Kde je umístěn imobilizér v klíči Škoda octavia 1
Spolu se sadou klíčů od auta jste obdrželi štítek s číslem klíče. U některých úprav aut je číslo vyraženo přímo na samotných klíčích. Číslo klíče možná budete potřebovat k vytvoření dalších kopií klíčů namísto ztracených. Registrační značku uschovejte na bezpečném místě nebo si zapište číslo vyražené na klíčích a záznam uschovejte v peněžence nebo spolu s doklady.
K výrobě dalších klíčů lze použít pouze polotovary klíčů oficiálně schválené společností Honda.
Kódový klíč (pro vozidla vybavená imobilizérem)
Pokud je váš vůz vybaven imobilizérem, pak sada klíčů spolu se dvěma stejnými klíči navíc obsahuje kódovaný klíč. Při výměně ztraceného klíče musí být nový klíč předem zakódován kódovým klíčem. Vzhledem k tomu, že nebudete schopni sami kódovat nový klíč, kontaktujte servisní stanici Honda.
- Nevystavujte klíče přímému slunečnímu záření nebo vysokým teplotám. Neskladujte klíče na místech s vysokou vlhkostí.
- Klíče neupouštějte a nepokládejte na ně těžké předměty.
- Klíče by se neměly rozebírat. Klíče neobsahují elektrické baterie.
- Nevystavujte klíče vlhkosti. Pokud se vám klíče namočí, jemně je otřete do sucha měkkým hadříkem.
Imobilizér (vybrané modely)
Váš vůz je vybaven imobilizérem, který zabraňuje nastartování motoru. Imobilizér je účinné zařízení proti krádeži a chrání váš vůz před případnou krádeží. Motor vašeho vozu lze nastartovat pouze pomocí speciálně kódovaného klíče. Následující text popisuje činnost imobilizéru, když se pokusíte nastartovat motor pomocí nesprávného klíče.
V konstrukci imobilizéru byste neměli provádět žádné změny ani doplňky. To může narušit normální fungování elektronických systémů vašeho vozidla a vytvořit předpoklad pro nehodu.
Spínač zapalování je umístěn na pravé straně sloupku řízení. Klíč může ve spínači zapalování zaujímat jednu ze čtyř poloh:
I (PŘÍSLUŠENSTVÍ-Přídavné elektrické spotřebiče),
II (ON-zapalování zapnuto)
Poloha 0 (LOCK). Klíč můžete vložit nebo vyjmout pouze v této poloze. Působení pružných sil v převodce řízení může ztížit otočení klíče z polohy LOCK (0) do polohy PŘÍSLUŠENSTVÍ (I). V tomto případě se doporučuje mírně pootočit volantem v jednom nebo druhém směru, aby se uvolnilo zatížení zajišťovacího jazýčku hřídele řízení. Abyste mohli klíč otočit z polohy PŘÍSLUŠENSTVÍ (I) do polohy ZÁMEK (0), musíte klíč nejprve lehce stisknout a lehce zatlačit do zámku. Některé verze vozidel s automatickou převodovkou navíc vyžadují, aby byla páka voliče rozsahu v poloze Park. Hřídel řízení se automaticky zablokuje proti otáčení, když je klíček vytažen ze spínací skříňky.
Předpis I (PŘÍSLUŠENSTVÍ-Přídavné elektrické spotřebiče). V této poloze klíče je možné ovládat audiosystém (u některých úprav vozu) a zapalovač cigaret.
Poloha II (ON-zapalování zapnuto). Klíč je neustále v této poloze, když je vozidlo v pohybu a když motor běží na volnoběh. Současně je zajištěno elektrické napájení všech zařízení a pomocných zařízení instalovaných na vozidle. Když otočíte klíčkem z polohy PŘÍSLUŠENSTVÍ (I) do polohy ZAPNUTO (II), krátce se rozsvítí některé kontrolky a výstražné kontrolky umístěné na palubní desce. Slouží ke sledování jejich provozuschopnosti. U některých úprav vozu se po otočení klíčku do polohy ON (II) automaticky rozsvítí světlomety (v režimu denního svícení).
Vozidla vybavená imobilizérem. Po zasunutí klíčku do zapalování se na přístrojové desce na několik sekund rozsvítí kontrolka imobilizéru. Pokud imobilizér rozpozná správný kód klíče, kontrolka na palubní desce zhasne. Pokud je do zámku zasunut nesprávný klíč, kontrolka imobilizéru nezhasne, ale začne blikat.
Pokud bliká kontrolka imobilizéru, vytáhněte klíč ze zapalování. Poté znovu zasuňte klíč do zapalování a otočte jej do polohy ON (II). Pokud kontrolka imobilizéru začne znovu blikat, znamená to nesprávné kódování klíče. Pomocí takového klíče není možné nastartovat motor. V této situaci se musíte obrátit na servisní stanici Honda.
Pozice III (START). Otočením klíčku do této polohy se zapne startér. Po nastartování motoru uvolněte klíč a automaticky se vrátí do polohy ON (II).
