ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda Yeti

Jaký druh robota má Škoda Yeti?

Škoda Yeti byla vybavena klasickou automatickou převodovkou (Aisin 09G) a 6 a 7stupňovými roboty DQ250 02E, DQ200 0AM 0CW se dvěma spojkami. Jedna spojka je zodpovědná za řazení lichých převodových stupňů, druhá – sudých převodových stupňů. Když je vůz v pohybu, sepne se jedna spojka a na druhém hřídeli jsou již připravena k provozu ozubená kola dalšího rychlostního stupně. Když nastanou podmínky pro řazení, ECU vyšle signál – první spojka se rozepne a druhá sepne. Přitom nedochází k přerušení přenosu točivého momentu a auto se pohybuje extrémně hladce, přepínání je téměř neznatelné. V opačném případě je nutná diagnostika a případně oprava boxu robota Škoda Yeti v Moskvě.

krabice je umytá a připravená k sestavení sestava krabicekrabice nainstalovaná na autě

Kdy je nutná oprava DSG 7?

Převodovka DSG 7 se vyznačuje charakteristickým rysem: používá suché spojky a díky tomu má malý objem oleje (1.7 litru, nalévaný v dávkách), který je potřeba pouze k mazání mechanické části (není zvyklá na ochlaďte spojku). Zvyšuje se účinnost a v důsledku toho klesá spotřeba paliva. Náklady na opravu DSG 7 pro spotřebitele jsou relativně nízké, protože je vzácné, že se mechatronika i spojka porouchají najednou.

Poslední generace DSG 7 jsou spolehlivější, ale slabá místa jsou stále stejná – spojka a mechatronika. Právě s nimi je nejčastěji spojována oprava Yeti boxu.

ЦЕНЫ

Diagnostika DSG7 0AM/0CW: zdarma!
Oprava mechatroniky DSG7 0AM/0CW: [na vyžádání] rub. Záruka 6 měsíců.

Oprava mechatroniky DSG7 0AM/0CW: na vyžádání. Záruka 6 měsíců.
Oprava automatické převodovky DSG7 0AM/0CW: na vyžádání. Záruka 6 měsíců.
Použitá automatická převodovka DSG7 0AM/0CW: na přání. 1 měsíc záruka
Sada na opravu spojky DSG7 0AM/0CW: [na vyžádání] rub. Záruka 6 měsíců.
Výměna spojky DSG7 0AM/0CW (nový originál): na vyžádání 1 den předem. Záruka 6 měsíců.
Výměna oleje DSG7 0AM/0CW — [na vyžádání] rub. Více informací

Zajímavé:
Jak rozpůlit automatickou převodovku Škoda Actavia.

* Hotově a bankovním převodem (LLC), platba kartou. Práce na smlouvu.
** Zastoupení a partneři v regionech (obsluha, plat, atd.)

Diagnostika DSG6 02E/0D9: zdarma!
Oprava mechatroniky DSG6 02E/0D9: [na vyžádání] rub. Záruka 6 měsíců.
Oprava mechatroniky DSG6 02E/0D9: [na vyžádání] rub. Záruka 6 měsíců.
Oprava automatické převodovky DSG6 02E/0D9: na vyžádání. Záruka 6 měsíců (neomezený počet kilometrů).
DSG6 02E/0D9 použitá automatická převodovka: na přání. 1 měsíc záruka
Sada na opravu spojky DSG6 02E/0D9: [na vyžádání] rub. Záruka 6 měsíců.
Výměna spojky DSG6 02E/0D9: na vyžádání. 1 rok záruka.
DSG6 02E/0D9 výměna oleje a filtru — [na vyžádání] rub. Více informací

* Hotově a bankovním převodem (LLC), platba kartou. Práce na smlouvu.
** Zastoupení a partneři v regionech (obsluha, plat, atd.)

Z čeho se skládá oprava DSG 7?

Výměna spojky DSG 7

stará spojka - zadřená, vůbec žádná mezeraStará spojka - i obě ložiska jsou přehřátá normální vůle v nové spojcenová spojka

Samotná spojka je poměrně spolehlivý mechanismus, ale postupem času se stále opotřebovávají. V tomto případě je vyměněna spojka DSG 7 Škoda Yeti. U 6stupňové převodovky, která, jak je známo, je převodovka mokrého typu, se tento postup provádí mnohem méně často (přibližně jednou za 150–200 300 km, s mírným používáním, ačkoli vozy s najetými kilometry asi 7 tisíc km přijelo poměrně často) než u převodovky suchého typu, kde může být nutná výměna spojky za DSG 25 počínaje 30-XNUMX tisíci km.

