hyundai tucsonŠkoda

Což je lepší Hyundai Tucson nebo Kia Sportage

Srovnání: Kia Sportage vs. Hyundai Tucson — Zázraky podřízenosti

Poté, co Hyundai Motor v říjnu 1998 ovládl Kia Motors, směřovalo vedení nově vzniklé skupiny k maximálnímu sjednocení modelových řad obou značek.

Kia Sportage vs. Hyundai Tucson

Tato politika zajišťuje prudké snížení nákladů, což bylo s ohledem na dluh Kia 1999 miliard dolarů klíčové. První zkušeností v rámci nové strategie byl sedan Magentis/Optima, vytvořený na základě Hyundai Sonata IV, a dnes z „originálů“ zůstaly jen staré Carens (1997) a Carnival (XNUMX). servis. A dokonce i Spectra, jejíž výroba byla loni převedena do ruského IzhMASH.

Hyundai Tucson

Kia Sportage

Tento pohár neprošel ani ze Sportage. Je jasné, že mnozí by rádi viděli v autě druhé generace stejné plnohodnotné rámové SUV s redukčním převodem v převodovce, ale program Hyundai takové auto neposkytl. Lépe řečeno se s tím počítalo, ale ve vyšší třídě je Terracan, který bude v budoucí generaci sjednocen s nástupcem Kia Sorento. Sportage II byl tedy jednoduše odsouzen k duplikování kompaktního SUV Hyundai Tucson. Což se ve skutečnosti stalo.

Hyundai Tucson

Kia Sportage

Hlavní otázka se týká principů podřízenosti mezi značkami Hyundai a Kia. V koncernu Volkswagen je vše jasné: existuje „obecný civilní“ směr — Škoda, Volkswagen, Bentley a Bugatti a existuje směr „sportovní“ — Seat, Audi, Lamborghini.

V korporaci General Motors je struktura ještě transparentnější: demokratický Chevrolet, sportovní Pontiac, pololuxusní Buick, sportovně luxusní Cadillac plus Saab jako prestižní import. A jak jsou vzájemně příbuzné korejské značky umístěny? Pamatuji si, že prvotní dohoda byla tato: Hyundai vyrábí auta s měkkým charakterem a bohatou výbavou, Kia — auta jsou jednodušší a energičtější. A levnější o pět až sedm procent. No, otestujme teorii praxí. A testovacími subjekty budou Hyundai Tucson a Kia Sportage v nejvyšších výbavách, se stejnými motory a převodovkami.

Hyundai Tucson

Kia Sportage

Už první pohled okamžitě zamíchá všechny karty. Robustní Tucson, chráněný „do kruhu“ pancířem z nelakovaného plastu, je vnímán jako funkční varianta. Nebojí se opustit městský asfalt a vydat se za dobrodružstvím v terénu bez rizika poškození karoserie. Mimochodem off-roadové kvality této dvojice jsme testovali ve společnosti Tussana. V automatickém režimu posílá převodovka Borg-Warner Torque-On-Demand 99 % točivého momentu na přední nápravu a vůz je vhodný pouze pro jízdu na kluzké vozovce nebo na udusaných polních cestách. Zadní náprava se připojuje při prokluzu předních kol pomocí elektromagnetické spojky a okamžik připojení není vždy předvídatelný a navíc je doprovázen znatelným tlačením.

Hyundai Tucson

Kia Sportage

Na spolehlivosti ovládání to ale nemá vliv, protože i při aktivaci spojky při průjezdu zatáčkou Tucson jednoznačně drží trajektorii. Auto by se nemělo poddávat vážnému off-roadu. V tomto případě má dvě kouzelná tlačítka: první násilně zablokuje středovou spojku, čímž uvede převodovku do režimu trvalého pohonu všech kol, druhé vypne systém kontroly trakce TCS. Nic nadpřirozeného, ​​ale ve většině situací takové prostředky stačí.

Hyundai Tucson

Kia Sportage

Dude Sportage všemožně popírá skromný Toussaint. Krásná olivová barva, famózně ořezané podběhy, lakované nárazníky. Jaký je tam les, to je čas jít do divadla! A pokud nejste jen estét, ale také vyhledáváte vzrušení, otevřete dveře a nahlédněte dovnitř. Šokovat! Kůže ve stínu zapadajícího slunce, chladné stříbrné vložky, travnaté osvětlení — jakýsi ráj, ne utilitární interiér! Teplé, emotivní, veselé! Takovou krásu nenajdete v každém kabrioletu. A co Tucson? Upřímně, teď pohled na jeho nudně šedou krajinu je odporný. Dokonce i kožené lemování je zklamáním. A to i přesto, že z hlediska designu jsou interiéry aut téměř stejné, rozdíl je doslova v detailech.

