ford focus 2

Jak zkontrolovat výkon lambdy ford focus 2

Zjišťujeme poruchy lambda sondy doma, známky spotřeby benzínu,
Selhání jakéhokoli senzoru nebo jakéhokoli zařízení automobilu, tak či onak, bude mít své vlastní a dokonce, dalo by se říci, jedinečné příznaky, pomocí kterých bude automobilový nadšenec schopen rozpoznat poruchu a opravit ji buď pomocí služeb autoservisu, nebo jednáním s „nepřítelem“ » samostatně (samozřejmě s patřičnými zkušenostmi a znalostmi). Při zahájení rozhovoru o takovém autodílu, jako je lambda sonda, je však velmi obtížné striktně poukázat na konkrétní poruchu a deklarovat její jedinečnost, ale můžete se zaměřit na charakteristické znaky.

Lambda sonda bosch

Lambda sonda bosch

Příznaky

  1. zřejmé: pokud je na palubní desce odpovídající indikátor stavu, rozsvítí se a upozorní na přítomnost poruchy;
  2. vzdálenější, ale nejcharakterističtější a nejviditelnější: motor se chová takříkajíc neadekvátně – při jízdě dochází k škubání vozu a také motor obecně funguje „nerovně“ a v důsledku toho se zvyšuje spotřeba paliva (benzín, nafta, není důležité);
  3. méně patrné, zvláště bez specializovaných zařízení: výfukové plyny se staly „bohatými“ na škodlivý oxid uhelnatý – CO;
  4. něco z kategorie „pro kapitána Zřejmost“: aktivita indikátoru Check Engine (rozsah možných problémů je však nehorázně velký, ale toto je, jak se říká, „ze stejné opery“). Jako by svíčky nefungovaly. Nebo se podobné příznaky objevují při poruše snímače rychlosti.

Univerzální lambda sonda bosch

Univerzální lambda sonda bosch

přeměněný kyslíkový senzor

přeměněný kyslíkový senzor

pracovní funkce

Chcete zkontrolovat správnou funkci lambda sondy: víte jak?
Tento senzor, jako každé elektrické zařízení, má především elektrickou součást, na základě zkoumání jejích parametrů je docela možné určit, zda vaše sonda funguje nebo je třeba ji vyměnit.
Stav vašeho kyslíkového senzoru můžete zjistit dvěma standardními způsoby: pomocí oblíbeného pomocníka jakéhokoli elektrikáře – multimetru (vhodný je i voltmetr, konkrétněji) nebo pomocí motorového testeru. V rámci tohoto článku budeme podrobně analyzovat sekvenci úspěšného testování pouze jedním způsobem: pomocí všemocného voltmetru.
Začátkem všech „dobrodružství s vnitřnostmi“ vozu je tedy najít návod k obsluze vašeho vozu a podrobně si jej prostudovat.

Zajímavé:
Jak vyměnit snímač rychlosti ford focus 2 2006.

Při otáčkách motoru 1 500 tisíc by měl váš voltmetr udávat hodnotu 0 5. Ostatní hodnoty v obou směrech dávají jasnou odpověď: je potřeba vyměnit snímač.

Kontrola funkčnosti lambda sondy

Nejprve je nutné odečítat jakékoli údaje ze snímače pouze několik minut po zapálení, protože jeho správný provoz začíná až při takříkajíc standardní teplotě asi 350 0.

Jak zkontrolovat lambda sondu pomocí multimetru

multimetr RIA24EM

Jak zkontrolovat lambda sondu

Jak zkontrolovat lambda sondu

Princip a postup kontroly sondy je u všech vozů stejný V závislosti na použitých typech lambda sond se může lišit jejich umístění a provozní napětí. Protože u prvních modelů může být umístěn na různých místech, u našich značek jsou tři dráty na různých místech ve výfukovém potrubí.

Kontrola lambda sondy BOSH.

Nakonec uděláme to, co je zřejmé: vizuálně ověříme integritu sondy (nikdy nevíš, všechno může být tak jednoduché). Dále zkontrolujeme všechny systémy, které jsou vhodné pro snímač: zda je zapalování správně pokročilo, zda systém vstřikování paliva funguje správně, zda je napětí celé palubní sítě obecně normální.

Nyní, po dokončení všech přípravných „manévrů“ a odstranění problémů třetích stran, přejdeme ke kontrole samotného senzoru:

Lambda fake, foto, domácí sonda,

  • Po uplynutí stanovené doby po zapálení byste měli zvýšit obsah benzínu ve směsi, poté odpojte samotný senzor od bloku a připojte jej k multimetru;
  • otáčky je pak potřeba zvýšit na hodnotu 2 500 tis.
  • Nyní je nutné pokračovat ve zvyšování obsahu benzinu ve směsi pomocí zařízení na obohacování palivové směsi. Tento úkon provádíme, dokud na ukazateli neuvidíme hodnotu otáček motoru 200 ot./min (pokud má motor elektronický vstřikovací systém, pak je situace zjednodušená: stačí odpojit podtlakovou trubici od regulátoru tlaku a umístit ji na Dálnice
  • okamžik pravdy – vydáváme svědectví. Hodnota 0.9 V bude znamenat, že váš senzor je absolutně funkční. Napětí 0.8 V nebo méně znamená, že kyslíkovou lambda sondu je třeba vyměnit. Kromě toho stojí za to věnovat pozornost reakci zařízení – v případě znatelné pomalosti je stále nutná výměna.
Zajímavé:
Kde je umístěna nádržka ostřikovače pro Ford Focus 2.

Výměna

Náhradní lambda bmw e 34

Poruchu senzoru můžete zjistit i jiným způsobem, pomocí vakuové trubice. Pomocí něj simulujte úniky vzduchu a sledujte reakci multimetru (voltmetru): pokud se hodnota změní o 0.2 V za pouhou jednu nebo dvě sekundy, pak reakce senzoru.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button