Škoda

Jak dlouho čekat na Škodu rapid

Majitel již při záběhu jmenoval tři klady a tři zápory nové Škody Rapid

Český „státní zaměstnanec“, shromážděný v Kaluze, prošel aktualizací, ale zůstává „nejednoznačným“ autem.

Již „mimo showroom“ – při záběhu může auto za 1,08 milionu rublů potěšit i zklamat. Na portálu Drive2 se majitel nové Škody Rapid s 1,6litrovým motorem o výkonu 110 koní s 6stupňovou klasickou automatickou převodovkou podělil o své dojmy a do konce záběhu jmenoval tři plusy a tři mínusy vozu. doba.

Nevýhody Rapidu

Motorista přiznal, že před nákupem strávil dlouhou dobu „bloudil mezi B-class“, výběr mezi Rapid, Polo, Rio, Solaris a Vesta – hlavní konkurenti na trhu. Rapid se zdál nejatraktivnější ze všech: „VAG, dokonce i v této třídě, má více výhod než všechny ostatní,“ — toto stanovisko bylo vytvořeno po zkušebních jízdách.

Ukázalo se však, že nový „Rapid“ v balíčku Style se „zimním“ paketem není tak dobrý, jak se očekávalo.

  • „Hloupý“ automat, zaměňovaný s řazením:

„Sleduji to každý den: vyjel jsem z garáže a asi 50 metrů v přímém směru automatika přepnula z 1. na 2. místo. Strmé stoupání 30 metrů do 2. Přímka 300 metrů: na prvních 100 metrů automat přejde na 2., otáčky přes 3k, bez řazení, při 3200 ot./min je kopák a 3. Ve městě se také často zpomaluje – buď 2. nebo 3. Automat je drží asi na 3000 ot./min. Ukazuje se, že jedu na 2. rychlostní stupeň rychlostí 40-50 km za hodinu a čekám, až automat přeřadí. Stručně řečeno, nastavení je tak-tak“, píše „zloděj“.

  • Hlučná klimatizace:
Zajímavé:
Jak resetovat kontrolu chyby motoru Skoda Yeti.

„Vyje to jako 2. rychlostní stupeň převodovky na VAZ. Je to norma nebo ne? S největší pravděpodobností ne,“ poznamenává majitel vozu.

  • Špatně se zavírající dveře kufru a chrastění SPZ:

„Víko kufru se zavírá jen dobrým švihem a je doprovázeno rachotícím číslem. Vypadá to, že zarážky víka (plastové uzávěry na těle) jsou příliš tvrdé.“

Mezi méně významnými, ale nepříjemnými „zárubněmi“ si motorista všímá nedbalosti při nanášení tmelu a povlaku proti štěrku a také „uvolněnosti“ spínače světel v panelu.

Výhody „Rapid“

Zároveň si nelze nevšimnout výhod, které potěší. Mezi nimi:

  • Absence žroutu oleje. Na závěry je příliš brzy, ale první výsledky jsou povzbudivé: „Spotřeba oleje při vloupání je 0,0 litru na tisíc.“
  • Spotřeba paliva: „Na dálnici s kopci a předjížděním 7,5 litru na 100 km.“
  • „Ve stylu Škoda“ obrovský a prostorný kufr a prostorný interiér.

Majitel, i když si klade otázku, zda předchozí Rapid nebyl horší než ten přestylovaný, je po 4 letech vlastnictví ojetého Passata 2006 spokojen. Náklady na aktualizovanou Škodu Rapid dnes na ruském trhu jsou 792–1 171 tisíc rublů.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button