ŠkodaŠkoda Kodiak

Co je součástí základního paketu Škoda Kodiak

Škoda Kodiaq

Crossover střední velikosti byl představen v Berlíně první podzimní den roku 2016. Oficiální premiéra školy Kodiak se konala ve francouzské metropoli na autosalonu na konci téhož roku. Prodej českého vozu začal v Evropě v lednu 2017 a v Ruské federaci v červnu. První crossovery byly české výroby, pak se Rusům začala nabízet ruská montovaná auta. Závod v Nižním Novgorodu začal vyrábět automobily.

Pro českého výrobce byla výroba 7místných SUV nová, takže byla vyžadována německá ochrana. Crossover je založen na platformě MQB, používané při výrobě Audi A3, Volkswagen modelů Tiguan a Passat.

Nejprve se podíváme na interiér a exteriér. Pak přejdeme k technickým vlastnostem crossoveru.

Внешний вид

Tělo je vyrobeno z vysokopevnostní oceli. Exteriér vozu využívá koncept Vision S Jasné linie, svalnatý tvar a špičaté hrany dodávají crossoveru dynamiku a atraktivitu. J. Kaban, který je hlavním designérem, nechtěl, aby vzhled vozu byl agresivní, ale chtěl brutalitu. V novém těle se však objevují dravé obrysy.

„Dvoupatrová“ optika je zúžená, výlisky mají výrazné vzkvétání, nárazníky jsou mohutné, podběhy kol jsou hranaté a mírně zaoblené, záďová světla mají ostré rohy. Proto se takové auto skvěle hodí do městského prostředí. Crossover je nasazen na kola R17. Možnosti zahrnují kola R18/19.

Standardně jsou zákazníkům nabízeny 4 barevné varianty karoserie. Možnosti přidávají dalších 10 barev s kovovým efektem.

Škoda Kodiak 2018 má střední rozměry. Crossover se táhne 4.7 m, takže do kabiny lze umístit třetí řadu. Jeho rozvor je 2.79 m, což je o 110 mm delší než u Tiguanu. Šířka vozu je o něco více než 1.88 a výška je 1.65 metru. Světlá výška medvěda je o něco méně než dva metry (19.4 cm) a jeho hmotnost se pohybuje v rozmezí 1527-1761 kg.

Zajímavé:
Jak vyměnit nemrznoucí směs na Škoda Yeti.

V kabině je proto pohodlí a naprostá svoboda.

Galerie

interiér

Interiér Škody Kodiak je atraktivní. Na výzdobu byly použity vysoce kvalitní materiály. Provedení je dobré, vše zdrženlivé, ale krásné. V béžovém interiéru vypadá Škoda Kodiak obzvlášť dobře. V základní verzi je spotřebitelům nabízena kůže a obložení Alcantara.

Interiér Škoda Kodiak 2018 má klasický vzhled. Řidič má k dispozici kožený tříramenný multifunkční volant, nastavení sedadla, různé přihrádky atd. Vůz má téměř 30 (!) užitečných možností, což svědčí o praktičnosti jeho použití. Například přihrádky na láhve, škrabka na led, skládací stolky, držák na tablet atd.

Ve 2. řadě je držák dětské sedačky. Existuje dobrý pomocník – funkce automatického zamykání dveří. Pokud je dětská sedačka namontována vzadu, aktivuje se okamžitě. Dveře lze otevřít zvenčí.

Ergonomie je bezvadná. Vynikající viditelnost, pohodlné sezení a pohodlné umístění kláves zpříjemní i dlouhou cestu. V přístrojové desce jsou patrné dva ciferníky, mezi kterými je umístěn displej palubního počítače. Na konzole můžete vidět jednotku klimatizace a 6.5-8palcovou obrazovku.

K dispozici jsou přední a zadní airbagy. Po stranách jsou hlavové airbagy.

