kia ceed

Jak se dostat k modrému konektoru Kia Ceed

Instalace ovladače DRL na Kia (ED) Ceed FL (od roku 2010)

Nejprve určíme, kde bude umístěn blok DRL. Změříme délku drátů. Neměl jsem dost drátů, i když mi trvalo dlouho, než jsem se rozhodl, kolik jich bude potřeba, s autorem produktu. V důsledku toho mohu říci, že moje instalace vyžaduje dva vodiče dlouhé 2 metry k napájení DRL a připojení LAMP a dalších vodičů měřiče.

No, pojďme začít. Potřebujeme odmontovat clonu přístrojové desky a rádio s ovládacím panelem.

Zde potřebujeme plastovou kartu a stahovák; stahovák je 1,5 mm leštěná kovová deska. Rozměr byl 4x10cm (předem připraveno), leštěno bruskou se smirkovým kotoučem a ručně dočištěno jemným brusným papírem, aby nebyly ostré hrany a otřepy.

Zde je fotografie, kde jsou přibližně umístěny západky ovládacího panelu a hledí přístrojové desky/

Odstranili jsme hledí a ovládací panel, poté jsme odstranili rádio a přístrojovou desku. Chcete-li to provést, odšroubujte čtyři šrouby na rádiu a tři na přístrojové desce

To vše dáme pryč, aby nepřekáželo.

Jelikož jsem si uvědomil, že jsem udělal chybu v délce drátů, koupil jsem v obchodě sadu drátů různých barev a průřezu 0,75 a délky tři metry a drát o průřezu 1,5 a pět metrů. Začal jsem zapojovat vodiče podle přiloženého schématu pro DRL.

Nejprve jsem připájel (bílý) vodič ke snímači rychlosti, to je na rádiu Zástrčka A, pin 1

Poté jsem připájel drátové (modré) rozměry na nejdelší svazek s čipem u přístrojové desky

Zapalovací drát (žlutý) jsem připájel ke svazku, jsou dva vedle sebe na kterých je více kontaktů. Na stejné fotce je vidět, kam jsem hmotu přišrouboval.

Zajímavé:
Jak najít znaménko plus na spínači zapalování Hyundai i30.

Všechny vodiče zapájeme a spolehlivě izolujeme. Pokud je to možné, vše instalujeme do standardní elektroinstalace. Mám to takhle

Zkombinoval jsem dráty do jednoho svazku a všechny je přelepil elektrickou páskou na místo instalace DRL. Myslím, že jsme skončili s tím nejjednodušším.

Pojďme k nejtěžší a časově nejnáročnější části.

Zvedneme a sundáme kolo a vložku blatníku, nic složitého jsem tam nefotil a vše je vidět. Nezapomínejte na bezpečnost!

Po odstranění vložky blatníku vidíme postroj: jeden konec jde do oblasti světlometu, druhý konec jde do interiéru

Opatrně vyjměte kabelový svazek, aniž byste porušili svorky kabelového svazku. Po uvolnění drátu ze svorek opatrně odřízneme nebo odmotáme tovární elektrickou pásku na začátku pryžového zvlnění a na výstupu zvlnění do kabiny, co nejvíce narovnáme zvlnění, snažíme se vložit nějaký druh tuhý drát, hlavní je, že nemá ostrý konec, poradil jsem si s hliníkem.

Nebudu to popisovat, vše je vidět na fotce!

Dva dráty byly navlečeny, nyní je musíme navléknout do svazku se zbytkem drátů. Dlouho jsem bojoval, abych zvlnění neodstranil, ale nakonec jsem to udělal a odstranil jsem zbytky tovární elektrické pásky.

Prozatím se zastavme v prostoru pod křídly, pokuřme si, vypijme šálek kávy a zamysleme se, proč jsme to sakra všechno potřebovali.

Kouřili jsme, přemýšleli a pokračovali! Vyjmeme baterii (dlouho jsem přemýšlel, zda ji vyjmout nebo ne, mám auto s ESP a bál jsem se, že se nastavení řízení pokazí, dívám se dopředu, řeknu, že všechno fungovalo dobře!).

Odstraňte kryt montážního bloku, odpojte dva konektory a vytáhněte malý blok z velkého montážního bloku

Pomocí 10mm klíče odšroubujte dva šrouby zajišťující montážní blok a opatrně jej vyjměte z těla.

Zajímavé:
Který motor nainstalovat na kia ceed ed 2008.

Otočte a sejměte spodní kryt, ohněte západky do kruhu

Tak jsme se dostali k drahocenným drátům

K nim připájeme dva zelené vodiče, zelený vodič z DRL a červený vodič DRL vedle modrého.

Nyní se vrátíme do prostoru pod křídlem a začleníme naše dráty do standardní elektroinstalace. Vše zabalíme elektrickou páskou, navlékneme zvlnění, štěrbinu opět obalíme elektrickou páskou a postroj zafixujeme na místě.

Vše nainstalujeme na své místo v opačném pořadí!

Pro začátek jsem blok umístil do vnitřního pojistkového bloku, po třech dnech jízdy a rozhodování o nastavení jsem blok DRL zajistil na dráty pod volantem!

PS Mám světelný senzor a nyní funguje na 100%. Navíc, nyní je přístrojová deska (super vidění) ve dne také 100% osvětlená při rozsvícených světlech 80%, což není bzučivý zvuk na jasném slunci.

No, to se zdá být vše! Hodně štěstí všem na silnicích! Žádný hřebík, žádná tyč.

Fotoreportáž poskytl uživatel Vladimir.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button