ŠkodaŠkoda octavia a5

Jak vypadají pojistky u Škody Octavia A5?

50+

Řeknu vám o problému, který vznikl v důsledku mytí.
Auto jsem umyl někde v půlce dubna, přes noc zaparkoval, ráno zkoušel nastartovat, ale nešlo nastartovat (předtím jsem umyl, vše ok).
Auto je staré pouze 8 měsíců, baterie je nová, auto v záruce, volal jsem na škodovku, přijel muž, zapálil si cigaretu, nastartoval – vše ok. Na otázku, co by to mohlo být, neodpověděl nic srozumitelného, ​​kromě toho, že něco nevypnul. Proč jsem to nemohl vypnout, pomyslel jsem si, jezdím v automatickém režimu, auto samo zhasne světla, nikdy nerozsvítím lampy, ale ouha, říkal jsem si, nastartoval jsem, proud teče, vše je v pořádku .
Přišel jsem do práce, zaparkoval auto, jel večer z práce domů – auto nešlo nastartovat. Během pracovní doby chlap z práce řekl: „Proč jsi nevypnul auto?“, řekl jsem ano, proč jsi nevypnul klíče na stole. Po chvíli jsem došel k autu a všude bylo ticho. No, myslím, že jsem si dělal srandu. Nakonec to dopadlo tak, že je zase vybitá baterie Někdo přišel z práce (s drátama), zapálil auto a já jel do OD ve Zlatě. Ve Zlatě řekli nechat auto do zítra, uvidíme, co se stane.
Druhý den volali OD, s autem je vše v pořádku, ráno nastartovalo, hledali a nic nenašli. Zeptal jsem se, co by to mohlo být, a řekli, že nevíme. Byl jsem velmi překvapen, přišel jsem, vyzvedl auto a odjel. Myslel jsem, že se voda dostala do závitu a pak vyschla a nyní je vše v pořádku.
Asi po 2 týdnech jsem šel do myčky ve Zlatě, umyl se, přišel domů, myslel jsem, že se zase stane něco špatného, ​​a ejhle, auto ráno nastartovalo! A to se už nikdy neopakovalo. Myslel jsem, že došlo k nějaké závadě, voda byla nalita na neznámé místo v myčce.
Dnes jsem jel znovu do myčky ve Zlatě, umyl se, dal to vedle myčky a jel do servisu ohledně leštění karoserie, ale o tom teď ne.
Přijedu se specialistou na opravy karoserií a v autě běží ventilátor chlazení motoru. A vzpomněl jsem si na příběh, který se stal před měsícem a který byl důvodem vybití baterie.
Běžel jsem do servisu, zavolal opraváře, ten se podíval a řekl, že to mám nechat na kontrolu do zítra. Přišel další záruční technik (mnohokrát mu děkujeme), viděl, že kryt pojistkové skříňky, který se nachází v blízkosti baterie, nedoléhá těsně, otevřel jej – byla tam voda. Zřejmě to byl důvod, proč fungoval chladicí ventilátor. Auto jsem nechal na OD, doufám, že tam nic nezrezlo.

Zajímavé:
Kde je relé řízení pro Škoda Octavia 1.

Nyní shrnu, proč jsem toto téma nazval tak (majitelé A5, přečtěte si).
Když jsem auto kupoval, vlezl jsem pod kapotu zkontrolovat hladinu oleje a doplnit kapalinu do ostřikovačů. Nechal jsem auto ve Zlatu jen kvůli výměně oleje. Stručně řečeno, nevím, jak tato věc spadla, ať už kvůli vibracím, nebo nebyla pevně zajištěna z továrny, ale NIC JSEM SE NESAHLA! Mimochodem na OD mi řekli, že jsem to byl já, kdo tam sám něco dělal a tento blok pevně neuzavřel. VZTEKAT SE. Asi mi nezbude nic jiného, ​​než se hrabat v autě a nezavírat víko, aby natekla voda a pak s tímto problémem zajet do OD. Až do dneška jsem ani nevěděl, že pod kapotou jsou pojistky, myslel jsem, že jsou všechny v kabině. Předtím jsem měl Octavii Tour, nic takového neexistovalo, nebo jsem jen nevěděl, že pod kapotou jsou pojistky.
Obecně je požadavek takový: pokud o tom každý ví, pak není nutné psát díky CEP
A pokud má někdo z majitelů čas, podívejte se pod kapotu svého auta, podívejte se na tento blok a zkontrolujte, jak pevně tento kryt sedí, abyste nezaznamenali problémy, které mám já.
Mimochodem, brouzdal jsem po internetu na celoruském fóru a našel jsem to a jsou tam i fotografie, kde se tento blok nachází. Podrobnosti níže.
http://forum.skoda-club.ru/viewtopic.php?f=16&t=34938

PS Škoda, že jsem tento příspěvek neviděl, když jsem auto kupoval.

Octavia Tour, světle šedá metalíza, 1.6 AEE, 75 k
Octavia A5 FL, Black Magic, 1.4 TSI Elegance

50+

G1ps 50+
Zprávy: 61 Registrovaný: 17. listopadu 2009, 16:14 Jméno: román Kde: Nižnij Novgorod, Automobilový závod Kontaktní informace:

Zajímavé:
Proč se zapíná palivové čerpadlo Škoda.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button