Kia sportage

Proč se klepe ve volantu Kia Sportage?

Použitá Kia Sportage: opotřebení destiček, klepání nosiče a 3 další problémy

Auto je oblíbené na sekundárním trhu. Výjimkou není ani aktuální model čtvrté generace. Kia Sportage IV má však pár běžných problémů, se kterými se můžete při nákupu ojetého crossoveru setkat.

Kia Sportage je dlouhodobě jedním z lídrů ruského trhu v prodeji crossoverů. Navíc se jedná o jeden z prvních zahraničních modelů, jejichž montáž byla organizována v Rusku. Sportage se v Kaliningradu vyrábí již od první generace.

1. Rychlé opotřebení brzd

Čtvrtá generace Kia Sportage trpěla velmi rychlým opotřebením předních brzdových destiček. Výměna může být nutná po 10 000 km. Opotřebované destičky zanechaly drážky na brzdových kotoučích. Tato vlastnost je typická pro vozy v prvních měsících výroby – na podzim 2016 byly upraveny brzdové mechanismy a problém zmizel.

Při výběru aut z prvních šarží si tedy určitě ověřte, zda nebyly vyměněny přední destičky a kotouče za nové Svého času byly vadné prvky v záruce vyměněny zdarma. No, nebo vyměnit kotouče a destičky za nové díly (stejně jiné v prodeji nenajdete), aby byl klid.

U vozů prvních let výroby se rychle opotřebovávaly přední brzdové destičky, proto trpěly i kotouče – objevily se na nich drážky.

2. Zaklepejte na hřeben řízení

Tento problém byl typický spíše pro vozy předchozí generace. Sportage IV ji ale také zdědila. Při přejíždění nerovností nebo při pohybu po hřebeni můžete slyšet charakteristický zvuk klepání. Všechno je to o tlumiči motoru elektrického posilovače řízení, který se časem opotřeboval a začal hrát. Na jaře 2016 proběhla úprava tlumiče. Takže stejně jako u předchozího problému nezapomeňte zkontrolovat, zda byl tlumič vyměněn v záruce. V opačném případě jej budete muset změnit sami.

Zajímavé:
Proč se mění zapalovací svíčky za 150000 XNUMX Kia Sportage.

Dřívější auta měla klepavý zvuk v řízení – kvůli opotřebovanému tlumiči elektrického posilovače řízení.

3. Slabý lak

Tato vlastnost je typická pro mnoho japonských a korejských vozů a současná Kia Sportage není výjimkou. Pevnost nátěru není dostatečně vysoká. Čipy a škrábance se objevují velmi rychle a po několika letech tělo začne ztrácet svou prezentaci. Totéž platí pro dekorativní prvky s chromem, který se časem začne odlupovat. Bohužel se s tím budete muset smířit – na tyto vady se záruka nevztahuje.

Při velkém ročním počtu najetých kilometrů a častých cestách po dálnicích se vyplatí chránit přední část fólií – lak není nejodolnější: snadno se poškrábe a odštípne.

4. Zamlžené světlomety

Pro všechny Sportage jsou typické pocení přední světlomety. Ovšem nejen pro ně. Obvykle to nemá vliv na výkon přední optiky. Většina výrobců, včetně Kia, proto nepovažuje zamlžené světlomety za závadu. Takové světlomety však nezlepší vzhled vozu, zvláště když je nový. Jediný způsob, jak může případný kupec takového vozu využít zamlžené světlomety, je pokusit se snížit cenu.

Často po umytí nebo během deště se přední optika začne potit zevnitř.

5. Systém pohonu všech kol

Dalším slabým místem je spojka pohonu zadních kol. Pod jednou podmínkou – pokud auto pravidelně vyjíždělo mimo asfalt. Musíte si uvědomit, že se jedná o crossover, ne SUV. A spojka při běžných terénních nájezdech dlouho nevydrží. Pohon spojky navíc není ničím chráněn, je umístěn docela nízko a na základce se snadno poškodí. Pokud se tedy ukáže, že předchozí majitel pravidelně jezdil v terénu nebo jsou na spodku auta zřetelné známky kontaktu se zemí, je lepší se poohlédnout po jiné kopii.

Zajímavé:
Co je manuální mechanický náboj pro Kia Sportage.

Pohon spojky pro připojení zadní nápravy není ničím chráněn a visí nízko – mimo asfalt je třeba dávat pozor.

