ŠkodaŠkoda Yeti

Jak odstranit zapalovací cívku na Škodě

Jak odpojit konektor zapalovací cívky na Škoda Yeti 1.2?

Oprava konektoru zapalovací cívky Škoda může být nutná, pokud kabeláž začne časem praskat nebo dojde k mechanickému poškození krytu v důsledku přirozeného opotřebení, nehody nebo jiných důvodů. Spolehlivějším řešením je výměna celého kabelového svazku, ta však nebude levná. V mnoha případech se můžete omezit na instalaci nového konektoru a výměnu poškozených vodičů. K dokončení tohoto úkolu budete potřebovat minimální dovednosti při práci s konektory a speciálními nástroji.

Sekvence opravy

Pro výměnu konektoru zapalovací cívky Škoda je potřeba dodat potřebné náhradní díly. V internetovém obchodě CARWIRING si můžete pořídit nové pouzdro s vhodnými parametry, instalace nebude mít žádné potíže. Před zahájením práce je starý konektor odpojen od elektrického systému automobilu, poté jej lze rozebrat a uvolnit vodiče.

Před demontáží je třeba vyfotografovat nebo načrtnout umístění vodičů, aby později nebyly problémy s montáží. Demontáž konektoru se provádí v několika krocích:

  • Nejprve se oddělí barevná plastová spona, která drží kontakty. To lze provést pomocí tenkého šroubováku. Ostrý nůž nebo jiné zařízení.
  • Do otvorů pro kolíky se vkládají tenké vytahovací klíče. Pokud nemáte žádné po ruce, můžete použít špendlíky nebo jehly, ale to je vysoce nežádoucí, protože kontakty se mohou snadno poškodit.
  • Když je nástroj správně nainstalován, stiskne boční plastové západky na obou stranách, což má za následek snadné uvolnění kolíků. V důsledku toho je staré poškozené bydlení zcela odděleno.
  • V případě potřeby jsou poškozené konektory nahrazeny pájením. Poté se instalují do nového krytu v opačném pořadí. Konektor je zasunut do otvoru, dokud nezacvakne, vodič je bezpečně upevněn pomocí západek v zásuvce.
  • Plastový držák je nainstalován a konektor je připraven k vrácení do elektrického systému vozidla.
Zajímavé:
Jak rozlišit originální dveře Škoda Octavia A5.

Pokud máte speciální nářadí, oprava konektoru zapalovací cívky obvykle nezabere mnoho času. Ale použití improvizovaných zařízení může nejen zpozdit proces na dlouhou dobu, ale také vést k poškození konektoru.

Jak zjistit vadný konektor zapalovací cívky?

Zapalovací cívka nejčastěji trpí přetížením a přehřátím způsobeným elektrickou poruchou. Pokud dojde k jeho poruše, zvýší se spotřeba paliva, ve výfuku se objeví hustý černý kouř, motor začne zhasínat, při jízdě se objevují cukání a zvýšené vibrace. V mnoha případech však problém nespočívá v samotné zapalovací cívce, ale v jejím konektoru. Může selhat v důsledku elektrického selhání: poškozené vodiče nezvládají svůj úkol, což má za následek různé poruchy.

Mechanické poškození pouzdra lze zjistit při vnější kontrole kontrola funkčnosti elektrické sítě vám umožní určit vadné vodiče. Ve většině případů není nutné měnit celý kabelový svazek: stačí vyměnit vadné pouzdro, jeden nebo více vodičů.

V internetovém obchodě CARWIRING si můžete zakoupit vše potřebné k opravě konektoru zapalovací cívky a jeho kompletní výměně. Můžete si také zakoupit sestavu konektoru s již připojenými vodiči, abyste rychle vyřešili problém s připojením zapalovací cívky. Poraďte se s našimi specialisty, abyste vybrali nejúčinnější možnost opravy.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button