Kia sportage 2

Jak utáhnout ruční brzdu kia sportage 2

Dotažení parkovací brzdy (ruční brzdy) Kia Sportage

Během provozu Kia Sportage se mnoho motoristů potýká se skutečností, že ruční brzda slábne. Vzhledem k tomu, že auto není „čerstvé“, může se to stát kdykoli, což ovlivní bezpečnost, protože špatně fungující parkovací brzda může způsobit rozjetí vozidla a způsobit spoustu problémů nejen majiteli.

video

Video vám řekne o procesu utahování parkovací brzdy a také vám řekne, jak to udělat správně

Proces utahování

Pro utažení ruční brzdy není nutné kontaktovat autoservis, což majiteli vozu ušetří nejen peníze, ale i nervovou soustavu. K utažení lanka parkovací brzdy na Kia Sportage se stačí vyzbrojit plochým a křížovým šroubovákem a také klíči velikosti 10. Doporučuje se zásobit se extra dlouhou zásuvkou o velikosti 10, která bude vám pomohou dostat se na těžko dostupná místa.

Dotažení parkovací brzdy (ruční brzdy) Kia Sportage

Zavěste zadní část auta a postavte ji na bezpečné stojany.

Poté, co je majitel vozidla vyzbrojen nástroji, přistoupíme k úkolu:

Dotažení parkovací brzdy (ruční brzdy) Kia Sportage

Otevřete víko schránky v loketní opěrce řidiče.

  1. Sundáme auto z ruční brzdy a pod kola nasadíme klíny.

Dotažení parkovací brzdy (ruční brzdy) Kia Sportage. a vyjměte zvukově izolační podložku ze spodní části krabice. Dotažení parkovací brzdy (ruční brzdy) Kia SportageZvedněte páku parkovací brzdy o 4 cvaknutí. Dotažení parkovací brzdy (ruční brzdy) Kia SportageUtahujte seřizovací matici, dokud nejsou zadní kola zcela zabrzděna. Zatáhněte za páku parkovací brzdy a zkontrolujte, zda se zadní kola snadno otáčejí. Pokud je otáčení obtížné, mírně povolte seřizovací matici. Pokud nemůžete dosáhnout požadovaného počtu cvaknutí otočením matice, demontujte zadní kola.

Dotažení parkovací brzdy (ruční brzdy) Kia Sportage

Odstraňte zátky z otvorů v brzdových kotoučích, abyste mohli upravit vůli parkovací brzdy.

Zajímavé:
Jak povolit pohon předních kol na Kia Sportage z roku 2001.

Dotažení parkovací brzdy (ruční brzdy) Kia Sportage

U vozidla s pohonem 2WD otočte ráfky tak, aby otvory v nich byly nahoře, a u vozidla s pohonem 4WD dole. Vložte šroubovák do otvoru a opřete tyč šroubováku o okraj otvoru a otáčejte maticí seřizovacího zařízení parkovací brzdy, dokud není brzdový kotouč zcela zajištěn destičkami parkovací brzdy. Odšroubujte matici seřizovacího zařízení 5 cvaknutí v opačném směru. Stejným způsobem nastavte mechanismus parkovací brzdy druhého kola. Znovu nastavte počet cvaknutí páky parkovací brzdy otáčením nastavovací matice konce lanka. Otočte brzdové kotouče rukou. Měly by se otáčet rovnoměrně, bez trhání. V opačném případě opravte pohon parkovací brzdy nebo brzdy zadních kol.

Poté utáhněte pojistnou matici a utáhněte mechanismus. Ruční brzda by měla zapadnout na místo se 4-6 zuby. Zatahujeme ruční brzdu a zkoušíme řídit. Pokud auto stojí, sbíráme vše tak, jak bylo. Pokud se vozidlo pohybuje, stojí za to dotáhnout seřizovací matici.

Problémy, kterým je třeba čelit

Jediný problém, který trápí nejednoho majitele Kia Sportage, je slíznutí matice ze závitu při dotahování. V tomto případě musíte vyměnit celý kabel, protože další utahování není možné. Při provádění operace se doporučuje provádět ji velmi opatrně, aby nedošlo k „líznutí“ vlákna.

Výkon

Utažení parkovací brzdy na Kia Sportage je docela jednoduché a snadné vlastním rukama. Celá operace včetně demontáže tedy zabere pouhých 20-30 minut, pokud nevznikne nějaká ostuda, jako je „ulízaný“ závit lanka ruční brzdy.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button