kia ceed

Jak se v Americe říká Kia Ceed?

Stará Evropa nebo Matka Amerika? Srovnání KIA Ceed I a KIA Cerato II

Všechny články Novinky Autocode Life hacks pro kupující Testovací jízdy Auto novinky Video Automarkety Různé Koupit za xxx rublů Recenze ojetých aut Life hacky pro prodejce Tiskové zprávy Hodnocení Recenze majitelů Konfrontace modelů

14. března 2022, 14:47 0 23652

Dva bratři ze dvou různých částí světa jsou odlišnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Pravda, se všemi rozdíly jsou oba výbornou a samozřejmou volbou pro ty, kteří hledají silné a odolné auto. Co je lepší koupit na ojetém ​​trhu – „Kia Cerato 2“ nebo „Kia Sid 1“, podívejme se na materiál.

Regionální rozdíly mezi Kia Sid a Cerato

Srovnání Kia Sid a Kia Cerato by mělo začít tím, že i přes svou technickou a sémantickou podobnost byly vytvořeny pro různé trhy. Ceed byl vyvinut s ohledem na dobytí evropského trhu a dokonce byl původně představen v srdci Starého světa – na pařížském autosalonu.

Sortiment Cerato byl zpočátku jiný: mířil na americký a asijský trh, kde je standard požadavků průměrného kupujícího mnohem nižší. Například na manipulaci a vybavení. A esteticky se auta pro různé části světa liší s ohledem na vkus konkrétní veřejnosti. Ceed se proto stylově blíží evropské klasice – Golfu, Peugeotu 308. Navíc, koncepčně je Cerato sedan, Ceed je hatch a kombi. Ty první nejsou v Evropě příliš oblíbené, ty druhé milují pouze tam.

Zajímavé:
Kolik koňských sil má ford focus st.

Koncepční rozdíl se projevuje i pod karoserií: Ceed se může pochlubit plně nezávislým zavěšením, zatímco americké Cerato si vystačí s jednoduchým polonezávislým. Jak zásadní je rozdíl? Znalci řízení to zachytí na cestách – ovládání Sida je čistokrevnější, přesnější a šťavnatější. Lidé, kteří „chtějí jen řídit“, neuvidí v „paprsku“ Cerato žádný rozdíl, takže plus mínus není důležité.

Gamma a přežití motorů Cerato a Sid

Podvozek je jiný – to jsme vyřešili. V elektronických a elektrických částech je méně rozdílů: Ceed a Cerato z těch let mají podobné sady airbagů / klimatizace / CD přehrávač – elektronické systémy na opačných stranách oceánu se pak tak nelišily.

Pokud jde o motory, nabídka motorů ruského „Sidova“ byla o něco širší: byla zde počáteční jednotka 1,4 litru s výkonem 109 koní, zatímco řada motorů Cerato začala okamžitě s 1,6 litru s výkonem 126 koní a pokračovala na 2,0 litru 150 koní. „Sid“ má také tyto motory, i když v trochu jiném posílení: jmenovité 122 a 143 koňských sil.

Dvoulitrová řada Beta je pověstná svou přežitím obecně. Ale motory 1,6 nelze nazvat „bezproblémové“. Seznam známých problémů například zahrnuje rozvodový řetěz: někteří se domnívají, že vydrží navždy (koneckonců to není řemen!), ale ve skutečnosti bude výměna vyžadována každých 120–150 tisíc km.

Druhým častým problémem je odírání ve válcích. Problém je dlouhodobý, důvody jsou plus mínus známy: od destrukce katalyzátoru a vstupu produktů jeho opotřebení do válců až po výskyt pístních kroužků.

Dalším problémem řady 1,6 Gamma je netěsné těsnění klikového hřídele a netěsnosti zpod víka ventilů. Obecně se nejedná o zločin, vše se dá léčit – jen je potřeba vědět, kde hledat.

Zajímavé:
Kolik maziva je v kloubu kia ceed CV.

Nevýhody karoserie KIA Ceed a KIA Cerato

Auta jsou z továrny nalakovaná dobře, ale na naše poměry málo. Mnoho majitelů poznamenává, že vrstva laku na panelech karoserie je tenká, okamžitě se objevily třísky a oděrky.

Kapsy koroze určitě najdete také na spodních hranách dveří Sida, na jeho víku zavazadlového prostoru – stejně jako u Cerato: barva na víku kufru se vyboulí z výklenku SPZ a dále.

