ŠkodaŠkoda Rapid

Jak vyjmout schránku na palubní desce na Škodě Rapid

Pozornost! Pokud se nemůžete zaregistrovat nebo obnovit své heslo na fóru, existuje 90% pravděpodobnost, že aktivační dopis je ve vašem držení. spam. Pokud s tím máte nějaké potíže, napište nám prosím e-mailem nebo přes „administraci kontaktů“. Pojďme na to přijít.

  • SKODA-KODIAQ.RUFORUMProvozníSalon

Pojištění pro spoluhráče z Insurance Team.
Technické centrum Agrand. Auto RT (Moskva, NEAD)
PetranVAG: aktivace, další. zařízení, chiptuning.
Klub ŠKODA KAROQ : webové stránky, fórum
Pozornost! Urážky, jakékoli podněcování nepřátelství a nenávisti, komentáře o politice a geopolitice, zveřejňování „falešných zpráv“ a neověřených „zpráv“ jsou přísně zakázány. Poté nevyhnutelně následuje demolice sloupků a zákaz.

Demontáž horní odkládací přihrádky

  • Verze pro tisk

7 příspěvků • Stránka 1 z 1

vlotarev Rozpoznatelný Zprávy: 28 Registrovaný: 29. května 2018, 14:26 Kde: n / a Dík: 3 krát poděkoval: 7 krát

Demontáž horní odkládací přihrádky

zpráva vlotarev » 10. září 2023, 10:51

Řekněte mi, prosím, existují nějaké informace o tom, jak odstranit horní odkládací schránku? Ideální by bylo video, ale fungovalo by i schéma.

vlotarev

Tracker Normální Zprávy: 460 Registrovaný: 07. května 2018, 16:01 Kde: Moskva Skutečné jméno: Sergei Dík: 213 krát poděkoval: 149 krát

Zajímavé:
Jak vyměnit vzpěry kufru pro Škoda Octavia A5.

Demontáž horní odkládací přihrádky

zpráva Tracker » 10. září 2023, 11:42

Demontujte levé a pravé ozdobné lišty na deflektorech vzduchového potrubí.
Odstraňte gumovou podložku, pod ní jsou tři šrouby.
V horní části odkládací přihrádky vyjměte dvě zátky a pod nimi je další samořezný šroub.
Opatrně vytáhněte krabici směrem k sobě.
Video a textové popisy hromádek na internetu.

Škoda Kodiaq Style 2.0 TDI Béžová Cappuccino metalíza od 15

Tracker

vlotarev Rozpoznatelný Zprávy: 28 Registrovaný: 29. května 2018, 14:26 Kde: n / a Dík: 3 krát poděkoval: 7 krát

Demontáž horní odkládací přihrádky

zpráva vlotarev » 10. září 2023, 11:50

Díky za odpověď. Před dotazem jsem si samozřejmě hledal informace. Textové popisy jako ty jsou skutečně nalezeny, ale nepodařilo se mi najít podrobná videa nebo obrázky. Možná jsem nevypadal dobře, samozřejmě.

vlotarev

maxximus Regular Zprávy: 614 Registrovaný: 04. prosince 2019, 13:00 Kde: Moskva Skutečné jméno: Maxima Dík: 36 krát poděkoval: 209 krát

Demontáž horní odkládací přihrádky

zpráva maxximus » 11. září 2023, 12:24

vlotarev napsal: ↑
10. září 2023, 11:50

Díky za odpověď. Před dotazem jsem si samozřejmě hledal informace. Textové popisy jako ty jsou skutečně nalezeny, ale nepodařilo se mi najít podrobná videa nebo obrázky. Možná jsem nevypadal dobře, samozřejmě.

Toto téma můžete studovat zde. Osvětlená horní přihrádka na rukavice a tlačítka pro otevírání; osvětlení prostoru nohou druhé řady; Lampa do stropu kufru pro 5 míst
Hned upozorňuji – pozor na kabely, zvláště na mosazné konce, pokud kabel z této košile vyskočí, budou velké hemeroidy.

maxximus

shav68 Starý časovač Zprávy: 3446 Registrovaný: 09. listopadu 2017, 22:42 Kde: Petrohrad Skutečné jméno: Andrew Dík: 414 krát poděkoval: 1178 krát

Zajímavé:
Vyrábí Škoda zbraně.