Bear je standardně dodáván s pěti sedadly. Přední sedadla mají různá nastavení a mají boční podpěry. Pohovku druhé řady lze podélně nastavit. První dvě řady mají obrovský prostor ve všech směrech. Je vhodné, aby děti jezdily ve třetí řadě. V „galerii“ se budou dospělí cestující, i ti s malými rozměry, cítit stísněně.

  • Multimediální systém. Je vybaven 9,2palcovým displejem, LTE modulem, má integrovanou navigaci a Wi-Fi konektivitu;
  • 12V zásuvka (umístěná v kufru);
  • Háčky na zavěšení tašek;
  • Koberce;
  • Střecha s panoramatickým výhledem;
  • Vyhřívaná sedadla;
  • Vyhřívané čelní sklo.

Kodiak má jednu z nejlepších velikostí kufru ve své třídě. V 5místné verzi je jeho objem 720 litrů, v 7místné verzi 270. Pokud složíte poslední dvě řady, objem úložného prostoru se zvětší na 2065 litrů a plošina bude rovná.

Zajímavé:
Jak odstranit volant na Škodě A5.

Galerie

komponenty

Nyní se podívejme na úrovně výbavy Škoda Kodiak. Jsou tři. Pravda, Škoda Kodiak byla zpočátku nabízena pouze v konfiguracích Ambition a Style Plus. Jednalo se o dodávky z České republiky. Jakmile byla zahájena výroba v Nižním Novgorodu,

kupci začali dostávat ruské verze Škody Kodiak. Výsledkem byly tři verze.

V základní konfiguraci Škoda Kodiak, MTActive, spotřebitel obdrží vyhřívaná vnější zrcátka, mechanické nastavení předních sedadel a jejich bederních opěrek, přední loketní opěrku (uprostřed), tři zadní hlavové opěrky, přední airbagy, elektronický imobilizér, R17 kola z lehké slitiny, rádio, snížená rezervní pneumatika .

Ve verzi Ambition je vůz vybaven parkovacími senzory, litými koly R17, airbagy (6 ks), klimatizací pro dvě zóny, LED světlomety, vyhřívaným čelním sklem, vyhřívanými sedadly, více volantem, rádiem a bezklíčovým vstupem a roletou systémy detekce skvrn.

Ve verzi Style Plus jsou litá kola užší než R18 a klimatizace je ve 3 zónách. Počet airbagů se zvyšuje na 9. Sedadlo řidiče a kufr mají elektrický pohon. Je tam alarm. Nechybí tempomat, vnitřní obložení Alcantara a ochrana 1. řady pro případ nouze. K dispozici jsou parkovací systémy (Park Pilot) a výhled do všech stran (Area View).

Zajímavé je, že pozdější verze, Škoda Kodiak Scout, má pouze jeden stupeň výbavy.

Технические характеристики

Podívejme se na technické vlastnosti vozu Škoda Kodiak a recenze zákazníků o nich.

Nejprve se podívejme na benzinové jednotky českého vozu. Majitelé medvědů berou na vědomí spolehlivost motoru 1.4 Škoda Kodiak. Jedná se o pohonné jednotky řady EA211. 16ventilové motory TSI mají hliníkový blok válců, jsou vybaveny turbodmychadlem a mají přímé vstřikování paliva. Škoda Kodiak 1.4 TSI dokáže vyvinout výkon 125 koní. a 150 koní 7 míst.

Zajímavé:
Proč není inzerována Škoda.

Výhybkový pohon závisí na množství výkonu. Motor Škoda Kodiak 1.4 125 je instalován na vozech s pohonem předních kol a je kombinován pouze se šestistupňovou manuální převodovkou. Vozidlo s pohonem všech kol se šestistupňovým robotem DSG je vybaveno výkonnějším agregátem. Zrychlení na stovku ve Škodě Kodiak 100 s pohonem všech kol trvá 2018-9.4 sekund. Crossover se může pohybovat maximální rychlostí 10.7 km/h. Skutečná spotřeba paliva Škody Kodiak je 198/6.6/4.3 ve městě/na dálnici/v kombinovaném cyklu.