Ale to je možná vše: Cerato a Ceed jsou pozinkovány k dokonalosti a bez některých slabých míst by neměly hnít.

Vitalita odpružení Kia Sid a Serato

Všeobecně se uznává, že nezávislé odpružení, ačkoli funguje lépe, je nákladnější na údržbu celé řady pák a kloubů. Na rozdíl od jednoduchého a dokonce primitivního polonezávislého – s paprskem ve středu. Možná ano, ale v tomto ohledu by ani Cerato, ani Ceed neměly své majitele příliš zatěžovat. Ve vzdálenosti každých 120–150 tisíc kilometrů vydávají gumové pásy Cerato pouze: tiché bloky v zadním zavěšení, podpěry vzpěr a tiché bloky řídicích ramen vpředu.

Podle různých recenzí se nezávislé zavěšení Sid skutečně vzdává dříve – stížnosti na silentbloky a pružiny zadního zavěšení se například nacházejí také v oblasti 90 tisíc km. Ale za prvé, 90 a 120 tisíc není tak velký rozdíl pro globální závěry o najetých kilometrech konkrétního typu odpružení. Za druhé, pravidlo „Jak budete řídit“ zde platí více než kdy jindy. Pokud jste opatrní a v civilizaci, pak vám multipáka nebude vadit. A pokud je to drsné a na venkovských cestách, pak se paprsek vzdá dlouho před stanoveným časem.

Jak snadno najít problémy Sid a Serato

Ještě předtím, než přijde na prohlídku, by měl být vůz zkontrolován prostřednictvím speciální online služby. Najednou se prodává s hromadou problémů, kvůli kterým se k němu ani nechcete přiblížit.

Zajímavé:
Kdy se objeví nová Kia Ceed.

Zde je příklad. Prodám čistou, uklizenou Kia Sid s počtem najetých kilometrů odpovídající věku.

Na hlavní stránce služby avtocod.ru zadáme SPZ a za pár minut obdržíme úplnou zprávu.

Několik bodů je matoucích. Za prvé, duplicitní PTS s malým počtem vlastníků (stránky by neměly končit tak rychle, musíme hlouběji studovat kriminalitu). Za druhé, auto je minimálně celé poškozené.

Pokud se rozhodnete podívat se na tuto možnost, má smysl dát ji na výtah. Kdyby se poškodilo jen železo, bylo by to v pořádku. Pokud dojde ke změnám v geometrii karoserie, je lepší nepátrat dál.

Pojďme se podívat, s čím se prodává ojetá Kia Cerato.

Objednáváme kontrolu Autocode a ze zprávy jsme pochopili: tady je určitě spousta problémů.

Zkreslený stav kilometrů, duplikát s pěti majiteli, nehoda s těžkým poškozením karoserie.

Jsou tam tři nezaplacené pokuty.

A stejný počet současných omezení registrace u dopravní policie.

FSSP zahájilo proti vlastníkovi exekuční řízení. Pro větší jistotu můžete samotného prodejce kontaktovat prostřednictvím jiné online služby. Ukáže, jaké dluhy má majitel vozidla v době kontroly, zda je jeho pas platný, zda je prodejce na seznamu hledaných atd. Podívejte se na příklad zprávy

ověření majitele vozu

Pokud jde o Cerato, tuto možnost bychom vynechali a hledali dále.

Co je lepší – „Sid“ nebo „Cerato“

Celkově mezi auty není žádný rozdíl: stejné motory, podobná výbava, podobná filozofie, takže se ve dvojici Kia Sid a Serato zaměřte na to, co je vám blízké:

  • Je důležitá přesnost nebo plynulost ovládání? Pokud první, podívejte se na Ceed, pokud druhý, podívejte se na Cerato.
  • Potřebujete vozit jen „motoristickou sadu“ a kanystr nemrznoucí kapaliny nebo cestovat do vzdálených zemí s kupou kufrů? Pokud první, postačí jednoduchý kmen Cerato. Pokud to druhé, potřebujete KIA Ceed – a nejlépe kombi.
Zajímavé:
Jak čistit lambda sondu na Kia Ceed.

U zbytku, s přihlédnutím ke stáří vozů, je potřeba se především podívat na to, co je zachovalejší.

Autor: Vladimir Andrianov

*** Článek autora. Redakční názor nemusí odrážet názory autora.

Které auto z těchto dvou byste si vybrali a proč? Pište do komentářů.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button