ford focus 2

Proč je někdy obtížné zařadit převodovku na Ford Focus 2?

Ahoj. FF-2 restyling 2008, 1.6/100 hp, manuál, 2009 rok (záruka), najeto cca 30t. Koupil jsem nový a okamžitě jsem měl problém – 1. rychlostní stupeň je periodicky obtížné zařadit. 2 méně často. 3 je ještě vzácnější. 4 a 5 jsou vždy v pořádku. To se projevuje například při dojezdu k semaforu. Pokud se AM zcela nezastaví, 1. rychlostní stupeň nezařadí z neutrálu nebo při brzdění se sešlápnutou spojkou a zařazeným 2. – 3. rychlostním stupněm. Jakmile se zastaví, snadno a měkce se přilepí. Dvojité sešlápnutí spojky nebo pokus protlačit 2. rychlostní stupeň prakticky nepomáhá. Potíž je ale v tom, že se to nestává vždy. Za stejných podmínek se může přilepit nebo možná ne. Neexistuje žádná závislost na letní/zimní teplotě. A není zde žádná závislost na teplotě boxu. Při absolvování údržby na off. prodejce, reklamováno. Zkontrolovali přenosový kabel – je v pořádku. Neřekli nic srozumitelného. Pokud se zasekne, vyměníme ho v rámci záruky. Záruka mi ale končí na jaře. Podělte se o své myšlenky, prosím. Děkuji předem.

09.12.10 |
procházky
Petrohrad
U nás od 26.09.07
Příspěvky: 25479
Výhody: +4018
09.12.10 |

Dobrý den. Je olej v krabici normální? Zkontrolovali jste úroveň? Doporučuji vyměnit olej, může to být převody a synchronizátory převodů. Měli bychom krabici rozebrat a podívat se.

odbornice sekce
„Vykořisťování“
09.12.10 |
procházky
U nás od 05.12.10
Příspěvky: 32617
Výhody: -2910
09.12.10 |

sergi0, Zdá se mi, že máte problémy se synchronizátorem 1-2 převodů. Pokud je ale dvojité zmáčknutí provedeno správně, tzn. s přeřazením na neutrál mezi rychlostními stupni můžete synchronizátor „oklamat“. Skutečnost, že se vše plynule zapne, když vaše auto stojí, znamená, že vaše spojka je v pořádku.
Dokud existuje záruka, trvejte na takových opravách.
Abychom byli spravedliví, chci vám připomenout kvalitu nalévaného oleje a jeho hladinu. Ale myslím, že jste tuto fázi již dokončili.

Zajímavé:
Jaký je rozdíl mezi originálním nárazníkem a neoriginálním fordem focus 2.

Na Autopeople od roku 2010
09.12.10 |
U nás od 09.12.10
Příspěvky: 2
Použití: 0
09.12.10 |

Takže hřeším se synchronizátorem. Vlastně to nemusí být samotný synchronizátor, ale olej, kvůli kterému se špatně stabilizuje. To se mi stalo jednou na ptačí devítce, do jejíž krabice jsem hloupě nalil olej ne GL 4, ale GL 3 (nebo naopak, už si to nepamatuji). A výsledek byl velmi podobný. A po naplnění syntetiky Shelov požadovaným GL se vše vrátilo do normálu. Ale prodejce mi říká, že olej se po celou dobu životnosti krabice nemění. A mění se, až když projdete krabicí. A k hrubé síle musím tento požadavek nějak zdůvodnit. Jak to zdůvodnit? Porucha se neobjevuje pravidelně (automechanik se mnou jel po místě a říkal, že nic neviděl. Pravda odmítá jaksi ne kategoricky, ale říká se, že pokud pojedete znovu, možná problém vyjde najevo. A v reakce na moje tvrzení, že mám 12 let řidičských zkušeností schopný pochopit, že byly zjevné problémy s boxem, vypracoval teorii, že na 1.6 a 1.8l zaměření je typ boxu, ve kterém je takové zařazení téměř norma, ale kde se montuje 2.0l box z Mondea a u něj to tak není, stává se 8(Můžu trvat na přestavbě boxu? A jak to udělat správně? PS: Zapomněl jsem říct, že někdy ano. těžké vyřadit z 1. převodového stupně Do úplného zastavení je to v pohodě.

odbornice sekce
„Vykořisťování“
09.12.10 |
procházky
U nás od 05.12.10
Příspěvky: 32617
Výhody: -2910
09.12.10 |

sergi0 Pokud se budete řídit zákonem, pak byste měli podat písemnou žádost do autocentra, kde vám budou muset dát odpověď stejnou písemnou formou. Pokud nejste spokojeni s touto odpovědí, můžete se obrátit na Výbor pro ochranu práv spotřebitelů a odtud na soud. S největší pravděpodobností bude prodejce souhlasit s tím, že vyřeší vaši krabici v záruce, aniž by čekal na veškerou tuto právní byrokracii, protože stále můžete podat žádost o náhradu morálních škod a ušlého zisku. Jedním slovem buďte vytrvalí – zaplatili jste peníze a zakoupili jste produkt, který vám musí být podle zákona poskytnut ve vhodné (pracovní) formě.

Zajímavé:
Jak opravit přepracované motory Ford Focus 2.

Na Autopeople od roku 2010
11.12.10 |
procházky
Petrohrad
U nás od 26.09.07
Příspěvky: 25479
Výhody: +4018
11.12.10 |

pro Sergi0: Mohou si říkat co chtějí, ve skutečnosti se olej mění každých 60 tis. Myslím si, že v tomto případě je snazší dělat všechno sami, protože se nedělají žádné ústupky.

Ford Focus 2 1.6 manuál, převody se špatně zařazují po zahřátí Nevíte někdo problém?

Dobrý den Ford Focus 2 1.6 manuál, při zahřátí je těžké zařadit rychlostní stupeň Nevíte někdo problém?

Dima Mehhh-Blackgolf

Nový člen

Mechanismus voliče převodovky je třeba vyčistit. Prst, na kterém stojí kyvadlo. Zkuste začít tímto

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button