Kia sportage 2

Jak resetovat chyby na Kia Sportage 2 sami doma

Jak resetovat kontrolku chyby motoru

Výstražná kontrolka motoru Kontrola motoru Rozsvítí se, když počítač vašeho vozidla detekuje problém v hnacím ústrojí. To může znamenat vážnou nebo menší komplikaci, ale její ignorování problém rozhodně zhorší, což povede k značnému poškození a nákladným opravám. Pokud znáte důvody signálu, můžete se vyhnout všem problémům. Někdy se však nevypne ani přes vyřešení problému. V tomto případě vám neublíží, když zjistíte, jak resetovat „kontrolu“.

Většinu řidičů naštve, když kontrolní světlo stále nezhasne, i když byl problém s autem opraven. V tomto případě je počítač vašeho vozu vadný a k vyřešení problému je potřeba malý zásah.

1. Pomocí skeneru

Použití diagnostického nástroje je nejjednodušší způsob, jak resetovat kontrolku motoru. Zde je 5 jednoduchých kroků:

    Připojení skeneru pro diagnostiku Check Engine

Vymazání chybových kódů motoru

2. Způsob odpojení baterie

Odpojení baterie je starý způsob resetování kontrolky motoru. Zde jsou tři kroky k vymazání kontroly pomocí této metody:
Krok 1: Odpojení kabelů od baterie. V tomto okamžiku byste měli použít klíč k odšroubování kladných a záporných kabelů.

Krok 2: Vybijte zbývající elektřinu. Další věc, kterou byste měli udělat, je stisknout a podržet klakson auta po dobu asi 30 sekund. Tato akce pomůže vybít autobaterii.

Vybíjení autobaterie

Krok 3: Počkejte a znovu připojte baterii. Po odpojení kabelů baterie a vybití zbývající elektřiny stačí počkat asi 15 minut a poté baterii opět zapojit. Chybové kódy budou vymazány. (Poznámka: Tato metoda nemusí u některých vozidel fungovat.) Pokud se po tomto postupu „kontrola“ znovu rozsvítí, může to znamenat, že problém je stále mnohem závažnější.

Zajímavé:
Jak zkontrolovat opěrné ložisko Kia Sportage 2.

3. Zapnutí a vypnutí zapalování

Podobně jako u druhého způsobu, ale bez odpojení baterie. Stačí třikrát za sebou zapnout a vypnout zapalování auta s intervalem sekundy na každém kroku. Jakmile budete hotovi, nastartujte auto a zkontrolujte, zda se indikátor resetoval nebo ne.

Indikátor chyby motoru Zkontrolujte

4. Nechte samovolně zhasnout kontrolku motoru.

Počkejte, dokud „kontrola“ sama nezhasne. Nejjednodušší metoda, protože nemusíte nic dělat. Počítačový systém ve většině vozidel automaticky znovu zkontroluje problémy, které by mohly aktivovat kontrolku chyby. Pokud se jedná o menší problém, automaticky se opraví a kontrola se spustí. Pokud však kontrolka svítí i po třech dnech, je třeba ji resetovat pomocí výše uvedených metod.

Pokud k tomu dochází i přes následující resetovací postupy, měli byste své vozidlo odvézt do nejbližšího autoservisu a nechat jej diagnostikovat profesionálním mechanikem. Profesionální diagnostika využívá sofistikovanější nástroje a dokáže přesně identifikovat problémy.

POZOR: Vždy se můžete obrátit na náš autoservis, kde vašemu vozu rádi poskytne odbornou technickou pomoc. Můžete si s námi domluvit i plánovanou technickou prohlídku! Seznamte se prosím s našimi autoservisy a diagnostickými službami.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button