ford focus 2ford focus 3

Kde je umístěn benzínový filtr ford focus 3?

Postup výměny palivového filtru u Ford Focus 1, 2 a 3

Palivový filtr v autě je zodpovědný za čištění paliva proudícího z nádrže do vstřikovačů. Na tom závisí správný provoz motoru, takže majitel auta by měl pravidelně kontrolovat stav čisticích prvků. Pravidla pro výběr, instalaci a výměnu palivového filtru pro Ford Focus 3, 1 a 2, přečtěte si zdroj.

Otevřít celý obsah
[Skrýt]

Kde je umístěn palivový filtr?

Nejprve zvažte otázku instalace a umístění prvku v benzínovém systému Ford Focus, protože před výměnou musíte vědět, kde je filtr umístěn. U modelů první generace je v souladu s diagramem filtrační zařízení instalováno pod spodní částí vozu na dálnici, v zadní části vozu. Ve druhé a třetí modifikaci Ford Focus je tento prvek instalován v palivovém čerpadle umístěném v plynové nádrži. Obtížnost výměny zařízení u těchto vozů spočívá v tom, že samotné čerpadlo je neoddělitelné. Funkce čištění paliva je prováděna speciální mřížkou.

Filtrační síť v palivovém čerpadle

Ford Focus 3 100, 105 kombi, hatchback, sedan, 2007 a další roky výroby, restyling a dorestyling mohou být vybaveny dvěma palivovými filtry – hrubým a jemným čištěním. První se používají k odfiltrování velkých nečistot, které se dostávají do plynové nádrže s palivem, a druhé od menších součástí. V některých verzích amerického Fordu Focus s benzinovým motorem jsou zařízení pro hrubé čištění namontována v nádrži a jemné v motorovém prostoru, přímo před vstřikovačem. Ale často jsou tyto komponenty umístěny pod zadním sedadlem spolujezdce a jsou součástí stejného designu s pumpou.

Zajímavé:
Jak vyměnit žárovku ford focus 2.

Frekvence výměny

 1. Filtrační prvky instalované v motorovém prostoru mohou pracovat až 40 XNUMX kilometrů podle předpisů uvedených v pokynech. Ve skutečnosti je životnost zařízení, jejichž auta jsou poháněna domácím palivem, od 15 do 30 tisíc kilometrů.
 2. Filtry, které jsou součástí stejného designu s palivovým čerpadlem, mohou podle oficiálních údajů pracovat až 150 tisíc km. Ve skutečnosti je toto číslo 70-100 tisíc kilometrů.

Navzdory tomu doporučujeme pravidelně kontrolovat stav zařízení. Diagnostika výkonu filtrů by se měla provádět každých 10–20 XNUMX km běhu.

Následující příznaky mohou naznačovat poruchu:

 • pohonná jednotka stroje začala pracovat nerovnoměrně, „troit“;
 • motor ztrácí výkon, potřebuje více času na zrychlení a zvýšení rychlosti;
 • při jízdě nízkými rychlostmi, když řidič sešlápne plyn, motor se zastaví;
 • ve vozech vybavených automatickými převodovkami nemusí řadit správně;
 • spotřeba paliva se v některých případech zvyšuje o čtyři litry;
 • nastaly problémy se startováním motoru.

Uživatel Valentin Grebentsov hovořil o výměně TF TF za palivové čerpadlo.

Výběr filtru

Nyní si promluvme o výběru filtračních zařízení. V prodeji najdete jak originální výrobky, tak analogy. Výrobce přirozeně doporučuje používat originální zařízení.

Původní

V dieselových verzích Ford Focus lze použít TF Ford 1352443. V benzínových verzích je situace poněkud odlišná, protože taková auta jsou vybavena dvěma typy TF, oba filtry jsou zahrnuty v jednom provedení s palivovým čerpadlem.

V závislosti na objemu pohonné jednotky lze použít dva typy palivových čerpadel:

 • dvoulitrové motory a spalovací motory EcoBoost používají originální zařízení s číslem článku 1754929;
 • v jednotkách o objemu 1,6 litru se používá čerpadlo 1754799.

Analogy

Náklady na originální filtry jsou vždy vyšší.