Hyundai Tucson

Kia Sportage

Sportage i Tucson jsou velmi pohodlné a praktické. Celkově je s ergonomií vše v pořádku, i když vysocí řidiči budou muset tvrdě pracovat, aby našli optimální konfiguraci volantu a sedadla. Zadní sedadla jsou vcelku pohodlná, a to i přesto, že jsou umístěna výše než ta přední. Ve složeném stavu tvoří absolutně rovnou podlahu a pokud potřebujete převážet dlouhé předměty, můžete sklopit opěradlo přední pravé sedačky dopředu. Držáky zadního tlumiče kufr po stranách znatelně zužují, ale jeho víko je opatřeno samostatně otevíratelným sklem.

Hyundai Tucson

Kia Sportage

Oba vozy jsou vybaveny maximálně, včetně technické. „Šestka“ o výkonu 175 koní je spárována s „automatem“, který na rozdíl od archaické čtyřrychlosti poskytuje možnost ručního řazení. Ale paralelní start vyhrává Tucson znovu a znovu! Jak v manuálním režimu, tak v automatickém režimu. Co se děje? V nastavení akcelerátoru, který je u Hyundai ostřejší, u Kia tlumený. Ukazuje se tedy, že hned na začátku Sportage ztrácí těch pár metrů, které pak nedokáže získat zpět. A způsob brzdění je stejný.

Kia Sportage – Pokud sklopíte obě zadní opěradla, získáte zcela rovnou podlahu. Také plus.

Kia Sportage – Jak se sluší na seriózní SUV, sklo zadních výklopných dveří se otevírá samostatně

Přívěsky fungují jinak. Pravda, to vše je na úrovni nuancí, které je potřeba stále cítit, chytat. Nicméně. Na cestách bude Tucson tvrdší, ostřeji reaguje na mikroreliéf povlaku, ale na rozbité silnici jeho odpružení prokazuje záviděníhodnou energetickou náročnost. Odtud rozdíly v ovladatelnosti: Hyundai je jednoznačnější v reakcích, ochotněji se noří do zatáček a méně se kroutí. Trochu, ale jasněji, ochotněji a méně. Vozy přitom stejně rychle plní povely řidiče a poskytují mu spolehlivou zpětnou vazbu na volantu. Sportage je impozantnější, její odpružení beze zbytku vyhlazuje úlomky asfaltu, spáry a škvíry, nicméně jakmile se pod kola dostane větší díra, auto se nervózně chvěje celou karoserií. Okamžitě chcete zpomalit rychlost, což je na Hyundai méně patrné. V zatáčkách Kia tíhne k americkým náladám: vše se děje hladce, bez tvrdosti a pokusy o dovádění auto vnímá skepticky, nehořící touhou dopřát majiteli.

Kia Sportage - Kromě oranžové kůže se interiér chlubí také vložkami

Kia Sportage - Kulaté ovladače klimatizace jsou mnohem úspěšnější než tlačítka

Aby naše srovnávací analýza byla objektivní, vraťme se k finanční stránce věci, potěšující svými konečnými specifiky. Hyundai Tucson GLS 2.7 V6 s koženým interiérem stojí 32 790 dolarů, tedy 933 144 rublů (k 19. září 2005), a vztahuje se na něj záruka dovozce v délce 5 let nebo 120 2.7 km. Sportage 6 V3 se zárukou 100 roky nebo 921 tisíc km bude stát 910 XNUMX rublů. Kia je nejen levnější, ale také bohatěji vybavená – nechybí elektrické střešní okno, tempomat a CD-přijímač, které v Hyundai chybí.

Kia Sportage - Hat je jednou z výbav, o kterou je Tucson z principu ochuzen

Kia Sportage - Navzdory poněkud vysokému přistání jsou zadní sedadla docela pohodlná. A krásný.

Tucson může reagovat více airbagy (šest), vyhřívanými lištami stěračů a automatickými světlomety. Ukazuje se, že po dřívějším umístění nezůstaly žádné stopy. Sportage působí uhlazeněji, prestižněji, přitom má měkký charakter. Tucson je jednodušší a dynamičtější. A bezpečnější. To jsou zázraky podřízenosti.

Zajímavé:
Jak připojit telefon přes USB k vozidlu Škoda Octavia A7.
Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»