Měli byste také vědět, že spojka zodpovědná za liché převody se opotřebovává rychleji, protože zodpovídá za chod 1. stupně a zpátečky (zvýšené zatížení). Neustálá jízda v dopravních zácpách také negativně ovlivňuje životnost spojky.

Zpočátku výrobci 6 a 7 rychlostních DSG poskytovali možnost výměny spojek v převodovce a podle toho vyráběli opravné sady. Po tomto postupu je nutná adaptace spojky. Na toto dílo poskytujeme záruku 1 rok (výměna+seřízení+adaptace+instalace).

Oprava a výměna mechatroniky DSG 7

Problémy s dvouspojkovou převodovkou začínají v drtivé většině případů u mechatroniky (ta vlastně řídí spínací proces). Na DSG 6 se v průměru všechno děje později než na DSG 7.

Mechatronik 0B5 v opravě

Problémy s ním mohou nastat kvůli srsti. opotřebení solenoidů (objevují se škubání). V tomto případě obvykle není nutná kompletní výměna mechatroniky, ale mění se pouze solenoidy.

Druhou problematickou oblastí je elektronická řídící jednotka mechatroniky problémy s ní obvykle vznikají v důsledku přehřátí (při spuštění na studený systém systém přejde do nouzového režimu). Pokud jednotku nelze obnovit, je vyměněna a poté přeprogramována na požadovaný stroj. Přeprogramujeme mechatroniku DQ200 DQ250 pro konkrétní vozidlo.

Typické příznaky poruch

V zásadě je předzvěstí problémů výskyt trhnutí a otřesů při rozjezdu a při přeřazení na nižší převodové stupně (podřazení). V horším případě se převodovka nezapne a auto tedy nejede. Ve většině případů se box přepne do nouzového režimu, který nezmizí ani po resetu chyb (ne vždy). Neměli byste to nechat náhodě, protože pravidlo vždy funguje – čím dříve, tím levnější je oprava mechatroniky DSG 7 Škoda Yeti 1.2 1.4 1.6 0AM 0CW atd.

Co dělat, když oprava mechatroniky není možná?

To se stává poměrně často (obvykle po nehodách). Je potřeba ho vyměnit za ojetý, opravit nebo nový a následně přeprogramovat na požadované auto. Použili jsme, opravujeme mechatroniku pro DSG 7 skladem. Na místě jej do 20 minut přeprogramujeme na požadované vozidlo. Cena práce je uvedena v tabulce (viz výše).

Mechanická část DSG 7

Jsou s tím i problémy.

Opotřebení ložisek způsobuje při pohybu hluk, který se zvyšuje s počtem otáček a rychlostí. Dá se to vyřešit otevřením a následnou výměnou sady ložisek.

Řadící vidlice je zničená – zmizí i převody a zpátečka. Přejde do nouzového režimu.

Zničení jehlového ložiska na vstupním hřídeli, únik olejového těsnění vstupního hřídele. Těm, kteří mění spojku, se důrazně doporučuje vyměnit tyto 2 díly.

Jak funguje DSG6?

Převodovka DSG 6 (DQ250) používá mokré spojky. 1. spojka je zodpovědná za řazení lichých rychlostních stupňů a zpátečky, druhá je zodpovědná za sudé rychlostní stupně. Tato konstrukce umožňuje zařadit další rychlostní stupeň, zatímco předchozí je stále v provozu, a řadit pod zatížením bez přerušení přenosu točivého momentu na kola. Hmotnost této 6stupňové převodovky je ~ 93 kg, což je znatelně více než u DSG-7.

Zařízení DSG-6 (DQ-250)

Činnost spojek a řazení jsou řízeny speciální jednotkou v převodovce – mechatronikou, která při své práci využívá čtení specializovaných senzorů a dalších elektronických systémů vozu.