Pokud chcete ušetřit peníze, pak pro dieselový motor můžete zakoupit analog:

 1. AD 101300013. Pokud jde o kvalitu, jsou takové filtry mnohem horší než původní zařízení, ale jejich cena je nižší.
 2. Bosch F026402007. Nejlepší volba pro ty, kteří hledají filtr s dobrou hodnotou za peníze. Výrobky Bosch jsou srovnatelné s originály.
 3. Mann PU7002x. Není to špatný analog pro automobily americké výroby.
Zajímavé:
Jak rozebrat napínač řemene ford focus 2.

Neoriginální TF lze použít také v benzínových automobilech:

 1. Doda 1120020005. Navrženo pro 1,6litrové motory. Konstrukce odpovídá původnímu čerpadlu, má dlouhou životnost. Hlavní výhodou jsou náklady.
 2. Era 775433 pro 1,6litrovou jednotku a 775489 pro XNUMXlitrový motor. Pokud jde o technické vlastnosti, tyto analogy prakticky nejsou horší než originál.
 3. Bosch 0580200064 pro 2litrové spalovací motory a EcoBost. Vyznačují se vysokou kvalitou a životností.

Více o výměně TF vlastníma rukama se můžete dozvědět z videa natočeného kanálem AvtoVit Car Repair.

Proces výměny palivového filtru ve Ford Focus 1

Zvažte podrobné pokyny pro výměnu prvních verzí Focusů.

Nástroje

K dokončení úkolu budete potřebovat:

 • sada klíčů – jsou vyžadovány nástroje pro 7 a 8;
 • knoflík s prodloužením;
 • samotný filtr;
 • hadry.

Algoritmus akcí

Postup opravy a výměny TF na první verzi Focuses je následující:

 1. Auto je najeto do garáže s jámou nebo na nadjezd.
 2. Uvolní se tlak v palivovém potrubí. Chcete -li to provést, musíte otevřít motorový prostor a najít blok s bezpečnostními zařízeními. Prvek zodpovědný za provoz čerpacího zařízení je odstraněn, k demontáži se používají kleště.
 3. Zapalování je zapnuto, pohonná jednotka je spuštěna. Po nastartování motor poběží několik sekund, dokud nezastaví. To indikuje uvolnění tlaku. Zkuste znovu otočit startérem, motor by neměl nastartovat.
 4. Filtrační zařízení je umístěno ve speciálním výklenku poblíž, v oblasti palivové nádrže. Slezte pod dno a napravo uvidíte filtr umístěný v zadní části vozu.
 5. K zařízení jsou připojeny dvě linky. Necháme zelenou, protože zajišťuje zpětný tok paliva do nádrže, a odpojíme druhé potrubí. Pokud je na lince kontaminace, musí být odstraněna. Při odpojování buďte opatrní, protože z filtračního zařízení a potrubí vytéká trochu paliva.
 6. Pomocí klíče 8 odšroubujte šroub, který připevňuje TF k karoserii. Vyjměte zařízení s držákem. Chcete -li uvolnit upevňovací prvek, povolte šroub 7 klíčem.
 7. Vyměňte nový TF. Proces montáže se provádí v opačném pořadí. Znovu připojte palivová potrubí a bezpečně je zajistěte. Když při připojování uslyšíte cvaknutí, můžete předpokládat, že jsou potrubí správně připojena. Znovu nainstalujte bezpečnostní prvek a nastartujte motor. Může být obtížné začít, ale nakonec to začne normálně. Fotoreportáž o výměně je uvedena níže.
Zajímavé:
Jak odstranit kloub Ford Focus 2 CV na úroveň.

1. Vyjměte pojistku zodpovědnou za palivové čerpadlo z bloku 2. Odpojte vedení od filtračního zařízení pod dnem 3. Nainstalujte nový prvek a připojte k němu vedení

Vyměňte filtr na Ford Focus 2 a 3

Pojďme analyzovat proces nahrazování zařízení druhou a třetí verzí Focuses.

Co připravit?

Ke změně budete potřebovat:

 • dva šroubováky – s křížovou hlavou a plochým hrotem;
 • sada klíčů;
 • hadry;
 • nový TF.