Emise CO2 – 115-156 g/km, ekologické normy – Euro 5/6. Trochu o tom, jaký druh oleje nalít. Motor vyžaduje výměnu po 15 tis. km, ale operaci je lepší provést po ujetí poloviční. Olej v jednotce by měl být 3.8 litru a jeho viskozita by měla být 5W-30/40.

Životnost motoru Škoda Kodiak 1.4 je cca 200tis km bez větších oprav.

Dvoulitrová vlajková loď má turbodmychadlo, fázové řazení na 2 vačkových hřídelích, kombinované napájení a výfukové potrubí integrované do hliníkového bloku válců. Motor Škoda Kodiak 2.0 TSI generuje výkon 180 koní a je spárován se 7stupňovou převodovkou DSG. Montuje se také na crossovery s pohonem všech kol a umožňuje SUV zrychlit za 7.8 s, dosáhnout maximální rychlosti 206 km/h a spotřebu paliva do 7.3 litru.

Pokud máte obavy ze spotřeby paliva, zvolte dieselový motor Škoda Kodiak. Český výrobce nabízí kupujícím dvě možnosti. Škoda Kodiak 2.0 TDI, která má turbodmychadlo a přímý pohon common rail, dokáže vyvinout výkon 150 a 190 koní. Podle toho, jaký motor je ve Škodě Kodiak, může být crossover s pohonem předních kol (v prvním případě) nebo pohonem všech kol, vybavený šestistupňovou manuální/sedmistupňovým robotem nebo automatickou převodovkou. Spotřeba nafty u Škody Kodiak 2.0 se pohybuje v rozmezí 5-5.7 litrů. Vůz dokáže zrychlit za 8.6/10 sekund a pohybovat se maximální rychlostí 194-210 km/h.

Zajímavé:
Jak otevřít klíč od vozu Škoda roomster.

Poté, co jsme zjistili, jaký výkon motoru má Škoda Kodiak, přejděme k dalším charakteristikám crossoveru. Zajímavostí je, že auto má dobrou světlou výšku a pohon všech kol. Odborníci a majitelé Medvědů však tvrdí, že jejich terénní schopnosti by mohly být lepší.

Nyní o tom, zda pohon všech kol vždy funguje. Pokud jsou jízdní podmínky normální, 100 % točivého momentu jde na přední podvozek. Na základě situace na silnici elektronika automaticky rozděluje trakci mezi nápravy.

Na obou nápravách crossoveru jsou nezávislé zavěšení. Přední – vzpěry McPherson, zadní – čtyřprvkový systém. V nejvyšších úrovních výbavy je „medvěd“ vybaven adaptivním odpružením, které může fungovat ve třech režimech: normální, pohodlný a sportovní. Pokud má vůz pohon všech kol, přidává se 4. režim, off-road.

Dvě modifikace

Auto má dvě modifikace. První je Škoda Kodiak Sportline 2018. Vůz má kryty nárazníků s ráfky, je vybaven chromovanými díly a má originální systém zrcátek. Interiér má LED osvětlení, moderní multimédia, kůži plus obložení Alcantara. Nechybí ani potřebné bezpečnostní systémy.

Tato verze má být vybavena třemi/dvěma benzínovými/dieselovými pohonnými jednotkami (viz výše).

Druhá modifikace, Škoda Kodiak RS, byla představena poměrně nedávno, 02 na autosalonu v Paříži. „Nabitá“ verze „medvěda“ dostala unikátní barvu Race Blue a kola R10 Xtreme. To vše se hodí k červeným 2018palcovým brzdovým třmenům. Přidejme černé střešní ližiny, lemování skel, masku chladiče, sportovní nárazník, spoiler/reflektor na přední/zadní nárazník a exteriér dodělejme LED optikou.

Poslední zprávy hlásí, že volant RS je sportovní a multifunkční, přední sedadla mají integrované hlavové opěrky, boční oporu a čalounění (kůže + Alcantara). Pedály mají ocelové podložky, strop je černý a panel imituje uhlíková vlákna. Pro telefony s atmosférickým osvětlením existuje bezdrátové nabíjení.

