ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda Octavia Tour

Jak otevřít Škoda Octavia Tour

Otevřená Škoda Octavia Tour - bez poškození

Specialisté LOCKSERVICE vám pomohou urychleně otevřít kapotu vozu Škoda Octavia Tour, dveře, kufr nebo víko palivové nádrže bez poškození. 24hodinová pomoc může být potřebná v různých situacích:

 • Dveře se samovolně zamkly, klíče zůstaly v kabině;
 • Baterie je vybitá;
 • Válce zámku jsou vadné nebo znečištěné;
 • Zámky zamrzly v chladu kvůli vlhkosti, která se nahromadila na těsnění;
 • Klíč je ztracen nebo zlomený;
 • Alarm se spustil zevnitř a řidič byl zamčený uvnitř vozu;
 • Auto se zastavilo v dopravní zácpě, centrální zamykání bylo zablokováno;
 • Klíčenka je vybitá, auto se neotevře;
 • Zámek v odkládací přihrádce je rozbitý;
 • Kufr se neotevře;
 • Klíč se zlomil vejpůl v klíčové dírce dveří;
 • Víčko plynové nádrže se nesnímá;
 • Zámek uzávěru nádrže je zlomený.

Jak otevřít Scoda Oktavia Tour sami bez klíče

1. Nemohu otevřít dveře Škody Octavia Tour

Otevřete dveře Škody Oktaviya Tur

Důvodů, proč se zadní dveře Škody Octavia Tour neotevřou, může být několik: vybité baterie v přívěsku na klíče, zablokování zamykacího mechanismu, ztracené nebo zanechané klíče ve voze.

Pokud centrální zamykání nefunguje, je potřeba zkontrolovat funkčnost klíčenky a vyměnit baterie. Častým důvodem zamykání dveří řidiče při absenci centrálního elektrického zámku je silné znečištění vložky nebo její rezivění. Silniční prach a nadměrná vlhkost rychle poškodí uzamykací mechanismus. Tento problém je vyřešen vydatným promýváním sekretu speciálním prostředkem, který dokáže obnovit činnost uzamykacího mechanismu za 15 minut. „WD-40“ nebo jeho domácí náhrada by měla být nalita do válce pomocí speciální trysky. Poté musíte počkat 2-3 minuty a postup opakovat. Kapalina změkne a poté odstraní nečistoty a rez z tajného mechanismu. Po dokončení manipulace musíte vložit klíč do válce, pomalu otočit mechanismus a otevřít dveře auta.

Zajímavé:
Proč xenon stmívá ve Škodě Octavia.

2. Nelze otevřít kapotu Octavie Tour

Otevřete kapotu Škody Oktaviya Tur

Příčinou této poruchy může být znečištění uzamykacího mechanismu, nesprávná montáž po údržbě nebo vadný kabel. Uzamykací mechanismus kapoty je náchylnější ke znečištění než ostatní – usazuje se na něm silniční prach a nečistoty, hromadí se vlhkost, oleje a další látky. K odstranění zácpy budete potřebovat speciální mazivo „WD-40“. Po odstranění nečistot lze přední kryt vozu snadno otevřít.

Nesprávná montáž po údržbě vozu může také způsobit poruchu. Během údržby se může držák uvolnit, což má za následek nutnost demontovat masku chladiče. Poté musíte posunout kryt a vrátit západku do původní polohy. K poškození může dojít i v důsledku silného přibouchnutí kapoty. V tomto případě se kabel může zlomit nebo se oddělit od upevňovacích bodů. Pro odstranění problému je nutné částečně demontovat přední část vozu a odstranit vložky podběhů kol. Když je přístup ke kabelu otevřený, měli byste jej přitáhnout k sobě pomocí kleští a zajistit jej. Pokud se šňůra přetrhne, opatrně zatáhněte za oplet, dokud neuslyšíte charakteristické cvaknutí, a otevřete přední kryt.

3. Kufr se u Škody Octavia Tour neotevírá

Otevřete kufr Škody Oktaviya Tur

Páté dveře se nemusí z různých důvodů otevřít. Mezi nejčastější z nich patří vybitá nebo chybějící baterie, přerušený kabelový svazek nebo ucpaný válec.

Pokud je baterie zcela vybitá nebo vyjmutá z vozidla, kufr bude systémem uzamčen. K vyřešení tohoto problému bude nutné vrátit baterii připravenou k použití do vozu a nainstalovat ji zevnitř vozu. Pokud není možné vyřešit problém s baterií, je třeba najít externí zdroj 12 V a připojit jej k systému pod podsvícením.

Pokud se po stisknutí tlačítka pro otevření neozve žádné cvaknutí, znamená to elektrický problém (přerušený kabelový svazek). Je nutné prozvonit celý obvod, najít přerušení nebo poškození elektroinstalace a vyměnit nefunkční prvek obvodu.

Zajímavé:
Jak funguje tlačítko PTF pro Škoda Octavia A5.

Jak sami otevřít Škodu Octavia Tour bez klíče

Když je obtížné otevřít Scoda Oktavia Tour, její kapotu nebo kufr, majitelé automobilů se často snaží problém vyřešit sami. Ve většině případů jsou takové akce neúčinné a některé chyby dokonce vedou k nákladným poruchám. Aby nedošlo k dalšímu zhoršení situace, je lepší svěřit tuto práci odborníkům.

Řemeslníci LOCKSERVICE mají všechny potřebné znalosti a dovednosti, které jim umožňují dokončit práci rychle a bez poškození. Kvalitu poskytovaných služeb potvrzuje poskytnutí záruky a servisu po dobu až 3 let.

Nevíte, jak otevřít Scoda Oktavia Tour? Zavolejte nyní nebo zanechte požadavek na našem webu!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button