Etapy práce

Změna se provádí následovně:

 1. Otevřete kapotu a vyjměte ze sedadla pojistku zodpovědnou za provoz palivového čerpadla. Uvolněte tlak spuštěním motoru a počkejte, až se zastaví.
 2. Pokud potřebujete vyměnit dva TF – pod kapotou a v nádrži, otevřete motorový prostor a najděte filtr. Nachází se poblíž hlavy válců. Stačí odpojit připojené vedení a odebrat zařízení, poté nainstalovat nový filtr a bezpečně k němu připojit odbočku. Ujistěte se, že je hadice bezpečně připojena k zařízení, aby se zabránilo případnému úniku.
 3. Pokud jde o přídavný filtrační prvek, pak může majitel auta čelit problému. Faktem je, že v těle pod zadním sedadlem v některých verzích Focusů nemusí být poklop, který vám umožní dostat se na místo instalace. Výrobce proto doporučuje provést výměnu zařízení vlastními rukama a demontovat palivovou nádrž. Chcete -li to udělat bez vyjmutí, můžete udělat díru sami, ale mějte na paměti, že to není bezpečné. Někteří řemeslníci dělají díru bruskou, nůžkami nebo vrtákem, ale doporučujeme nádrž rozebrat.
 4. Jakmile získáte přístup k čerpacímu zařízení, odšroubujte pojistný kroužek pomocí šroubováku. Demontujte čerpadlo a předtím odpojte všechny vodiče a konektory a také k němu připojená vedení.
 5. Odpojte konektor od snímače hladiny v čerpadle a vyjměte ovladač.
 6. To vám umožní přístup k mřížce filtru. Musíte jej rozebrat a nainstalovat nový. Další montáž se provádí vzhůru nohama. Mnoho majitelů automobilů při výměně filtračního prvku v případě potřeby také mění motor palivového čerpadla.
Zajímavé:
Jak odstranit přední okno Ford Focus 2.

Společnost Channel Artem & Marya zveřejnila video ukazující proces výměny filtru a zadních tlumičů v autě Focus 2.

Výměna TF v úpravě nafty FF2

Postup při výměně filtru u naftových vozidel se mírně liší.

Co je potřeba?

K dokončení úkolu si připravte následující:

 • samotný filtr, originální nebo analogový;
 • jeden litr motorové nafty;
 • odříznuté dno lahve pro shromažďování paliva, které se při vyjmutí vylije;
 • klíčová hlava pro 8.

Algoritmus akcí

Vyjměte a vyměňte filtr u dieselových automobilů takto:

 1. Samotné zařízení je umístěno v motorovém prostoru, vpravo od pohonné jednotky. Filtr je skryt ochranným krytem upevněným šrouby, které se odšroubují 8 klíčem.
 2. Po demontáži uvidíte filtrační vložku, která má speciální osazení. Používá se k vypouštění motorové nafty. Odšroubujte armaturu a vyměňte pod ni nádobu, část paliva se do ní spojí.
 3. Odstraňte kryt palivového filtru a otřete zařízení hadříkem od nečistot, aby se nedostaly do trysek. Poté musí být kryt odpojen.
 4. Vezměte nový TF a nainstalujte jej do pouzdra. Po instalaci doplňte palivo. Ujistěte se, že palivo zaplnilo celý prostor.
 5. Všechny komponenty se montují v opačném pořadí, nezapomeňte dotáhnout šroubení.
 6. Spusťte pohonnou jednotku a zvyšte její rychlost na zhruba dva tisíce za minutu. V této poloze nechte motor chvíli běžet, tím se odstraní vzduchové zátky z palivového systému.

Fotogalerie

Fotografie umístění palivového filtru na různých verzích zaostřovačů.

1. Umístění TF na dieselových verzích Focusů 2. Palivové čerpadlo pod zadní sedadlo, ve kterém je instalován filtr

Cena otázka

Náklady na původní filtr pro naftovou verzi Focuses jsou asi 1300-1700 rublů. Cena za analogy se v závislosti na kvalitě pohybuje mezi 200-1100 rublů. Při výměně na čerpací stanici specialisté vezmou od 250 rublů. Pokud jde o benzínové verze, nové originální palivové čerpadlo bude stát kupujícího asi 17-20 tisíc rublů. Náklady na analogy jsou asi 6000-8500 rublů.

Zajímavé:
Jak nastavit snímač klikového hřídele ford focus 2 1.8.

Video „Vizuální pokyny pro výměnu filtru vlastníma rukama“

Kanál Service-Guide zveřejnil video, kde podrobně hovořil o výměně filtračního zařízení v prvních verzích Focusů.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button