Zajímavé:
Kolik kilometrů ujede Škoda Octavia.

Na virtuální palubní desce je speciální možnost odrazu „Sport“. Toto je nejrychlejší „medvěd“ v řadě Kodiak. Vůz je vybaven nejvýkonnějším dieselovým agregátem Škoda Bi-TDI Green tec. Svazek 2.0, výkon 240 „koní“. Tento motor najdeme i v Tiguanu od Volkswagenu. Dvouturbodieselový motor je kombinován s robotem DSG-7.

Zrychlení vozu je 7 sekund, „maximální rychlost“ je 220 km/h. Na rodinný vůz jsou to výborné údaje. Salon může mít 5 nebo 7 míst. Pohon je ale jen jeden, a to pohon všech kol. Adaptivní odpružení crossoveru RS může fungovat v 6 režimech.

Je zde zajímavá novinka, Dynamic Sound Boost. Tento systém, pracující s voličem jízdních režimů, umožňuje upravit zvuk motoru na základě zvoleného programu! To znamená, že když je to nutné, motor může dostat „sportovní řev“.

Problémy a odpovědi na otázky

Naší poslední částí jsou nevýhody auta. Nedostatky Škody Kodiak 2018 byly zjištěny během testovací jízdy a majitelé českých „medvědů“ o nich psali.

Prvním problémem je umělá inteligence. Ano, menu je pohodlné, telemetrie je krásná. Monitor ale nefunguje tak rychle, jak bychom si přáli. A s největší pravděpodobností nebude umělá inteligence v Ruské federaci fungovat tak hladce jako v civilizované Evropě. Na standardní navigaci si ale nelze stěžovat. Funguje to skvěle.

Druhé mínus je jeden USB port pro každého!

Třetí nevýhodou je třetí řada. Obtížné přistání, těžké sezení, málo místa nad hlavou a vůbec žádný prostor pro nohy! Vaše kolena se opřou o opěradla sedadel 2. řady.

Problémy s motorem 1.4 ve Škodě Kodiak jsou následující. Prvním je hltání ropy. Důvodem jsou prsteny. Proto je nutná generální oprava po 50 XNUMX km. Druhým je ztráta trakce. Odborníci nedoporučují neustále jezdit ve stejném rytmu. To může mít za následek zaseknutí hřídele wastegate nebo špatnou funkci pohonu. Doporučuje se čas od času dobře zrychlit. To lze provést při výjezdu na dálnici, při výjezdu do přírody mimo město.

Zajímavé:
Jak demontovat zadní dveře Škoda Octavia.

Některé z těchto problémů lze vyřešit chiptuningem.

Generace a konfigurace

1. generace 09.2016 – současnost

1.4 TSI MT Ambition ČEST 1.4 l 125 HP
1.4 TSI MT Active ČEST 1.4 l 125 HP
1.4 TSI MT Active CHEA 1.4 l 150 HP
1.4 TSI MT Ambition CHEA 1.4 l 150 HP
1.4 TSI MT Style CHEA 1.4 l 150 HP
1.4 TSI DSG Active CHEA 1.4 l 150 HP
1.4TSI DSG Ambition CHEA 1.4 l 150 HP
1.4 TSI DSG Styl CHEA 1.4 l 150 HP
1.4 TSI DSG Active ČISTÝ 1.4 l 150 HP
1.4TSI DSG Ambition ČISTÝ 1.4 l 150 HP
1.4 TSI DSG Styl ČISTÝ 1.4 l 150 HP
1.4TSI DSG SportLine ČISTÝ 1.4 l 150 HP
1.4 TSI DSG Scout ČISTÝ 1.4 l 150 HP
1.4 TSI DSG Ambition Plus ČISTÝ 1.4 l 150 HP
1.4TSI DSG Style Plus ČISTÝ 1.4 l 150 HP
2.0 TSI DSG Laurin & Klement CZPA 2.0 l 180 HP
2.0TSI DSG Ambition CZPA 2.0 l 180 HP
2.0 TSI DSG Styl CZPA 2.0 l 180 HP
2.0TSI DSG SportLine CZPA 2.0 l 180 HP
2.0 TSI DSG Scout CZPA 2.0 l 180 HP
2.0 TSI DSG Ambition Plus CZPA 2.0 l 180 HP
2.0TSI DSG Style Plus CZPA 2.0 l 180 HP
2.0 TDI DSG Laurin & Klement DFGA 2.0 l 150 HP
2.0 TDI DSG Ambition DFGA 2.0 l 150 HP
Styl 2.0 TDI DSG DFGA 2.0 l 150 HP
2.0 TDI DSG SportLine DFGA 2.0 l 150 HP
2.0 TDI DSG Scout DFGA 2.0 l 150 HP
2.0 TDI DSG Ambition Plus DFGA 2.0 l 150 HP
2.0 TDI DSG Style Plus DFGA 2.0 l 150 HP
Zajímavé:
Což je lepší Renault Laguna Škoda Octavia nebo Volkswagen Jetta.

