvence je zaznamenána do paměťových buněk.

funkce

Hlavní funkce zařízení:

 • ochrana produktu proti krádeži digitálním heslem;
 • zobrazení času a data na obrazovce;
 • regulace nízkých a vysokých frekvencí;
 • přehrávání CD a písní ve formátu MP3;
 • náhodné přehrávání a opakování melodie;
 • příjem rozhlasových stanic ve 3 rozsazích;
 • zobrazení dopravních informací RDS na displeji;
 • možnost připojení mobilního telefonu (pokud má rádio Bluetooth);
 • přepínání externích zařízení přes port Aux (nutná úprava zařízení).

Jak zapnout Bluetooth

Chcete-li zapnout Bluetooth na hlavní jednotce, budete muset provést následující kroky:

 1. Zapněte napájení multimediálního centra.
 2. Stiskněte několikrát tlačítko označené Menu pro vstup do režimu programování funkcí rádia (sekce ADV Menu).
 3. Krátce stiskněte pravé tlačítko kapitoly, na displeji se objeví text TA Local.
 4. Poté proveďte řadu krátkých akcí na klávese Nabídka. Tlačítko je stisknuto, dokud se na displeji nezobrazí nápis BT OFF indikující deaktivovaný stav bezdrátové komunikační jednotky.
 5. Stiskněte klávesu pro procházení sekcemi na pravé straně panelu. Na displeji se rozsvítí text BT On, poté opustíte režim programování stisknutím tlačítka Menu.
 6. Připojte telefon a hlavní multimediální zařízení bezdrátově.
Zajímavé:
Jak snížit spotřebu paliva při restylingu Ford Focus 2.

Pokud se zařízení nezapne, je nutné zkontrolovat přítomnost ovladače v rádiu, protože některé vozy Ford nejsou vybaveny bezdrátovým komunikačním modulem. Hlavní jednotku je možné upravit instalací převodníku signálu, protože konstrukce radiomagnetofonu obsahuje prvky pro podporu Bluetooth. V procesu modernizace rádia je instalován mikrofon, který vám umožňuje mluvit po telefonu v režimu „hands-free“.

Jak připojit aux

Konektor Aux umožňuje připojení externích gramofonů, připojení se provádí kabelem s 3,5mm jackem. Pro zahájení práce se zařízení přepne do režimu přenosu signálu pomocí konektoru Aux.

Přepínání skladeb je možné pouze přes menu externího zařízení, pro nastavení hlasitosti zvuku použijte radiomagnetofon nebo korektor hlasitosti na přehrávači.

Pokud na rádiu není k dispozici konektor Aux, může majitel nezávisle upravit design:

 1. Demontujte hlavní jednotku, k vyjmutí pouzdra budete potřebovat 4 speciální destičky, které se vloží do drážek na předním panelu.
 2. Odpojte zástrčky od konektorů a poté najděte kolíky zodpovědné za přepínání portu Aux.

Jak připojit USB flash disk

Pokud chce uživatel připojit USB flash disk, bude potřeba nainstalovat USB konektor. Zástrčka je připojena k vývodům Aux přes speciální převodník signálu s vestavěným převodníkem napětí a dekodérem. Porty jsou vyvedeny na vnější panel pouzdra nebo na krytky tlačítek. Pokud se to udělá správně, zařízení potěší svého majitele.

 • Jak nainstalovat a připojit rádio v Lada Largus vlastními rukama
 • Jak připojit rádio přímo k baterii
 • Instalace a připojení rádia do Chevrolet Niva
 • Instalační schéma pro 2-Din rádio v Prioře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button