Prachovka renaultŠkoda

Jak si vyrobit vlastní ochranu pro Renault Duster

Ochranu předního nárazníku pro Renault Duster vyrábíme vlastníma rukama

Domácí ochrana předního nárazníku Duster

Budeme mluvit o rodině vozů Duster vyráběných společností Avtoframos do roku 2015. U novějšího modelu se budou všechna čísla dílů lišit a obecně, pokud byl crossover zakoupen nedávno, je lepší počkat s laděním. A pro vozy předchozí generace existují osvědčené způsoby ladění. Obecně platí, že na Renault Duster je ochrana nárazníku vyrobená v továrně štítkem s číslem artiklu 620721662R. Obvykle se nahrazuje ocelovým dílem a instaluje se také standardní kryt (č. 8201220014). Uvažované možnosti jsou stejně vhodné pro všechny úrovně výbavy – jak s PTF, tak bez něj.

Část 620721662R je nahrazena něčím výkonnějším a během jedné minuty. Video ukazuje příklad.

Kenguryatnik pod předním nárazníkem

Jednotka s číslem artiklu 8201220014 Montuje se pod nárazník a bez demontáže samotného nárazníku. Výsledek je uveden na fotografii.

Jednotka 8201220014 pro Renault Duster

Standardní kryt pro Duster

Podobná možnost ochrany je poskytována pro prahy – mluvíme o „bočních krytech“ s číslem článku 769C42889R. Zde je číslo výrobku pro sadu sestávající ze dvou závorek (levá a pravá). Můžete si ale objednat i hotové prahy „estonské“ nebo „čisté kalhoty“.

Instalace standardních prvků karoserie se provádí bez vrtání karoserie a bez demontáže některého z nárazníků. To je hlavní výhoda.

Výše se můžete podívat, jak vypadá standardní ochrana nárazníku na Renault Duster. Vše ostatní mohou vyrábět pouze společnosti třetích stran.

Zajímavé:
Jakou karoserii má Škoda Fabia.

Kenguryatnik pro Renault Duster

Dvě trubky najednou – ahoj klokanku

Pointa je, že analogy od různých společností jsou často ve všem lepší než originál. A mohou stát méně. Ať si vybere kupující.

Ochrana předního a zadního nárazníku

Ochranný plech instalovaný pod přední nárazník bude standardně vyroben z plastu. Totéž platí pro zadní desku (viz foto).

Díly 620721662R a 850228075R pro Renault Duster

Desky instalované pod nárazníkem zespodu

Číslo článku první části – 620721662R , druhý – 850228075R .

Při demontáži předního obložení vše vypadá jednoduše: odšroubujte 7 šroubů Torx (3 na spodní straně a 4 na stranách). Zadní obložení bude obtížnější odstranit – budete muset demontovat nárazník.

Domácí ochrana nárazníku pro Renault Duster

Domácí ochrana předního nárazníku

Místo přední desky je instalován ocelový analog. Je použit plech, který je pouze ohýbaný a vrtaný – odlehčovací prohlubně teoreticky nejsou potřeba.

Ochranu zadního nárazníku na Renault Duster drží na místě západky shora. Na bocích a spodní straně můžete vidět samořezné šrouby, ale to nejsou všechny upevňovací prvky. To znamená, že vyrobit analog z oceli bude netriviální úkol. To znamená, že to nikdo nepotřebuje.

Standardní body kit doplňujeme o ocelové díly

Zcela přijatelnou možností tuningu je výměna spodní masky chladiče bez demontáže té horní. Navíc jej nahrazují deskou, která vydrží značné zatížení. V desce jsou samozřejmě vytvořeny štěrbiny.

Domácí ochrana chladiče pro Renault Duster

Ochrana mřížky chladiče (a nárazníku).

Jak vidíte, zde je deska přišroubována ke standardní mřížce. Vypadá to, že jsem byl příliš líný odstranit nárazník.

Lze ocel lepit páskou?

Renault vyrábí pro svůj crossover plastové prahy. Jejich vzhled je uveden na fotografii, číslo artiklu – 768520031R.

Díl 768520031R pro Renault Duster

Dva rohy, které se lepí na kov

Každá podložka je k tělu připevněna obyčejnou oboustrannou páskou. Škoda jen, že neexistuje podobný díl na zadní nárazník. Společnosti třetích stran však již dávno pomáhají – článek neexistuje, ale část tam je. Jak to vypadá, je uvedeno níže.

Zajímavé:
Kde naplnit vodu ve Škodě Octavia 1.

Kryt zadního nárazníku pro Renault Duster

Ochranná lišta pro zadní nárazník

Kryt nárazníku se nevyrábí v žádné podobě – může být dokonce vyroben z chromové oceli. A v jednoduché verzi můžete vidět plast nebo gumu. Zde bude výběr opět na kupujícím.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button