Obsah
- 1 Jak vyrobit vábničku pro lambda sondu na Škodu Octavii 1.6
- 2 Jak vyrobit vábničku pro lambda sondu na Škodu Octavii 1.6
- 3 Navigace
- 4 Lambda sonda Škoda Octavia
- 5 Lambda sonda Škoda Octavia: princip činnosti
- 6 Typy návnady lambda sondy pro Škoda Octavia
- 7 Vnější a vnitřní parametry směsi Škoda Octavia
- 8 Známky poruchy a poruchy směsi Škoda Octavia
- 9 Montáž distančních podložek pro Škoda Octavia
- 10 Instalace emulátoru Škoda Octavia
- 11 Koupím emulátor a distanční podložky pro Škoda Octavia
- 12 Diagnostika zádrhelu Škoda Octavia
Jak vyrobit vábničku pro lambda sondu na Škodu Octavii 1.6
Jak vyrobit vábničku pro lambda sondu na Škodu Octavii 1.6
Komunitní odkazy |
Členové |
Vyhledávání ve fóru |
Vyhledávání štítků |
Rozšířené vyhledávání |
Na stránku. |
Škoda Octavia Club – Fórum Škoda Octavia > Technické fórum > Motor a jeho systémy > Kdo nainstaloval jaké návnady na lambdu pro katalyzátor? Motor 1.6 bse, 2010. |
Page 1 z 2 | 1 | 2 | > |
Nováček
Registrace: 02.02.2011
Příspěvky: 1,899
Nováček
Registrace: 02.02.2011
Příspěvky: 1,899
Řekněte mi, kdo instaloval jaké návnady na lambdu pro katalyzátor? Motor 1.6 bse, 2010. Benzín pro každého)))
Nováček
Registrace: 02.06.2010
Příspěvky: 1,884
Nováček
Registrace: 02.06.2010
Příspěvky: 1,884
Ano, je lepší to flashnout než instalovat návnady. Bavíme se o druhé lambdě?
Nováček
Registrace: 13.09.2010
Příspěvky: 1,945
Nováček
Registrace: 13.09.2010
Příspěvky: 1,945
na škodovce to nepůjde na první lambdu, protože tam je širokopásmová lambda, přesněji 5 drátová lambda nainstalujte buď originál nebo analog NGK 1851, pokud mě paměť neklame!
Nováček
Registrace: 25.04.2010
Příspěvky: 1,954
Nováček
Registrace: 25.04.2010
Příspěvky: 1,954
Obyčejná směs bude fungovat s mini katalyzátorem, nejsou tam žádné chyby
__________________
Nikdy si nikomu nic nestěžujte a nevysvětlujte
Nováček
Registrace: 15.12.2010
Příspěvky: 1,877
Nováček
Registrace: 15.12.2010
Příspěvky: 1,877
Čtu komentáře a chápu, jak jsou lidé gramotní a také radí. nainstalujte obyčejný zádrhel, který se našroubuje (minikatalyzátor je úplný nesmysl! Reklamní trik) šití je drahé a nemá smysl si znovu lámat hlavu.
Lambda sonda Škoda Octavia
Od začátku roku 2000 začali všichni výrobci automobilů v zemích evropské zóny, Japonsku a USA instalovat do automobilů další zařízení s cílem snížit množství toxického odpadu do atmosféry. Takové jednání je regulováno řadou legislativních aktů, které regulují environmentální průmysl.
Aby mohl výrobce prodávat své produkty, musí splňovat normy motorů systematickým snižováním jejich emisí. Tak se objevil systém Euro-2, 3, 4, 5, 6 Nejnovější vývoj Euro-5, 6 vyžaduje přítomnost instalované nádrže s chemickým katalyzátorem, tzv. močovinou, samotnými katalyzátory a. kyslíkové senzory. Mezi motoristy se často vyskytuje druhé jméno – lambda sonda. Dnes ale nebudeme mluvit o kyslíkovém senzoru, ale o jeho klonu – spaceru a emulátoru.
Lambda sonda Škoda Octavia: princip činnosti
Hlavním úkolem každého senzoru je tedy systematicky skenovat tok plynu z výfukového potrubí, určovat složení a přenášet data do centrální řídicí jednotky. Řídicí jednotka na základě obdržených dat rozhodne o nutnosti obohacování nebo chudnutí hořlavé směsi. Pro každé auto s benzínovým pohonným systémem jsou první i druhá možnost extrémně nežádoucí, protože negativně ovlivňují výkon samotného automobilu. Právě lambda sonda je navržena tak, aby našla poměr, který bude pro pohonnou jednotku nejpřijatelnější.
Většina evropských výrobců aktivně praktikuje instalaci dvou kyslíkových senzorů, zatímco domácí koncerny jsou zastánci jednoho. Některé modely v Japonsku jsou vybaveny třemi lambda sondami. V závislosti na kvalitě dodávaného paliva je průměrná životnost zařízení 50 000 km. Pro zachování funkčnosti stroje je potřeba jej systematicky čistit, což není vždy možné z různých důvodů, včetně finančních. Při prvním rozsvícení žluté kontrolky na centrálním přístrojovém panelu se doporučuje neprodleně kontaktovat servisní středisko pro diagnostiku.
