ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda octavia a5Škoda Rapid

Jak nastartovat Škodu Rapid v chladném počasí

ZAKKON je offline

Ve výchozím nastavení

CitovatZpráva od Antosha Sta Zobrazit zprávu

Je to stejná hovadina!))) Obecně platí, že VALEO musí být „zabroušeno“ tím, že jej spustíte 50krát! Ale to také není řešení. Výsledkem je výměna za BOSCH.
A pro nás ostatní je rada jednoduchá – sklenice horké vody v mrazivém ránu pro začátek a hurá do toho! Můžete to udělat i s písní) Hodně štěstí všem!

V roce 2015 jsem si koupil Rapida, rozhodl se vyzkoušet nový úspornější model od Škody a skončilo to tak, že jsem musel v záruce vyměnit kompresor klimatizace a v zimě na 20 minut úplně studený motor se studeným interiérem atd.

šukej, šukej! Nevím, jak se zdá, že nový model s novým motorem opravil spoustu chyb, ale při 50 tis. km byl problém se startérem a opravil jsem to touto gentlemanskou metodou, zapnul startér na 4 sekundy 5-6krát a začalo to.

06.12.2018, 09:24 #52

Evgeniy711 je offline

Registrace studentů 06.12.2018/XNUMX/XNUMX Adresa Moskva Auto
Model Scoda octavia Rok výroby 2012 Motor 1.8tsi Barva Tmavě šedá Zprávy 3

Ve výchozím nastavení

CitovatZpráva od KATANA Zobrazit zprávu

Právě mi zemřel startér. valeo. Zdá se, že šest měsíců fungoval dobře. V chladném počasí nad 30 se odmítl otočit. Oteplilo se – stejný výsledek. Přinesl jsem to úředníkům – řekli, že vinutí jsou spálená a neexistuje žádná záruka. spálili se. Co dělat? Možná je to ještě záruka?

S největší pravděpodobností se to stalo kvůli skutečnosti, že ve startéru je jehlové ložisko, protože je tam takový problém, dali tam špatné mazivo nebo ho úplně zapomněli, takže se zaseklo a vyhořelo. Pravděpodobně nebudete schopni prokázat, že se jedná o záruku, ale můžete to zkusit, ale je to dlouhý únavný proces. Je lepší zaplatit 4000 XNUMX rublů a koupit si přestavěný nebo úplně předělat svůj startér.

Zajímavé:
Jak odstranit spínač světel na Škodě Octavia Tour.

06.12.2018, 09:40 #53

Aksej je offline

Mega Shkodnik Registrace 01.08.2011/XNUMX/XNUMX Adresa Surgut Auto
Model 1,8 TSI 6 automatická převodovka Elegance Rok výroby 03.2012 Motor 1,8 Barva Bílá Zprávy 8,755 XNUMX

Ve výchozím nastavení

CitovatZpráva od Evžen711 Zobrazit zprávu

S největší pravděpodobností se to stalo kvůli skutečnosti, že ve startéru je jehlové ložisko, protože je tam takový problém, dali tam špatné mazivo nebo ho úplně zapomněli, takže se zaseklo a vyhořelo. Pravděpodobně nebudete schopni prokázat, že se jedná o záruku, ale můžete to zkusit, ale je to dlouhý únavný proces. Je lepší zaplatit 4000 XNUMX rublů a koupit si přestavěný nebo úplně předělat svůj startér.

Za těch skoro 5 let už každý na něco přišel.

Stupeň 1 REV O, odpružení Euro, Eberspacher PPPD, kódování automatické převodovky 0000008, XDS, firmware volantu RS, plynový pedál Audi, brzdy RS, ventil DV+
Letní pneumatiky: Contintntal PremiumContact 6, 225/45-17
Demisezónní pneumatiky: Contintntal ContiWinterContact TS870, 205/60-16
Zimní pneumatiky: Nokian Hakkapeliitta 9, 205/60-16

17.05.2019, 09:44 #54

Diesel_76 je offline

Registrace studentů 25.07.2016 Adresa Vidnoye Auto
Model Škoda Octavia A5 1.8 tsi, automatická převodovka 6 Rok výroby 2012 Motor 1,8 TSI Barva tmavě šedá Zprávy 11

Ve výchozím nastaveníNespustí se. Startér se neotáčí.

Dobrý den všem!
Chci se podělit o řešení problému se startováním motoru, třeba se bude v budoucnu někomu hodit.
Auto Škoda Octavia A5 1.8, automatická převodovka, 2012 Najeto 128tis km.
Vše začalo večer teplého květnového dne, po odjezdu z práce jsem nemohl napoprvé nastartovat auto. Když otočím klíčkem do režimu „Zapalování“, vše je v pořádku, když otočím klíčkem do režimu „Start“, je ticho, na panelu, kde v normálním režimu mám najeto, „—> P/N “ (na baterii nebyly žádné stížnosti, i když je stále a stále nativní, ale pravidelně ji dobíjím a i v chladném počasí nastartovala sebevědomě a elektronika fungovala normálně při zapnutí zapalování). Pak jsem otočil klíčkem, nastartoval, jel domů, vše v pořádku.
Když jsem se podíval na internet, narazil jsem na problémy majitelů téměř nových vozů v prvních mrazech se startérem Valeo a řešením problému bylo podržení klíče v poloze „Start“ po dobu 8-10 sekund.
Ráno se situace opakovala. Opět nulové emoce při pokusu o nastartování motoru. Začal jsem poslouchat cvakání relé (někde jsem o tom slyšel, že by se mělo cvakat, nejsem automechanik, takže o spoustě věcí vím jen teoreticky, hlavně s něčím, s čím jsem se nikdy nesetkal dříve), došlo k několika cvaknutím pod kapotou. Zkoušel jsem držet klíček v poloze „Start“ po dlouhou dobu a po 8 sekundách motor naskočil. Po dni práce to začalo dobře.
Druhý den ráno jsem nemohl nastartovat. Ani přidržení klíče v poloze „Start“ déle než 10 sekund nepřineslo žádné výsledky.
Další je hledání pohodlné služby, která se specializuje na problémy se startéry, generátory a dalším elektrickým zařízením. Našel jsem to, domluvil se a začal hledat možnosti dodání auta evakuací. Ale rozhodl jsem se zkusit štěstí znovu ve snaze nastartovat auto a dostat se do servisu vlastní silou. Nějakým zázrakem byl pokus úspěšný. Dostal jsem se na čerpací stanici, probral nuance (po sdělování příznaků jsem řekl, že chyba je ve startéru, zdálo se, že servis s mými spekulacemi souhlasí), opustil auto a odjel mikrobusem.
Zavolejte servis: „Samotný startér je v pořádku, ale můžeme zkusit vyměnit relé elektromagnetu, protože. vidět, že v něm není žádná možnost.“ Vyměnili jsme navíječ a nainstalovali zpět startér. Startuje dobře, ale musel jsem to párkrát vyzkoušet ráno, když auto zůstane déle v klidu.
Dva dny – výsledek je pozitivní, mohu považovat problém za vyřešený.
Emisní cena – 5000 rublů (2500 – demontáž/instalace, 2500 – oprava startéru s výměnou solenoidového relé)

IMG_20190516_104930.jpg Staré solenoidové relé (zdá se, že není viditelně poškozeno, kontakty jsou normální. Existuje názor, že nikly uvnitř hoří a oxidují, ale lze to vidět otevřením/řezáním)

Zajímavé:
Jak funguje klimatizace pro Škoda Octavia 2010.

Hodně štěstí všem a bezpečnou jízdu!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button