ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda octavia a5

Jak přizpůsobit volant po výměně elektrického posilovače řízení na škodovce

Adaptace posilovače řízení 3. generace VW Golf 5, Škoda Octavia A5, pokud nelze dokončit základní instalaci snímače G85

Adaptace mechanismu posilovače řízení 3. generace na vozy Golf-5 (1K), Škoda Octavia A5 (1Z).

Charakteristické rysy mechanismů řízení 2. a 3. generace

1. V případě, že není možné provést základní instalaci snímače G85 v blocích J500 (posilovač řízení) a J104 (ABS/ESP) přes “Guided Fault Finding”, nebo z důvodu absence VAS-PC popř. ODIS, postupujte následovně:

1) Zadejte adresu 44 (posilovač řízení), poté funkci 12 (Nastavení), poté kanál 9. Pokud je hodnota v kanálu 9 „1“, ponechte ji beze změny a ukončete funkci 12 (Nastavení). Pokud se hodnota v kanálu 9 nerovná „1“, změňte ji na hodnotu „1“, uložte změny a ukončete funkci 12 (Nastavení).

2) Na adrese 44 zadejte funkci 15 (Access Authorization), poté zadejte přihlašovací jméno „40168“ a potvrďte zadání.

3) Otočte volantem doleva, pak doprava, vraťte se do střední polohy, jeďte vpřed 20 m, abyste nastavili volant na přímočarý pohyb, zafixujte volant jako při přímé jízdě.

4) Zadejte funkci 06 (základní nastavení), kanál 60. V horním poli obrazovky by se měla objevit zpráva „možné nastavení“. Klikněte na tlačítko „povolit“ napravo od spodního pole obrazovky. Zobrazí se zpráva „úprava dokončena“. Otočte volantem úplně doleva, pak úplně doprava a vraťte se do střední polohy. Kontrolka posilovače řízení na přístrojové desce by měla zhasnout.

Zajímavé:
Jaký druh oleje pro Škoda octavia ii 1.9 tdi tour.

2. Pokud je vozidlo vybaveno systémem ESP, pak je nutné provést základní nastavení G85 v řídicí jednotce J104 (ABS/ESP). Pro tohle:

1) Zadejte adresu 03 (brzdová elektronika), poté funkci 15 (oprávnění přístupu), poté zadejte přihlašovací jméno „40168“ a potvrďte zadání.

2) Otočte volantem doleva, pak doprava, vraťte se do střední polohy, jeďte vpřed 20 m, abyste nastavili volant na přímočarý pohyb, zafixujte volant jako při přímé jízdě.

3) Zadejte funkci 06 (základní nastavení), kanál 60. V horním poli obrazovky by se měla objevit zpráva „možnost úpravy“. Klikněte na tlačítko „povolit“ napravo od spodního pole obrazovky. Zobrazí se zpráva „úprava dokončena“. Otočte volantem doleva, pak doprava, vraťte se do střední polohy, jeďte vpřed ještě 20 m Kontrolka ABS/ESP na přístrojové desce by měla zhasnout.

3. Pokud je v řídicí jednotce ESP (adresa 03) přítomna chyba 01309 „Řídící jednotka posilovače řízení – J500“, proveďte postup „Přizpůsobení -J500 s funkcí posilovače řízení (DSR)“ přes: „Hledání závad s průvodcem“ / výběr funkcí a jednotka / podvozek / Elektromechanický posilovač řízení / Systémy autodiagnostiky / Elektromechanický posilovač řízení / Funkce. Poté vymažte paměť poruch ESP.
Pokud VAS zobrazí zprávu „Přizpůsobení funkce DSR na kanálu 3 není vyžadováno“ a chyba 01309 přetrvává, proveďte následující kroky:

1) Zadejte adresu 44 (posilovač řízení), poté funkci 12 (Nastavení), poté kanál 3, nastavte a uložte hodnotu „2“, opusťte funkci 12 (Nastavení).

2) Vymažte paměť poruch ESP.

3) Pokud se chyba 01309 nevymaže, nastavte kanál 3 (adresa 44, funkce 12) na „0“ a uložte hodnotu. Vymažte paměť závad ESP.

PS Point 2 platí také pro vozy VW Touareg do roku 2011.

Zajímavé:
Jak nainstalovat stoly na sedadla Škoda Kodiak.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button