ŠkodaŠkoda Rapid

Jaký druh baterie pro Škoda Rapid

Vozy Škoda Rapid, které byly poprvé představeny na autosalonu ve Frankfurtu 2011, přitáhly pozornost motoristů po celém světě. Sériová výroba vozidel začala v roce 2012. Vůz v nabídce výrobce je přechodnou možností mezi kompaktní Fabií a prostornou Octavií. Na automobilovém trhu jsou 2 generace Rapidu, protože. v roce 2017 byl proveden restyling – svět viděl Škoda Rapid II 2. generace. Upravená verze získala moderní vzhled a dynamiku, přičemž si zachovala uživatelům známé funkční vlastnosti.

Model je vybaven různými pohonnými jednotkami. V Rusku je Škoda Rapid k dispozici se 3 typy motorů, manuální, automatickou a robotizovanou převodovkou a pohonem zadních kol. Objem benzínových motorů je od 1,2 do 1,6 litru, dieselové motory 1,4 litru a 1,6 litru. Typ motoru určuje model baterie, například Škoda Rapid s benzinovými pohonnými jednotkami vyžaduje baterii VAG, vyráběnou německou společností EXIDE.

Škoda Rapid

Jak prodloužit životnost baterie

Mnoho majitelů vozů Škoda Rapid se zajímá o téma maximalizace životnosti baterie ve svém voze. Kvalita a životnost baterie závisí na řadě technických vlastností, zde jsou hlavní:

 1. Hodnota startovacího proudu při studeném startu ukazuje maximální proud při přenosu impulsu do startéru během několika sekund po aktivaci vozu. Okamžitě stojí za to říci, že tento indikátor musí překročit proud spotřebovaný startérem – to je důležité a nemělo by to být majitelem vozu ignorováno;
 2. Kapacita zdroje energie, čím vyšší je, tím více startů motoru může uživatel provést. Tento ukazatel je zvláště důležitý pro motoristy, kteří používají vozidla v regionech s nízkými průměrnými ročními teplotami (a to je celá centrální zóna Ruska). S používáním baterie postupně klesá její kapacita, tzn. Maximální výstupní proud se automaticky sníží;
 3. Napětí u většiny modelů baterií je 12 voltů, Škoda Rapid není výjimkou z pravidla, auto pracuje se stejným napětím baterie.
Zajímavé:
Co je lepší Peugeot nebo Škoda.

Když se testují baterie nebo se vytváří hodnocení nejlepších modelů, vlastnosti jako:

 • Počáteční energetická hodnota;
 • množství rezervního výkonu;
 • Přijetí nabíjení při použití externího napětí atd.

Tyto a další parametry umožňují vyhodnotit spolehlivost a životnost baterií.

Aby byla zajištěna dlouhá životnost baterie, stroj by neměl být ponechán v nečinnosti po dlouhou dobu bez zapnutí motoru, což vede k postupnému vybíjení zásobníku energie. Tato rada je zvláště důležitá v podmínkách nízkých teplot – v chladu se baterie vybíjí rychleji. Nejnepříjemnějšími následky jsou zamrznutí elektrolytu a prasknutí krytu napájecího zdroje.

Je důležité čas od času kontaktovat specialisty technických služeb, aby změřili hladinu elektrolytu. To je prostě nutné při intenzivním používání vozu – při každodenních dlouhodobých přesunech, při vysokých či nízkých teplotách atp.

Problém okamžitého startování motoru je akutní pro uživatele automobilů v zimě nebo pro majitele již vybité baterie. Průměrná životnost baterie je 3-5 let, ale při pečlivém používání zařízení může být i delší. V technické dokumentaci každého vozu Škoda Rapid je uvedeno, že výměna baterie by měla být každých 5 (pět) let.

Prvními příznaky opotřebení baterie jsou problémy se startováním motoru, rychlé vybíjení a porucha v těch nejméně vhodných chvílích. Abyste předešli nepříjemným překvapením, je lepší se postarat o výměnu zařízení pro ukládání energie předem.

Pravidla pro výběr baterie pro Škoda Rapid

Při výměně baterie na Škodě Rapid potřebujete k provedení této operace alespoň minimální dovednosti, jinak je lepší kontaktovat profesionální techniky. Koneckonců, bezpečnost jízdy přímo závisí na kvalitě instalace zařízení.

Při výběru nové baterie je důležité zvážit všechny hlavní vlastnosti. V první řadě mluvíme o moci. Vždy byste si měli koupit zařízení pro ukládání energie, jehož výkon je stejný nebo větší, než jaký byl. Volba ve prospěch výkonnějších baterií je způsobena tím, že během provozu vozidla uživatelé instalují modernější zařízení a vše je napájeno z baterie. Rostoucí zatížení palubní sítě vyžaduje větší kapacitu baterie. Čím vyšší je kapacita baterie, tím vícekrát můžete nastartovat motor, než se vybije.

Zajímavé:
Jak často měnit palivový filtr Škoda Fabia.

Důležitá nuance: všechny baterie pro Škoda Rapid musí mít obrácenou polaritu, označující umístění elektrody na pravé straně znaménkem „plus“ a umístění na levé straně znaménkem „mínus“.

Dalším důležitým ukazatelem je velikost. U vozů vybavených motorem o objemu 1,4 litru výrobce instaluje jednotky pro ukládání energie 210*175*190 mm (včetně svorek pro vozy s větším motorem, ostatní rozměry jsou relevantní – 242*175*190 mm);

Když si nejste jisti velikostí baterie, je lepší provést vlastní měření. Pomocí svinovacího metru musíte změřit baterii pod kapotou auta (tu, kterou je čas vyměnit). Majitel vozu si tak pořídí ten správný model, který bez problémů a obtíží nahradí ten předchozí.

Pro vozy s benzinovou pohonnou jednotkou 1,2 nebo 1,4 litru jsou vhodné baterie s kapacitou 44-55 Ah, jejichž velikost je 205 * 175 * 190 mm. Vozidla s naftovým motorem 1,4 litru a benzínovým motorem o objemu 1,6 litru fungují na baterie s vyšší kapacitou – od 55 do 65 Ah, jejich rozměry jsou 242 * 175 * 190 mm. Vznětové motory 1,6 dobře spolupracují se zdroji od 70 do 80 Ah a rozměry 276 mm na délku, 175 mm na šířku a 190 mm na výšku.

Pojďme to shrnout: při výběru nové baterie je třeba věnovat pozornost následujícím vlastnostem zařízení:

 1. Polarita;
 2. Výrobce;
 3. Hodnota kapacity a rozběhového proudu;
 4. Rozměry;
 5. Servisovaný nebo částečně servisovaný model bez servisu;
 6. Náklady;
 7. Spotřebitelské hodnocení atd.

Zde je několik možností baterie pro Škoda Rapid.

Recenze baterií do vozu Škoda Rapid

image_2023-05-19_195200164.png

Níže uvedené baterie jsou vhodné pro modely Škoda Rapid s motory 1,4 litru.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button