Nová Škoda Kodiaq dorazila do Ruska: specifikace a ceny

Nový crossover Škoda Kodiaq byl uveden na světový trh na jaře, ale až nyní začaly být v Rusku přijímány předobjednávky. Byly také oznámeny ceny a byly pojmenovány dostupné konfigurace.

Nová Škoda Kodiaq dorazila do Ruska: specifikace a ceny

Nová řada již nemá verzi s pohonem všech kol s manuální převodovkou, protože tvořila pouhá 2 % prodejů. Také verze s turbodieselem o výkonu 150 k nebude zpočátku k dispozici. s DSG a pohonem všech kol, ale měl by se objevit později.

Možnosti a ceny jsou uvedeny níže:

komponenty 1.4 TSI (125 k) 2WD MT6 1.4 TSI (150 k) 2WD DSG6 1.4 TSI (150 k) 4WD DSG6 2.0 TSI (180 k) 4WD DSG7
Aktivní 1 961 000 RUB 2 102 000 RUB 2 217 000 RUB
Ctižádost 2 242 000 RUB 2 352 000 RUB 2 535 000 RUB
Styl 2 425 000 RUB 2 528 000 RUB 2 710 000 RUB

Zdroj píše, že ceny vzrostly o 29 až 59 tisíc rublů, přičemž základní výbava zbohatla. Dostal LED světlomety, mlhovky a tlačítka na volantu. Ve výbavě dále čtyři airbagy, ESP, dvouzónová klimatizace, vyhřívaná přední sedadla, Swing media systém, elektromechanická ruční brzda a 17palcová kola.

Verze Ambition dostala záclonové airbagy, tlačítko pro spouštění motoru, parkovací senzory, mediální systém Bolero, světelné a dešťové senzory, tempomat, systém varování před kolizí, střešní ližiny a 18palcová kola. Paket Style dostal elektrické sedadlo řidiče, virtuální přístroje, rozšířené osvětlení interiéru, systém bezklíčového vstupu, zadní kameru a adaptivní maticové světlomety s ostřikovačem. Je možné nainstalovat třetí řadu sedadel za 64 tisíc rublů.

Smartphony lze s Kodiaqem spárovat pomocí technologie Wireless SmartLink, Android Auto, Apple CarPlay nebo MirrorLink. Online služby Škoda Connect mimo jiné poskytují vzdálený přístup k vozu pomocí aplikace MySkoda. Majitel tak může zamknout a odemknout svůj Kodiaq pomocí chytrého telefonu.

Zajímavé:
Jak otevřít klíčenku Škoda.

Nová Škoda Kodiaq dorazila do Ruska: specifikace a ceny

Zahájení prodeje se očekává v listopadu a výroba nové Škody Kodiaq v Nižním Novgorodu začne v září.

8. září 2021 v 10:13 hodin

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button