Demontáž horní odkládací přihrádky

zpráva shav68 » 11. září 2023, 21:56

Abyste zabránili vyskočení kabelu z košile, musíte odstranit spodní přihrádku na rukavice a vyjmout kabel s kolébkou tam
Ambition 1.4 TSI, DSG6, 4*4, hnědá Magnetic
Logbook Medvěd hnědý z Petrohradu

shav68

vlotarev Rozpoznatelný Zprávy: 28 Registrovaný: 29. května 2018, 14:26 Kde: n / a Dík: 3 krát poděkoval: 7 krát

Demontáž horní odkládací přihrádky

zpráva vlotarev » 12. září 2023, 09:27

Díky všem, odstranění bylo opravdu snadné. Mosazný hrot samozřejmě vyskočil Nasadit ho na místo není těžké, ale víko se opravdu hned nezavřelo. Ale po 10 minutách šťouchání se mi nějak podařilo západku zasunout, pořád nechápu jak, ale vypadá to, že se košile jen trochu pohnula a je potřeba ji zasunout. Každopádně vše klaplo, všem moc děkujeme!

Naposledy upravil vlotarev dne 12. září 2023, 13:25, upraveno celkem 1krát.

vlotarev

maxximus Regular Zprávy: 614 Registrovaný: 04. prosince 2019, 13:00 Kde: Moskva Skutečné jméno: Maxima Dík: 36 krát poděkoval: 209 krát

Demontáž horní odkládací přihrádky

zpráva maxximus » 12. září 2023, 13:22

shav68 napsal: ↑
11. září 2023, 21:56
Abyste zabránili vyskočení kabelu z košile, musíte odstranit spodní přihrádku na rukavice a vyjmout kabel s kolébkou tam

Naprosto správně, přesně takhle jsem instaloval nový kabel. Samozřejmě je tu více nešvarů (ačkoli není nic složitého vyjmout spodní přihrádku na rukavice), ale o tyto kabely s košilemi si nemusíte dělat starosti.

Výměna kabinového filtru na Škodě Rapid

Kabinový filtr je malá součástka, která zajišťuje pohodlnou jízdu autem. Zadržuje část nečistot a prachu, které se dostanou do kabiny. Proto je tak důležité provádět výměny včas. Naštěstí pro majitele vozů Škoda Rapid to zvládne i začátečník bez speciálních dovedností a speciálního nářadí. Stačí si přečíst náš článek!

Zajímavé:
Jak otevřít přihrádku na brýle Škoda eti.

Kdy je potřeba vyměnit kabinový filtr Škoda Rapid?

Kabinový filtr automobilu není věčná věc. A přestože jeho životnost není nijak omezena, odborníci doporučují výměnu kabinového filtru u Škoda Rapid 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020. každých 15 tisíc km.

Je však důležité vzít v úvahu, že jízda po venkovských polních cestách, stejně jako dlouhé hodiny dopravních zácp ve velkých městech, snižují životnost kabinových filtrů. Za takových podmínek se doporučuje zkontrolovat filtr po ujetí 8-10 tisíc km.

Na základě některých nepřímých příznaků můžete pochopit, že je čas vyměnit filtr. Mezi nimi:

  1. Zamlžení oken mimo sezónu;
  2. Charakteristický zápach výfukových plynů, stejně jako hniloba nebo zatuchlost;
  3. Slabé proudění vzduchu z klimatizace.

Vše výše uvedené naznačuje, že je filtr ucpaný. Ve vzduchovodu se nevyhnutelně shromažďují nejen nečistoty, ale i pyl, v létě topolové chmýří a na podzim mokré listí, které brzy začne hnít a vypouštět do interiéru nepříjemný zápach. Zvláště opatrní byste měli být, pokud máte nainstalovaný uhlíkový filtr. Zachycuje mnohem větší množství mikročástic. Částice sazí však rychle ucpávají porézní povrch filtru.

