ŠkodaŠkoda Yeti

Jak resetovat inspekční službu na Škodě Yeti

Servisní služby Škoda

Inspekční služba je souborem nezbytných prací, které jsou regulovány tak, aby byly prováděny v souladu s normami výrobce automobilů. Umožňuje udržovat stroj v řádném stavu, včas vyměňovat spotřební součásti a měnit technické kapaliny. Řidič může díky speciálnímu displeji na panelu zjistit, kdy jsou tyto postupy splatné.

Servisní služby Škoda, stejně jako všechna ostatní vozidla VAG, se provádí jednou za 30 000 km. nebo jednou za dva roky (pokud stroj používáte zřídka).

Také každých 15 000 km. nebo jednou ročně je nutné vyměnit motorový olej. V tomto případě stačí naplnit systém pouze mazivem předepsaným výrobcem.

Jestliže Nutný servisní servis Škoda, pak můžete kontaktovat naši společnost. Zajistíme kvalitní servis při dodržení všech požadavků předepsaných výrobcem. Poskytujeme také komplexní Oprava škodovky v Petrohradě.

Jaké práce je třeba provést během inspekční služby?

Servisní služby Škoda

Seznam nutných prací závisí na stáří vozidla a jeho ujetých kilometrech. Tedy s nájezdem 15 tisíc km. nebo po 1 roce provozu je nutné vyměnit kabinový filtr. Poslední jmenovaný je speciální komponent, který zajišťuje, že do kabiny vstupuje pouze čistý vzduch. Jeho úkolem je zadržovat prach a škodlivé částice, které mohou být obsaženy ve vzduchu. Potřebu výměny kabinového filtru můžete odhadnout podle přímých značek, nejen podle rozsvícené servisní kontrolky:

 • v kabině vozu Škoda je vysoká vlhkost (často se zamlžují okna);
 • ventilační systém začíná fungovat velmi špatně;
 • cítíte nepříjemný zápach uvnitř vozu;
 • Klimatizace neochlazuje vzduch dobře;
 • Topení dostatečně nevyhřívá interiér vozu.
Zajímavé:
Jak používat skener Scandok ke zvýšení rychlosti nečinnosti na Škodě.

Po 30 000 km. je třeba provést následující práce:

 • Vyměňte vložku vzduchového filtru. Tato součást je zodpovědná za proudění čistého vzduchu bez nečistot do palivového prostoru a vytváří tak vysoce kvalitní systém palivo-vzduch. Na tom závisí výkon pohonné jednotky. Pokud vzduchový filtr nevyměníte, sníží se průtok vzduchu do motoru, což vede ke zhoršení procesu spalování paliva;
 • vyměňte zapalovací svíčky (pokud má vaše auto benzínovou pohonnou jednotku). Během provozu vozu se mohou na vících tvořit karbonové usazeniny – proto je třeba je včas vyměnit;
 • vyměňte palivový filtr (pokud máte dieselový agregát). Tato složka je zodpovědná za tok čistého paliva do válců motoru. Pokud se nezmění, palivo bude dodáváno v nedostatečném množství.

To vše můžete svěřit našim specialistům. Služby VAG v Petrohradě — všechny postupy provedeme co nejefektivněji a nejrychleji.

Servisní služby Škoda

S nájezdem 60tis km. je třeba provést následující práce:

 • vyměňte hnací řemen. Nebylo by na škodu dále zkontrolovat povrch pásu – opotřebovaný produkt bude mít menší poškození, oděrky a praskliny;
 • vyměnit olej v převodovce. Pokud máte nainstalovanou manuální převodovku, je výměna maziva snadná – stačí vypustit kapalinu z pouzdra převodovky a poté nalít novou část horním otvorem pomocí speciální hadice. Pokud máte automatickou převodovku, můžete provést částečnou výměnu oleje – při vyšroubování spodní zátky se ze systému vypustí až 35 % oleje (zbytek zůstane v měniči momentu). Horním otvorem pak můžete nalít přesně stejné množství maziva.

S nájezdem 120 tisíc km. Je nutné vyměnit rozvodový řemen a samotnou napínací kladku. Tuto práci je obtížné provést samostatně, proto se můžete obrátit na nás Servisní stanice Škoda v Petrohradě. Prvním krokem je získání přístupu k tomuto řemenu odstraněním ochrany klikové skříně, demontáží překážejících prvků a odstraněním krytu. Řemen se vyměňuje za nový stejného typu, spolu s ním je nutné demontovat napínací kladku a na její místo nainstalovat novou. Obtížnost tohoto postupu spočívá ve stanovení vztahu značek, které jsou na hřídelích.

Zajímavé:
Jaké pneumatiky pro skoda scala.

S nájezdem 180 tisíc km. Filtr pevných částic musí být zkontrolován a vyměněn. Poskytuje čistý výfuk. Pokud není vyměněn, průtok výfukových plynů se výrazně sníží a samotný filtr se může začít drolit.

Každé tři roky je nutné vyměnit olej ve spojce pohonu všech kol. To je také povinný postup pro verze Škody s pohonem všech kol.

Jak zrušit inspekční službu

Servisní služby Škoda

Zpravidla byste neměli očekávat, že indikátor na přístrojové desce bude indikovat potřebu inspekčního servisu. Zde je také potřeba vzít v úvahu podmínky, za kterých je vůz provozován. Rozvodový řemen se tak může stát nepoužitelným mnohem dříve, než se výrobce domnívá. Pokud je prvek již opotřebován a kontrolka inspekční služby se ještě nerozsvítila, je třeba ještě provést potřebné práce. Obvykle je v takových případech nutné provést Resetování inspekční služby na vozech Škoda to se dělá následovně:

 1. Na přístrojové desce musíte stisknout a podržet klávesu 0.0/SET.
 2. Zapněte zapalování a držte tlačítko, dokud se nezobrazí text „Resetovat indikátor inspekční služby?
 3. Poté tlačítko uvolněte a stiskněte znovu (jednou).

Tímto způsobem můžete službu resetovat.

Pro provedení všech prací v rámci takové služby se můžete obrátit na naši společnost. Poskytujeme kvalitu Oprava škodovky, ale spolupracujeme i s dalšími vozy VAG: Audi, Seat, Volkswagen. Poskytujeme služby v rámci technické údržby, odborné diagnostiky a komplexních oprav. Opravujeme všechny komponenty a sestavy VAG: motor, převodovku, elektrovýzbroj, karoserii atd. Potřebné náhradní díly máme vždy skladem a naši specialisté používají k provádění oprav pouze certifikovaná zařízení.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button