ford focus 2

Kam naplnit nemrznoucí směs pro Ford Focus 2

Kapalina do ostřikovačů Ford Focus 2: kde ji naplnit a co dělat, když je zamrzlá?

Kapalina do ostřikovačů Ford Focus 2: kde ji naplnit a co dělat, když je zamrzlá?

Každý ví, že když nastane chladné počasí, je nutné naplnit nádržku ostřikovačů speciální kapalinou, která při teplotách pod nulou nezamrzá. V této fázi se mnoho majitelů automobilů začíná ptát: co vyplnit, kolik a co je nejdůležitější, kde?

Podívejme se na výběrové řízení a jeho aplikaci na příkladu vozu Ford Focus 2 Nádoba kapaliny do ostřikovačů je u tohoto vozu skrytá a plnicí hrdlo je umístěno mezi expanzní nádrží chladicího systému a předním pravým blatníkem. Když jsme zjistili umístění nádrže, přejděme k otázce jejího objemu. Objem nádrže závisí na konfiguraci vašeho vozu. Pokud jsou přítomny ostřikovače světlometů, nalije se do systému asi 4,5 litru, ale pokud chybí, pak o něco více než tři.

Výběr

Kapalina do ostřikovačů Ford Focus 2: kde ji naplnit a co dělat, když je zamrzlá?

Při výběru kapaliny je třeba vzít v úvahu několik faktorů. První věc, kterou si zapamatujte, je, že systém ostřikování čelního skla Ford Focus 2 je vyroben z plastových dílů, takže použití špatných kapalin může vést k poruše a nákladným opravám. Pokud se do systému nalije kapalina určená pro teplotu mrazu při -20, pak při -21 stupních celý systém zamrzne. Nejnebezpečnější v takové situaci je, že oběžné kolo motoru ostřikovače čelního skla zamrzne. Pokud je tedy váš systém zamrzlý, nepoužívejte jej, dokud nebude zcela rozmrazený, protože to může vést k poškození motoru ostřikovače.

Kapalina je zmrzlá. Co dělat?

V této věci existuje mnoho rad. Podívejme se na některé z nich:

  • někteří lidé doporučují jednoduše doplnit kvalitní tekutinou nebo dokonce koncentrátem. Tato rada může pomoci pouze v případě, že teplota vzduchu není o mnoho nižší než teplota uvedená na kanystru. Ano, a pomůže vám rozmrazit kapalinu přímo v nádrži a všechny trubice zůstanou naplněné ledem.
  • Jsou situace, kdy majitelé aut rozmrazují nádrže tak, že do nich nalijí teplou vodu, kterou pak ze systému odsají pomocí velké stříkačky. Metoda má samozřejmě právo na existenci, ale je velmi zdlouhavá a bolestivá a také hrozí poškození nádrže náhlou změnou teploty. Účinek této metody je stejný jako u první.
  • Mezi nejčastější rady patří doporučení pro odmrazování v teplém boxu nebo v myčce. Tento způsob rozmrazování bude trvat nejméně 3–5 hodin.

Po odmrazení nádrže pomocí prvních dvou metod budete postaveni před další problém – zamrzlé potrubí. Proto se za nejlepší způsob považuje rozmrazování v teplém boxu. Tato možnost bude samozřejmě trvat dlouho, ale určitě bude fungovat. Abyste předešli podobným otázkám, kupujte kapalinu do ostřikovačů pouze v důvěryhodných obchodech.

Zajímavé:
Kde mohu vyměnit rozvodový řemen na Ford Focus 2.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button