Jak vybrat kabinový filtr a neudělat chybu

Automobilový trh je plný možností kabinových filtrů. Většina specialistů a zkušených řidičů však doporučuje používat originální díly, které není problematické najít. Pro Škoda Rapid jsou originální kabinové filtry k dispozici ve dvou typech:

Uhlíkový filtr obsahující uhlí je jedním z nejlepších absorbentů a je nejvhodnější pro jízdu v městských oblastech. Snadno zachytí nejen malé částice, ale i ty nejmenší, jejichž velikost nepřesahuje 1 mikron. Zpravidla se jedná o pro lidský organismus nebezpečné karcinogenní oxidy dusíku, síry apod. V katalozích je uhlíkový filtr umístěn pod číslem artiklu 6Q0819653B.

Zajímavé:
Kdy se změnila ikona Škoda.

Papírový filtr z vlnitého papíru je běžnější, a tedy nejběžnější verze kabinového filtru. Zabraňuje nasávání sazí a pryžových částic, těkavých sloučenin a dokonce i pylu, který je nebezpečný pro alergiky, do vzduchovodu a do kabiny. Její číslo artiklu v katalozích je 6Q0820367B.

Oficiální prodejce doporučuje instalovat originální komponenty. Náklady na originální kabinový filtr pro Škoda Rapid začínají od 500 rublů. Z tohoto důvodu si mnoho majitelů této do značné míry levné značky automobilů vybírá analogy, které nejsou v kvalitě horší než původní produkty. Jejich cena je obvykle několikanásobně nižší.

Výběr filtru je vždy na majiteli vozu. Na našem webu najdete jak originální spotřební materiál, tak stejně kvalitní analogy. Naši zaměstnanci jsou připraveni vám pomoci vybrat komponenty, které odpovídají vašemu vozu.

Návod na výměnu kabinového filtru na voze Škoda Rapid 1.6

Poté, co jste se rozhodli pro výběr kabinového filtru, je čas přistoupit přímo k výměně. V této věci by neměly být žádné potíže. Škoda Rapid se neliší od svých protějšků z montážní linky automobilů Škoda. Stejně jako ostatní modely je kabinový filtr ukryt pod schránkou v palubní desce poblíž sedadla spolujezdce.

  1. Při pohledu pod přihrádku v palubní desce si všimnete zvukotěsné podložky, kterou je třeba odstranit. Pod ním najdete plastovou krabičku, uvnitř které se ukrývá filtr.
  2. Posuňte přídržné držáky do stran a stáhněte kryt. Nyní je snadné vyjmout samotný filtr, ale buďte opatrní při jeho vytahování. Všechny nahromaděné nečistoty spadnou dolů, takže je lepší dát něco pod sebe.
  3. Zbývá pouze nainstalovat nový kabinový filtr na stranu označenou šipkou na dílu. Tato šipka ukazuje směr proudění vzduchu.
Zajímavé:
Jak diagnostikovat Škoda Octavia A7 prostřednictvím notebooku.

Po dokončení výměny filtru klimatizace na vašem voze Škoda Rapid zapněte topení nebo klimatizaci a zkontrolujte průtok vzduchu. Pokud je problém vyřešen, měl by zesílit a nepříjemný zápach by měl zmizet.

To je vše! Jak vidíte, kabinový filtr Škoda Rapid můžete vyměnit vlastníma rukama během několika minut a bez nářadí. Pokud jste stále na pochybách, doporučujeme podívat se na video návod, abyste se konečně nechali odradit!

Jak prodloužit životnost kabinového filtru vašeho auta

Speciální pouzdro s filtrem, které se jednoduše vloží do sání vzduchu topení pod kapotou, pomůže prodloužit životnost filtrů v autě. Faktem je, že na tomto místě nejsou žádné filtrační prvky. Vše, co se dostane do vzduchového potrubí, okamžitě skončí v kabinovém filtru. Tato „dvojitá filtrace“ pomůže snížit dopad na něj.

Najít takové filtry na internetu není těžké. Někteří automobiloví nadšenci tvrdí, že filtr brazilské verze Volkswagenu Golf je vhodný pro Škodu Rapid. Její číslo artiklu v katalozích je 5Z0819044.

V globálním smyslu je samozřejmě nemožné zvýšit životnost kabinového filtru. Majitel vozu si může vybrat pouze spotřební materiál, o jehož kvalitě nelze pochybovat. Internetový obchod „Details-Opt“ nabízí certifikované náhradní díly a komponenty pro váš vůz, včetně kabinových filtrů pro Škoda Rapid. Sortiment můžete zobrazit kliknutím na tlačítko níže.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button