ford focus 2

Jak zkontrolovat palivové čerpadlo ford focus 2

Senior Ensign

Jakákoli diagnóza by měla začít kontrolou tlaku v systému. O tom, jak to udělat pomocí tlakoměru, se můžete dočíst v jakékoli knize, i té nejtenčí, na probírané téma. Existuje ještě jedna, dle mého názoru, neméně přesná metoda. Ve většině případů jsou lamelová čerpadla instalována na motorech vybavených mechanickým vstřikovačem. U čerpadel tohoto typu je závislost dodávky paliva na výstupním tlaku funkcí velmi blízkou lineární. Měřením množství benzínu vytečeného za jednotku času tedy snadno odhadneme úroveň tlaku vyvinutého čerpadlem. Empiricky bylo zjištěno, že za 15 sekund by se do palivového potrubí mělo dostat minimálně 650 gramů benzínu. Pokud se tak nestane, znamená to, že: buď je ucpaný palivový filtr, nebo je vadné palivové čerpadlo (zejména pokud je nadmíru hlučné), nebo je přiskřípnutá přívodní trubka nebo je ucpaný přívod paliva nebo napětí na svorkách palivového čerpadla je menší než 11,5 V.

Odstraníme konektor paliva (po odstranění upevňovací konzoly) na přední přepážce z vedení, které vede k rozdělovači paliva, a posuneme jej na stranu.

Kontrola palivového čerpadla, vypuštění benzínu - i1.jpg

Na trubku s vnitřním nasadíme hadici o průměru 8 mm. druhý konec do láhve a vč. zapalování. čerpadlo bude bzučet po dobu 1,5-2,0 sekundy. a vytěží 70–100 gramů benzínu Na několik startů můžete vytěžit více.

Kontrola palivového čerpadla, vypuštění benzínu - i2.jpg

Aby čerpadlo fungovalo neustále, hledáme relé palivového čerpadla Na reystalu je v relé a pojistkové skříni. co je v nohách spolujezdce (je to tam jediné, mimochodem, aby se uvolnil tlak v palivovém systému, je pohodlnější to vyndat, než hledat pojistku).

Kontrola palivového čerpadla, vypuštění benzínu - i3.jpg

Spodní (horizontální) štěrbiny pro kontakty relé uzavřeme propojkou a benzín poteče okamžitě, bez zapnutí zapalování.

Zajímavé:
Proč se na palubní desce Fordu Focus 3 rozsvítí sněhová vločka.

Kontrola palivového čerpadla, vypuštění benzínu - i4.jpg

Do odměrky jsem dostal 10 litrů za 4 minuty. 30 sekund Metodu lze použít pro mytí nádrže a čerpadla pomocí chemikálií a další případy, kdy je nutné vypustit palivo.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button