Obecně platí, že DSG6 na Škodě Yeti je poměrně spolehlivá převodovka, mnohem méně problematická než její sedmistupňový bratr, ale zároveň potřebuje opravu. Za problémy může opotřebení ložisek, spojky, ale i dvouhmotového setrvačníku a samozřejmě mechatroniky. Kterýkoli z těchto problémů lze vyřešit poměrně levně – DQDL provádí dílčí i velké opravy DSG 7 Škoda Yeti 6 1.4 1.8. Je také možné jej nahradit smluvním DSG2.0 (DQ6) s přeprogramováním mechatroniky na požadované vozidlo.

Nejproblematičtější součásti tohoto kontrolního bodu jsou však:

Obvykle při problémech s nimi souvisejících je převodovka Škoda Yeti DSG 6 opravena v našem servisu DQDL.

Z čeho se skládá oprava DSG6?

Oprava/výměna mechatroniky DSG-6

Problémy s mechatronikou mohou nastat kvůli mech. opotřebení solenoidů (objevují se škubání). V tomto případě obvykle není nutná kompletní výměna mechatroniky, ale mění se pouze solenoidy.

Druhou problematickou oblastí je elektronická řídící jednotka mechatroniky problémy s ní obvykle vznikají v důsledku přehřátí (při spuštění na studený systém systém přejde do nouzového režimu). Pokud jednotku nelze obnovit, je vyměněna a poté přeprogramována na požadovaný stroj. Přeprogramujeme mechatroniku DSG6 DQ250 02E na konkrétní vozidlo.

Výměna spojky DSG-6

Pokud se spojka převodovky DSG6 výrazně opotřebuje, ECU začne co nejvíce vysouvat táhlo záběru spojky, čímž nutí olejové čerpadlo neustále pracovat. V důsledku toho se začne přehřívat (obvykle se taví kontaktní izolace) a může dojít ke zkratu v samotné ECU DSG (v důsledku zvýšené teploty).

Spojka, která nejvíce podléhá opotřebení, je zodpovědná za liché převody, protože s její pomocí se auto rozjede (a jak je v tuto chvíli známo maximální zatížení). Stav snůšky (její vitalitu) lze zjistit pomocí diagnostiky.

Více se dočtete v sekci Spojka DSG 6.

Příklady práce

DQ200 0AM – sudý počet rychlostních stupňů nezařadí Na diagnostiku dorazila Škoda Yeti 1.2 2013 DQ200 0AM, nezařazuje sudý počet rychlostních stupňů. Chyby: není reg. 5. a 6. rychlostní stupeň.

Mechatronika na Yeti 1.2 2010 DSG7 DQ200 zemřela. Vyměněno.

Skoda Yeti 1.4 2011 0:179 – ráno jsme nastartovali auto a na palubní desce zablikal klíček, auto začalo špatně řadit (chyby P00E179 P00FXNUMX)

ps Použité a repasované mechatroniky DQ200 0AM 0CW jsou vždy k dispozici pro tento a další VAG. Přeprogramujeme pro váš vůz do 5 minut.

DQDL na Drive2 https://www.drive2.ru/o/DQDL/
DQDL na Instagramu https://www.instagram.com/dsg_s_tronic/
Seznam hlavních problémů, které řešíme
  • Trhne a škube při přepínání. Neexistují žádné elektronické diagnostické chyby
  • Vibrace a otřesy při rozjezdu. Neexistují žádné elektronické diagnostické chyby.
  • Ztráta zpátečky. Když je zapnuto R, stroj přejde do nouzového režimu, rozsvítí se PRNDS. Podle elektronické diagnostiky je chyba obvykle: 19143 P2711 – Neplatná data pro proces řazení.
  • Když zapnete režim „D“/“R“, z převodovky se ozve cvaknutí a auto se rozjede. Podle elektronické diagnostiky chyba: 19143 P2711 – Neplatná data pro proces řazení.
  • Převodovka přejde do nouzového režimu a rozsvítí se PRNDS. Při zapnutí/vypnutí zapalování převodovka chvíli funguje normálně, pak je vše při starém. Podle elektronické diagnostiky obvykle chyby: 18222 P1814 – Tlakový regulační ventil 1 pro automatickou převodovku-N215: přerušený obvod / zkrat na kostru 18223 P1815 – Tlakový regulační ventil 1 pro automatickou převodovku-N215 zkrat na plus 18227 P1819 – Tlakový regulační ventil 2 pro automatickou převodovku- N216: přerušený obvod/zkrat na kostru 18228 P1820 – Tlakový regulační ventil 2-N216 Zkrat na kladný
  • Převodovka se periodicky přepne do nouzového režimu a rozsvítí se PRNDS. Po zapnutí/vypnutí zapalování převodovka chvíli funguje normálně, pak se vše rozjede znovu. Dle elektronické diagnostiky tyto chyby: 18115 P1707 – Zásah do chodu mechatronické jednotky, 17252 P0868 – Tlak v adaptaci převodovky na limitu
  • Po instalaci použité mechatroniky se převody neřadí podle potřeby. Obvykle dochází ke zpoždění při přepínání.
  • Po instalaci použité mechatroniky, když se začnete pohybovat, převodovka přejde do nouzového režimu. Podle elektronické diagnostiky chyba: 19143 P2711 – Neplatná data pro proces řazení

