ŠkodaŠkoda Octavia

Jakou spotřebu oleje má Škoda Octavia?

Spotřeba oleje 1 litr na 300 km 1.6 BFQ najeto 78000 km

Problematika diagnostiky mechanické části a elektronických řídicích systémů, přívodu paliva a zapalování jakýchkoliv motorů včetně zařízení na naftu.

12 příspěvků • Stránka 1 z 1
Záruční technik ISerge Zprávy: 312 Registrovaný: 09. února 2015, 16:09 Kde: Moskevského času

Spotřeba oleje 1 litr na 300 km 1.6 BFQ najeto 78000 km

zpráva ISerge „29. října 2019, 16:58

Dobrý den.
Při pohledu na fotku, poradíte někdo?

Vladislav2112 napsal: Rodiče mají Octavii 1.6 BFQ s najeto 78000 200 km. Rozsvítila se kontrolka přehřátí motoru, po tomto incidentu ujeli ještě cca XNUMX km a kontrolka se rozsvítila ještě několikrát.
Odvezli jsme auto do servisu a praskl termostat (mimochodem byl měněn asi před 15000 0.05 km). Před výměnou termostatu jsme zkontrolovali nemrznoucí směs na přítomnost CO, test byl pozitivní. V důsledku toho byla hlava válců odstraněna, byla vybroušena, odstraněno XNUMX mm a byla vyměněna všechna těsnění. Podle slov řemeslníků byla přestavěna hlava válců a vyměněna vedení ventilů a těsnění dříků ventilů. Vše bylo shromážděno, vše se zdá být v pořádku.
Po měsíci a půl (rodiče málo cestují) otec vyndal měrku a zkontroloval hladinu oleje, dolil 1.7 litru oleje a najeto 600 km; Řekl mi později, přijel jsem a viděl, že z auta se silně kouří a na podlaze pod výfukem v garáži je černá skvrna. Na práci byla záruka 1 měsíc, šel jsem do servisu a řekl jsem jim, že jsou kroužky zaseknuté, při opravách varovali, že se kroužky mohou při přehřátí zaseknout, ale pro kontrolu je třeba motor úplně rozebrat. V důsledku toho jsme se s naším souhlasem rozhodli, že to nebudeme rozebírat.
Proto na čerpací stanici řekli, že jste nesouhlasili s demontáží motoru, takže s tím nemají nic společného. V 1100 km se do autoservisu nalil nějaký odkoksovací prostředek, žádný efekt.
Výsledkem bylo, že přes 1800 km byla spotřeba oleje více než 6 litrů. Svíčky byly všechny sazemi, zejména válce 2 a 3. Začala vyskakovat chyba druhé lambda sondy a vyskočily otáčky naprázdno. Trakce je normální.
Měřil jsem kompresi na všech válcích a ukázalo 13,5. Na čerpací stanici před opravou volali 11,3-11,5.
Odstranil jsem karbonové usazeniny na všech ventilech, víčka na odstranění oleje jsou vizuálně neporušené.
Vůle ventilu ve vodítkách je matoucí, protože. stokrát říkali, že se vyměnili průvodci. Dřík ventilu jsem zarovnal s vodítkem, jak je uvedeno v pokynech VAG a vůle ventilu z jedné krajní polohy do druhé byla 0,45-0,63 mm. Je to hodně nebo je to normální?? Návod k mému motoru uvádí 0,6 mm.
Odmontoval jsem všechny písty, kompresní kroužky visely, ale olejové kroužky ne, jen když jsem přitlačil nehtem, tak se trochu pohnuly. Mezera horního kompresního kroužku byla 0,45 mm a druhého 1,2 mm na všech válcích stejně.
Na spodní straně všech čtyř válců jsou vodorovné značky, které lze nahmatat nehtem.
Řekni mi, co mám dělat dál, co začalo to žrout oleje. Ptal jsem se na několika workshopech a nedostal jsem jasnou odpověď. Někteří říkají, že se válce mají brousit na další velikost, jiní vyměňují kroužky a znovu skládají.
V důsledku toho nevím, co mám dělat.
A co vůle vedení ventilu?
Co dělat s válci?
Díky předem.

Zajímavé:
Jaké velikosti pneumatik lze namontovat na Škoda Octavia Tour.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button