6. Motor

Předchozí generace Sportage s 2litrovým atmosférickým motorem řady Gamma měla dva poměrně vážné problémy. První je spojen s katalyzátorem, umístěným blízko bloku válců. Jeho obsah se kvůli nekvalitnímu palivu rychle zhoršil a drahá jednotka selhala. Druhým problémem je rychlé opotřebení stěn válce. Ještě před 100 tisíci kilometry by se na nich mohly objevit oděrky. Navíc jedním z důvodů bylo právě nešťastné umístění neutralizátoru – do válců byly občas nasávány voštinové částice. Čtvrtá generace Sportage je ale vybavena motory řady Nu. Problémy s odíráním válců jsou minulostí a měnič je nyní instalován dále – i když dojde k jeho zničení, nebude to mít pro samotný motor žádné vážné následky.

Obecně nelze tento crossover považovat za rozmarný. Ano, s dvoulitrovým motorem to není rychlé. A tohle není SUV. Pokud ale potřebujete pohon všech kol střední velikosti, který je relativně spolehlivý a nenáročný na údržbu, Kia Sportage IV je dobrou volbou. Navíc téměř všechny dětské nemoci byly časem odstraněny.

Nejoblíbenějším motorem pod kapotou Sportage IV je 2litrový motor řady Nu, který nahradil agregát Gamma. Na rozdíl od předchůdce netrpí předčasným selháním katalyzátoru a brzkým opotřebením stěn válců.

  • Celý sortiment příslušenství pro Kia Sportage, od koberečků po vyhřívané stěrače, je k dispozici v internetovém obchodě Za Rulem.

Přihlaste se k odběru „Za volantem“.

75528 9
15. 11. 2019
Sdílet:
Ohodnoťte materiál:

Recenze Kia Sportage (7)

— Je to dobré auto, radím ti, vezmi si ho.
Kia sportage 2017
/ funkční období: 1 – 3 roky
Doplňky:

Zajímavé:
Jak vyměnit pružiny na Kia Sportage.

Ergonomický interiér. Dostatek místa vpředu i vzadu. Hnací motor a automatická převodovka.

Hlučné dno a oblouky. Nízká světlá výška. Ne příliš ergonomické odpružení.

Rok koupě: 2018. Toto je moje první auto, ve kterém nechci měnit masku chladiče, protože. Líbí se mi to Jezdil jsem něco málo přes 40 civilních osobních aut, se kterými jsem měl testovací jízdy, některé z nich jsem osobně vlastnil, jezdil jsem s nimi na oficiální zakázky, kamarádi mě nechali otestovat. Je s čím porovnávat. Níže bych ale rád zúžil srovnání na BMW X5 (F15) a Kia Sportage IV a zde je důvod. Protože design (automobilový design není jen krásná ergonomie karoserie a interiéru, ale také vývoj automobilových komponentů) vyvinulo evropské designové studio KIA sídlící ve Frankfurtu nad Mohanem (Německo) za účasti hlavního designéra Petera Schreyera auto dostalo řešení částečně ergonomie a funkčnosti v rámci německé školy se svými klady a zápory. Z hlediska ergonomie jsou si Sportage a X5 velmi podobné. Losku a extra. BMW má více funkcí, ale žádný zásadní rozdíl z pohledu běžného spotřebitele není. Přístroje a ovládací tlačítka řidiče jsou u obou značek na pohodlném místě, ergonomie předních i zadních sedadel je na stejné komfortní úrovni. Při vystupování spolujezdce ze zadního sedadla se stejně jako u porovnávaného BMW nohou dotknete kovové části zadního blatníku. Odpružení je u obou vozů elastické, energeticky náročné a trochu tuhé. Při jízdě jsem osobně nepocítil výrazný rozdíl. Nevýhodou Sportage je, že prahy dveří nejsou chráněny před nečistotami. Špatný výpočet má ale i X5 – jde o boční vnější prahy. Trčí tak, že se jich při nastupování a vystupování dotýkáte i nohama, pokud nemáte 2 metry. X5 zároveň nemá lampy vnitřního osvětlení v prostoru pro cestující vzadu. Oba vozy mají v kabině dostatek místa, X5 je sice o centimetry větší, ale tuto délku kompenzují „baculaté“ opěradla sedadel, která ubírají „centimetry navíc“.

Zajímavé:
Jak spustit imobilizér kia sportage rk. xjv drjnjhjv ytn.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button