Toto není úplný seznam problémů a chyb. Pokud máte nějaké dotazy, můžete zavolat nebo se zeptat na webu.

7-stupňový „robot“ DSG 7 na vozech Škoda

Všechny převodovky modifikace DSG 7 podléhají obnově a výměně Automatické převodovky tohoto typu jsou instalovány na následujících vozidlech:

  • Škoda Yeti (motor 1,4 125 k, točivý moment 250 N/m)
  • Octavia (motor 1,4 150 k, točivý moment 250 N/m)
  • Rapid (s motorem 1,4 litru, 125 k a točivým momentem 200 N/m)
  • Superb (vybavený motory 1,4 a 1,8 litru s výkonem 150 a 180 k a točivým momentem 250, resp. 320 N/m)

Výhody DSG 7 a jeho konstrukční vlastnosti

Mnoho automobilových nadšenců má dobrou představu o rozdílu mezi automatickou převodovkou a manuální převodovkou. A většina lidí považuje DSG 7 také za „automatický“. I když je tento názor částečně mylný, protože takový box je robotický a je jakýmsi hybridem automatizace a mechaniky. Jeho mechanická struktura je více podobná tradiční mechanice a z hlediska jízdního komfortu a snadného ovládání byla DSG 7 obdařena všemi vlastnostmi, které jsou vlastní moderním automatickým převodovkám.

Hlavním technickým rozdílem je, že robotický DSG 7 je vybaven dvěma hřídeli, a tedy dvěma spojkovými mechanismy, což znamená, že může vykonávat funkce dvou převodovek najednou. Zajímavý je i princip jeho fungování. Když řidič zařadí první rychlostní stupeň, druhý převod je zařazen na druhém hřídeli. V tomto případě zůstane spojka druhého hřídele rozpojená. Zapíná se automaticky při řazení nahoru. Spojka prvního hřídele je v tomto okamžiku také automaticky rozpojena.

Tato konstrukce výrazně ovlivňuje jízdní dynamiku vozu, posouvá ji na novou úroveň a přítomnost dvoupolohové suché spojky pomáhá vyhnout se ztrátám výkonu. Dnes je DSG 7 považována za jednu z nejvhodnějších převodovek pro městská auta, protože je lehká a kompaktní.

Když už mluvíme o výhodách krabic tohoto typu, můžeme si všimnout:

  • Vynikající dynamika a snadné řazení;
  • Téměř okamžité zařazení převodového stupně;
  • Žádný útlum a ztráta výkonu při přepínání z jednoho převodového stupně na druhý;
  • Ekonomické.

Mechatronika – srdce DSG 7

Bez této důležité a velmi drahé jednotky se neobejde ani jedna robotická převodovka. Právě mechatronika přenáší signál k přeřazení a řídí i chod spojky. Princip jeho činnosti spočívá v přesné činnosti senzorů, elektroniky a výkonné mechanické části.

Pokud některá mechatronická jednotka selže, oficiální prodejce ji kompletně vymění, což ji při ceně takové služby asi 2 eur velmi prodražuje. Servisní střediska si většinou vystačí s opravou nebo výměnou vadného modulu, což umožňuje provést opravu mnohem levněji.

Některé nevýhody mechatroniky

Stejně jako mnoho elektronicko-mechanických zařízení není mechatronika bez nevýhod. Má více než 400 dílů, které jsou umístěny velmi blízko u sebe, což urychluje jejich opotřebení.