Ne každý může provádět kontroly včas, což vede k předčasnému selhání celých jednotek. Aby se předešlo chybové indikaci „CheckEngine“, byla vyvinuta analoga lambda sondy, která výrazně prodlužuje interval výměny nebo jej zcela eliminuje. Tento analog se nazývá snag nebo spacer nebo emulátor. Každá z možností je správná.
Stejně jako u většiny ostatních aut i u Škody Octavia existují tři způsoby, jak oklamat standardní palubní počítač:
- instalace mechanické rozpěrky z kovu (respektive mechanického vzhledu);
- přeflashování řídicí jednotky;
- instalace emulátoru, známého také jako elektronický formulář.
Každá z navrhovaných možností je efektivní a efektivní, bez ohledu na značku nebo model technického zařízení.
Vnější a vnitřní parametry směsi Škoda Octavia
- Mechanický typ: 14,0 mm – vnitřní závit tělo s jemným stoupáním, celková délka je 30,0 mm, z toho 18,0 mm je délka těla, 20,0 mm vnější závit.
- Elektronický typ: emulátor může mít různé tvary a rozměry, hodně záleží na technických datech výrobce. Minimální parametry jsou 1×1,5 cm Vnější provedení je plastové pouzdro nebo tenká plastová podšívka.
Známky poruchy a poruchy směsi Škoda Octavia
Tento problém je třeba pečlivě zvážit, protože znaky jsou charakteristické pro dva produkty:
- Kovová rozpěrka: v důsledku systematického kontaktu s horkými plyny je vysoká pravděpodobnost vyhoření vstupního otvoru, v důsledku čehož jsou do palubního počítače přenášeny nespolehlivé údaje o složení hořlavé směsi, její bohatosti nebo chudosti. . Druhá možnost: mechanické poškození v důsledku nehody nebo dopravní nehody.
- Elektronický emulátor: seznam je zde mnohem širší než v první verzi. Kabeláž může být zkratovaná, poškozená, špatný kontakt na desce nebo porucha samotné jednotky.
Montáž distančních podložek pro Škoda Octavia
- Vzhledem k tomu, že katalyzátor je umístěn pod spodkem stroje, zvedáme jej zpočátku na hydraulickém zvedáku do požadované výšky.
- Pomocí nástrčných klíčů odšroubujte spoj mezi spoji zadní části výfukového potrubí a rezonátorem.
- Odšroubujte lambda sondu.
- Když máme v ruce kus trubky zarámovaný v kovovém ochranném pouzdře, přistoupíme k výměně.
- Prvním krokem je nahrazení katalyzátoru pojistkou plamene. Nemá smysl instalovat distanční vložku na starý katalyzátor. Rozřízneme kovový plášť, odstraníme standardní katalyzátor a vložíme pojistku plamene.
- Pomocí bodového svařování přivaříme pojistku plamene a ochranný kovový kryt navrch.
- V boční pravé části našroubujeme do standardního otvoru distanční vložku pro lambda sondu.
- Samotný senzor našroubujeme přímo na tuto distanční vložku.
- Zahájíme proces opětovné montáže.
- Auto spouštíme a testujeme na závady.
Instalace emulátoru Škoda Octavia
Instalace emulátoru je mnohem rychlejší a jednodušší než instalace spaceru.
Prvním krokem je nalezení umístění kontaktní desky centrální řídicí jednotky. V každém voze je umístěn přísně individuálně. Přímo ve Škodě Octavia je instalován v kapotě, blíže ke stěračům. Zvenku má plochý tvar, ne větší než jeden centimetr, a na přední straně je speciální konektor pro připojení.
Po vložení do kontaktů nastartujte motor a hledejte chybu. Pokud se chyba stále zobrazuje, znamená to, že v určité fázi došlo k významné chybě. Možná je důvod jinde.
DŮLEŽITÉ! Před instalací emulátoru musíte odpojit kladný pól na čtyřicet minut. Teprve poté můžete zahájit instalaci. Pokud systém neodpojíte od napájení, může dojít k poruše firmwaru nebo ke zkratu. Aby nedošlo ke kontaktu emulátoru s kovovým povrchem, musíte jej zabalit elektrickou páskou nebo umístit do plastové nádoby a utěsnit silikonovým lepidlem. Sebemenší průnik vody, vlhkosti nebo kondenzace povede k poruše jednotky.
Koupím emulátor a distanční podložky pro Škoda Octavia
Soustružení mezikusu z kovu není obtížné, ale budete k tomu potřebovat speciální stroj. Totéž platí pro výrobu emulátoru pomocí tranzistorů určitého odporu, vodičů a pájení. Pokud však nemáte čas vymýšlet, můžete si hotová řešení jednoduše koupit v jakémkoli autoservisu nebo na automobilovém trhu. Cena a kvalita bude přímo záviset na ceně. Je jasné, že zahraniční padělky budou stát více než jejich domácí protějšky.
Diagnostika zádrhelu Škoda Octavia
Veškeré diagnostické práce musí být prováděny v servisní stanici, protože bez potřebných zkušeností a dovedností existuje vysoká pravděpodobnost poškození mechanismu. Vadnou směs můžete identifikovat pomocí digitálního zařízení. Vizuální kontrola moc nepomůže, jelikož palubní počítač nelze na první pohled přečíst.