ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda octavia a5Škoda Octavia A7

Jak nainstalovat prahy na Škoda A7

Prahové lišty pro Škoda Octavia A7 - jak vybrat

Majitelé českého modelu Škoda Octavia A7 se snaží vylepšit vzhled svého vozu různými způsoby. Jednou z nejčastějších možností tuningu jsou prahy dveří pro Škodu Octavia A7. V naší recenzi se podíváme na důvody popularity těchto dílů mezi domácími automobilovými nadšenci, seznámíme se s možnostmi podobného uspořádání karoserie Octavia A7 a také dáme doporučení pro výběr obložení.

K čemu jsou potřeba

Tyto drobné detaily nejen vylepšují exteriér modelu Škoda, činí jej stylovějším a působivějším. Jsou praktické a chrání prahy auta před poškozením. Intenzivní používání aut, přeprava starších lidí, dětí, módy na vysokých jehlových podpatcích je cítit. Ne vždy jsou uvedení cestující schopni vstoupit z ulice přímo do kabiny, nastoupí na prahy. Podpatky a podrážkami se dotýkají kovu karoserie a postupně smazávají již tak tenký lak.

Prahové lišty se také poškodí, když je vůz v pohybu. Silniční kameny, štěrk, spadlé větve stromů při kontaktu způsobují poškození ve formě malých třísek a škrábanců. Atmosférické srážky, voda, sněhový nepořádek a také chemická činidla doplňují negativní dopad na kov a tvoří v těchto místech koroze. Vůz tím ztrácí na atraktivitě a při prodeji klesá jeho cena. Na obnovení jeho prezentace bude muset majitel Škody utratit nemalé peníze.

Tyto problémy dokážou odstranit dveřní prahy pro Škodu Octavia A7. Jsou vyrobeny z polymerového materiálu nebo kovu: hliník, nerezová ocel, ocel. Typ a způsob registrace závisí na výrobci, neexistují jednotné normy pro výrobu.

Prahové lišty pro Škoda Octavia A7 černé

Prahové lišty pro Škoda Octavia A7 černé

Zajímavé:
Jak odstranit dráp denního světla na Škodě Superb.

Výběr dveřních prahů pro Škoda Octavia A7

Obchody prodávající autodoplňky nabízejí mnoho možností pro takové produkty. Uvádíme nejoblíbenější typy:

  • překryvné desky, které jsou přilepeny na každou stranu prahu;
  • dvoustupňové překrytí, které kromě základních ploch chrání přechodový roh;
  • prahy pro Škoda A7 s logem;
  • překryvy s LED podsvícením.

Výrobci zpravidla vyrábějí díly vybavené vlnitým povrchem. To vám umožní vyhnout se uklouznutí při nastupování do vozu ve vlhkém, mrazivém počasí.

Při výběru takového produktu byste měli věnovat pozornost výrobci. Životnost tohoto dílu závisí na kvalitě materiálu a jeho zpracování. Podobné díly vyrábí i koncern VAG, který vyrábí Škodu Octavia A7. Mají ideální velikost pro prahy, vypadají skvěle, ale jsou drahé.

Čtěte také: Aktivace skrytých funkcí vozu Škoda Octavia A5

Produkty domácích a zejména čínských výrobců potěší svou cenou. V tomto případě však musíte produkt pečlivě zkontrolovat, zkontrolovat rozměry, kvalitu materiálu a šířku pásky. Některé firmy kvůli úspoře doplňují lišty úzkým pruhem lepicí pásky, která nedokáže díl na prahu spolehlivě upevnit.

Nerezové prahové lišty pro Škoda Octavia A7

Nerezové prahové lišty pro Škoda Octavia A7

Jak nainstalovat díl

Provádění takových tuningových prací není nic složitého. Můžete je udělat sami. Hlavní věcí v této instalační operaci je přesnost a pozornost. Sebemenší nepřesný pohyb a díl bude ležet na prahu v neprezentovatelné podobě, diagonálně.

Řekneme vám, jak se uspořádání provádí.

  1. Vyčistěte a vysušte prahy.
  2. Kov odmastěte roztokem obsahujícím alkohol.
  3. Označte místo instalace dílu maskovací páskou nebo jiným lepicím materiálem.
  4. Odstraňte ochrannou fólii z lepicí pásky krytu umístěné na jeho vnitřní straně.
  5. Umístěte díl těsně k prahu, pevně zatlačte a podržte po dobu 30 sekund.

Stejným způsobem umístěte ladicí komponent na všechny dveře.

Podle zkušených automobilových nadšenců si obložení Škody A7 musí do auta namontovat každý majitel. Díky tomu bude vzhled vozu atraktivnější a ochrání hardware karoserie před poškozením.

Instalace prahových lišt na Škoda Octavia A7 je uvedena v tomto videu:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»