Velmi často je to mechatronika, která se stává hlavní příčinou poruch a poruch v převodovce. Zejména jeho elektronická náplň je velmi citlivá na náhlé změny teplot, zvláště fatální pro elektronickou desku mechatroniky.

Popis běžných závad

  • Rychlost se nezapne, pohyb není možný. Indikátor chyby PRND nebo ikona klíče bliká.

Možné příčiny: Porucha mechatronické jednotky nebo mechanické části převodovky. Přesná příčina se zjistí pomocí počítačové diagnostiky.

  • Výše popsaná chyba se zobrazuje při běžné jízdě, přičemž samotná převodovka pracuje přerušovaně.

Je nutná kontrola mechatroniky. Takový problém zpravidla vzniká právě tam.

  • Pohyb začíná prudkým trhnutím a v okamžiku řazení.

Tento problém lze vyřešit výměnou spojky.

  • Začátek pohybu je doprovázen silnými vibracemi a znatelnými otřesy. Zvlášť když auto jede do kopce.

Stejně jako v předchozím případě je nutné vyměnit spojku.

  • Při zařazení druhého rychlostního stupně dochází k cukání.

Příčina poruchy spočívá v problémech v sestavě spojky. Je potřeba ho vyměnit.

  • Po zapnutí zapalování se objeví chybový indikátor PRND nebo „klíč“ Je slyšet charakteristický bzučivý zvuk.

To indikuje abnormální činnost mechatroniky.

  • Po výměně vadné mechatroniky za použitou analogovou je cítit cukání při zařazení rychlostního stupně a při rozjezdu.

Porucha v sestavě spojky.

Na co by měl majitel vozu pamatovat, aby prodloužil životnost a hladký chod převodovky DSG 7?

Přítomnost DSG 7 zcela vylučuje možnost chiptuningu vozu. Nepřijatelné jsou také efektní rozjezdy ze semaforu a triky s prvky skluzu. Suchý typ spojky a minimum mazací kapaliny mají škodlivý vliv na mechanické části. Jejich opotřebení byste proto neměli urychlovat.

Je také nutné rychle a pravidelně měnit převodovou kapalinu.

Jízdu v zácpách je nejlepší provádět na 1. rychlostní stupeň v poloautomatickém režimu Tiptronik.

Škoda OCTAVIA byla ve své výhodě vybavena 6stupňovou převodovkou TF61SN. „Stroj“. Docela spolehlivá jednotka na provoz. Jak ukázala praxe, právě ty se nyní opravují. A bylo to docela předvídatelné. Vždyť průměrný nájezd kilometrů, na který jsou takové převodovky konstruovány, je asi 200 tisíc kilometrů. To znamená, že pro mnoho majitelů Škody nastal čas na výměnu této klíčové jednotky.

Závěrem bych rád poznamenal, že moderní 7stupňové DQ200 s mokrou spojkou nebo DQ500 se suchou spojkou jsou z hlediska provozních podmínek náročnější než tradiční 6stupňové automatické převodovky. A vyžadují velké náklady na obnovu a opravy.

Nejčastěji se u takových převodovek vyskytují poruchy v mechatronice, problémy s normálním provozem elektromagnetů a v mechanické části spojky. Při renovaci automatické převodovky vozu Škoda Octavia je převodová kapalina zahrnuta v ceně oprav a restaurátorských prací.

Je možné získat repasovanou automatickou převodovku na Škoda OCTAVIA výměnou za vadnou? A jaká je cena této služby?

Všem šťastným majitelům vozu Škoda OCTAVIA, kteří se potýkají s takovou nepříjemností, jakou je porucha převodovky, nabízí naše servisní středisko jedinečnou možnost vyměnit vadnou automatickou převodovku za repasovanou zcela připravenou k provozu. Navíc je taková operace našimi specialisty považována za zcela běžnou a trvá několik hodin. Po instalaci repasované automatické převodovky je majitelům vozidla poskytována záruka 12 měsíců.

Jedinečnost služby spočívá v tom, že naši klienti obdrží plně funkční jednotku, naplněnou originální převodovou kapalinou ATF, která je v ceně služby. Navíc tyto náklady na náhradní práce budou pro naše klienty fixní.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button