kia ceed

Jak odstranit nárazník kia ceed cd

Postup pro různé značky vozů se může mírně lišit, ale obecně je postup vždy přibližně stejný. K demontáži předního nárazníku budete potřebovat nástrčný klíč 10 mm a křížový šroubovák. Obecně platí, že pokud vše uděláte správně, práce vám nezabere více než půl hodiny času.

Nejprve musíte zaparkovat auto na rovném, dobře osvětleném místě. Poté byste měli otevřít kapotu a pečlivě prozkoumat ochranné plastové lišty — jsou umístěny pod chladičem. Abyste získali úplný přístup, musíte sejmout ochranný kryt, jehož hlavní funkcí je skrýt svorky a šrouby, které drží upevnění. Všechny tyto demontované díly jsou zachovány, aby bylo možné prvek vrátit na původní místo.

Demontáž začíná šrouby, které jsou umístěny uprostřed, a poté byste se měli přesunout k bočním upevňovacím prvkům. Šrouby se povolí a odstraní pomocí dodaného šroubováku — tento postup bude nutné provést nejméně 12krát. U některých starších modelů automobilů je nárazník připevněn k rámu čtyřmi šrouby — ty by měly být také nalezeny a odpojeny.

Po odstranění upevňovacích prvků je nutné prozkoumat místo, kde demontovaný prvek přiléhá ke křídlům vozu. Díl je potřeba odpojit od křídel, stejně jako od světlometů. Okraje nárazníku jsou vytaženy velmi opatrně, protože vysoká hustota konstrukce umožňuje, že existuje riziko poškození jiných částí.

Nyní poslední věc, která drží odnímatelnou část k tělu, jsou svorky. Nalezení správných svorek je celkem jednoduché – měly by být čtyři. Chcete-li je opatrně otevřít, budete potřebovat druhého pomocníka, který bude držet kus na jedné straně, zatímco budete pracovat na druhé. Samotné svorky mohou mít hákový design nebo mohou být vyrobeny ve formě západek. K jeho demontáži v prvním případě bude stačit jej jednoduše zvednout. Druhá možnost zahrnuje ohýbání svorek pomocí šroubováku.

Zajímavé:
Jak určit hluk klepání v nosných ložiskách Kia Ceed.

Poté byste měli odpojit vodiče, které jsou připojeny k světlometům v nárazníku a díl lze vyjmout. Pokud se stále nechce sundat, pak jste vynechali nějakou svorku nebo upevnění.

Připevnění předního nárazníku na původní místo probíhá stejným způsobem jako jeho demontáž, pouze v opačném pořadí.

Jak demontovat zadní nárazník

Pokud má váš vůz karoserii sedan, stačí odstranit rohož zavazadlového prostoru, ale kombi vyžaduje kompletní odstranění obložení zadních dveří. Zavazadlový prostor může navíc obsahovat boční lemování, které je nutné sejmout z upevňovacích dílů a mírně vytáhnout do strany.

Dále se mezi zadní křídlo a obložení umístí nástrčný klíč s nástavcem 5-6 cm. Nasazuje se na šrouby, které opatrně odšroubujeme.

Poté musíte odpojit upevňovací prvky, které jsou umístěny na obou stranách. Jedná se o samořezné šrouby spojující zadní nárazník s vložkou blatníku. Nakonec můžete prvek pevně zatlačit tak, aby se oddělil od držáků na těle. Poté se zvedne a opatrně sejme ze zadní části vozu.

Tím je proces dokončen. Připevnění zadního nárazníku na původní místo probíhá stejným způsobem jako jeho demontáž, pouze v opačném pořadí.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»