ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda octavia a5

Jak zkontrolovat hladinu oleje v boxu Škoda Octavia A5

JAK KONTROLOVAT HLADINU OLEJE V PŘEVODOVCE ŠKODA OCTAVIA A5

Pro kontrolu hladiny oleje v převodovce vozu Škoda Octavia A5 postupujte podle následujících pokynů:

1. Počkejte, až motor dosáhne provozní teploty, protože to umožní zahřátí oleje a rovnoměrnější rozložení v převodovce.

2. Zvedněte vozidlo, abyste získali přístup k převodovce. Přesné umístění měrky hladiny oleje naleznete v uživatelské příručce vašeho vozidla.

3. Najděte měrku hladiny převodového oleje. Obvykle se nachází vedle motoru a je označen žlutě.

4. Nastartujte motor a nechte jej několik minut běžet. Ujistěte se, že je automatická převodovka v poloze P (parkování) nebo N (neutrál). To vám pomůže získat přesnější údaje o hladině oleje.

5. Vyjměte měrku hladiny oleje z převodovky a otřete ji ubrouskem nebo hadrem, abyste odstranili veškeré stopy oleje. Zasuňte měrku zpět do krabice, dokud se nezastaví.

6. Vytáhněte měrku zpět a zkontrolujte hladinu oleje. Na měrce jsou obvykle dvě značky – minimum a maximum. Hladina oleje by měla být mezi nimi.

7. Pokud je hladina oleje pod minimální hladinou, doplňte ji doporučenou značkou a typem oleje pro převodovku Škoda Octavia A5. Postupně přidávejte olej a znovu zkontrolujte hladinu, aby nedošlo k přeplnění.

8. Po doplnění oleje vraťte měrku do schránky, zavřete kryt a zajistěte, aby byly zpod vozidla odstraněny všechny nástroje a vybavení. Spusťte auto.

Měsíční kontrola hladiny převodového oleje pomůže udržet optimální provozní podmínky vaší převodovky Škoda Octavia A5 a prodlouží její životnost.

Zajímavé:
Jak sami umlčet Škodu Octavia Tour.

Výměna oleje v převodovce Škoda Octavia A5 1.6 na mechaniku – SANYA MECHANIC

Jak sami ZKONTROLOVAT MOTOR auta za 5 minut? Spalování oleje, karbonové usazeniny, klepání a opotřebení motoru

Kontrola oleje (kapaliny ATF) v automatické převodovce Škoda

výměna oleje v manuální převodovce Škoda Octavia A5, Škoda Oktavia A5, 1.6 MPI

TO BY MĚL VĚDĚT KAŽDÝ MAJITEL VOZU.

❌Problém s automatickou převodovkou Škoda Octavia A5❌ Vyřešeno✅ Spontánní řazení.

Jak zkontrolovat hladinu motorového oleje, jaká by měla být, co dělat, když je hladina vysoká.

jak zkontrolovat hladinu oleje v převodovce Škoda

Škoda: Hladina oleje uprostřed? Proč je to nebezpečné pro spalovací motor? (2021)

Výměna oleje v automatické převodovce Škoda Octavia A5 | EuroSkoda.ru

Každým rokem stále více majitelů tohoto vozu přemýšlí o správné výměně oleje. Není třeba spěchat na čerpací stanici, můžete to udělat sami.

Koneckonců, plnění oleje nevyžaduje profesionální dovednosti, demontáž a montáž vozu. V tomto článku zvážíme všechny nuance a správnost algoritmu pro výměnu oleje v převodovce.

Výměna oleje v převodovce Škoda Octavia A5

Kdy a jaký olej nalít

Olej je nutné měnit po každých 30000 XNUMX kilometrech. To je cesta, kterou se stává nepoužitelnou a nemůže plnit své původní funkce.

Automobilka ujišťuje, že olej přidaný při prvotní montáži vozu by měl vystačit po celou dobu používání. Ale s přihlédnutím nejen ke klimatu, které přímo ovlivňuje fyzický stav ropy, ale také ke stavu silnic. Pak nebudete moci jezdit pouze na počáteční olej.

Každý řidič s určitou zkušeností v automobilech si bude moci vybrat potřebný olej. Můžete si zjistit názory svých soudruhů na tuto záležitost a vybrat si vlastní možnost.

Je nutné vzít látku, která je dostatečně dobrá za cenu, protože levná syntetika může zničit celou převodovku. V podstatě naplňte 2 litry oleje. To jsou množství, která na udanou životnost určitě vystačí.

Společnost speciálně vyvinula olej, který vydrží i v naší oblasti. Ale ani tato novinka nedokáže odstranit poruchy.

Pokud jste v převodovce slyšeli nějaký hluk nebo neřadila napoprvé, jedná se o poplašný zvonek, který signalizuje změnu látky.

Výměna oleje

Olej je nutné vypouštět teplý, vyteče tak mnohem snadněji a rychleji. To lze provést ihned po další cestě, dokud je ještě teplo. Než to uděláte, musíte pracovat pod strojem. Nejjednodušší je to udělat v garážové jámě.

Zajímavé:
Jak připojit subwoofer ke standardnímu rádiu Škoda Octavia.

Výměna oleje

Po skrytí krytu motoru musíte najít zátky olejových nádrží převodovky. Odšroubujeme vypouštěcí zátku a počkáme, až zmizí všechen starý olej.

Výměna oleje v převodovce Škoda Octavia A5

Poté dotáhneme a začneme nalévat nový olej, pouze do plnicího otvoru na kapotě.

Kdy a jaký olej nalít

Pro pohodlí a sklon lze auto trochu zvednout. Olej tak nepoteče zpět a jeho množství jasně vidíte.

Nyní můžete zkontrolovat hladinu oleje a v klidu dokončit práci. Auto bude řadit mnohem snadněji a pohodlněji. Koneckonců jste to nejen promazali, ale také zabránili mnoha poruchám.

EuroSkoda.ru

Varování! Autor článku neručí za případné poruchy Vašeho vozu spojené s jeho opravou. Všechny články na webu EuroSkoda.ru informační a doporučující charakter.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button