Pokud je váš vůz vybaven imobilizérem, k zapnutí startéru dochází s určitým zpožděním ve srovnání s vozy bez imobilizéru.
U některých úprav vozidla se při otevření dveří řidiče ozve zvukový varovný signál, pokud je klíč v poloze ZÁMEK (0) nebo PŘÍSLUŠENSTVÍ (I). Chcete-li zvukový alarm vypnout, vytáhněte klíček ze spínací skříňky.
Každé dveře mají zamykací tlačítko. Chcete-li zamknout nebo odemknout zámek dveří, spusťte nebo zvedněte tlačítko.
Při vystupování z vozidla můžete zvenku zamknout jakékoli dveře spolujezdce. Chcete-li to provést, musíte spustit zamykací tlačítko na otevřených dveřích a poté dveře zabouchnout. Zámek dveří řidiče lze zamknout i bez klíče zvenčí: při otevřených dveřích řidiče zvedněte vnější kliku a stiskněte zamykací tlačítko. Poté uvolněte vnější kliku a zavřete dveře.
Přední dveře lze zamykat a odemykat zvenčí pomocí klíče.
VOZIDLA S 3DVEŘOVÝM HATCHBACKEM
Tlačítka určená k zamykání dveřních zámků jsou umístěna před příslušnými klikami pro otevírání dveří.
Jeden elektrický zámek (vybrané modely)
Jediný zámek zajišťuje současné zamykání nebo odemykání všech dveřních zámků, respektive při zamykání nebo odemykání dveří řidiče pomocí tlačítka (zevnitř prostoru pro cestující) nebo klíče (zvenčí vozu).
Dálkové ovládání jednoho zámku (vybrané modely)
Pokud je váš vůz vybaven jedním elektrickým zámkem s dálkovým ovládáním. Zamykání a odemykání dveřních zámků můžete ovládat bez klíče. V blízkosti auta namiřte dálkové ovládání na přijímač signálu a stiskněte tlačítko dálkového ovládání. Přijímač signálu je umístěn na základně držáku vnitřního zpětného zrcátka mezi slunečními clonami.
Při každém stisknutí tlačítka na dálkovém ovladači se zámky dveří odemknou nebo zamknou v závislosti na tom, zda byly dříve zamčeny nebo ne. Když se na dálkovém ovladači rozsvítí červené světlo, je vysílán signál. Pokud jste opustili vůz a zamkli zámky dveří pomocí dálkového ovládání, zkontrolujte, zda jsou zámky bezpečně uzamčeny, zatlačením na vnější kliku dveří řidiče.
VOZIDLA S 5DVEŘOVÝM HATCHBACKEM
Auta mohou být vybavena dvěma typy dálkového ovládání:
s jedním nebo dvěma tlačítky. Přijímač signálu dálkového ovládání je umístěn v horním ovládacím panelu střešního okna.
Pokud dálkový ovladač nefunguje spolehlivě nebo se po stisknutí tlačítka na dálkovém ovladači nerozsvítí červený indikátor, může být příčinou vybitá baterie dálkového ovladače. V takovém případě je nutné urychleně vyměnit baterii. Baterie: Typ CR2032 (lithiová).
Odstraňte šroub a sejměte kryt dálkového ovladače. Vyměňte baterii, věnujte pozornost polaritě připojení. Nasaďte kryt dálkového ovladače a zajistěte jej šroubem. Při montáži krytu dbejte na to, aby upevňovací výstupek na krytu zapadl do drážky těla dálkového ovladače. Vyzkoušejte funkčnost dálkového ovládání několikanásobným zamknutím a odemknutím zámků dveří.
VOZIDLA S 5DVEŘOVÝM HATCHBACKEM
Dálkové ovládání je napájeno dvěma prvky.
Péče o dálkové ovládání
- Nevystavujte dálkové ovládání přímému slunečnímu záření nebo vysokým teplotám. Neskladujte dálkový ovladač na místech s vysokou vlhkostí.
- Dálkový ovladač neupusťte a nepokládejte na něj těžké předměty.
- Dálkový ovladač by se neměl rozebírat. Při výměně baterie postupujte podle výše uvedených pokynů.
- Chraňte dálkový ovladač před vlhkostí. Pokud se dálkový ovladač namočí, jemně jej otřete do sucha měkkým hadříkem.
K čištění vnějšku dálkového ovladače použijte měkký hadřík lehce navlhčený jemným mýdlem a vodou. Použití rozpouštědel, leštidel nebo abrazivních čisticích prostředků poškodí povrch dálkového ovladače. Pro zajištění spolehlivého příjmu signálu z dálkového ovladače je nutné pravidelně otírat přijímač od prachu a nečistot.
Dálkový ovladač je dodáván se štítkem s kódovým číslem dálkového ovladače. Číslo je viditelné pouze v infračervených paprscích. Toto číslo budete potřebovat při výměně ztraceného dálkového ovladače. Kódový štítek dálkového ovladače uschovejte na bezpečném místě.
Pokud máte několik dálkových ovladačů a jeden z nich jste ztratili, musíte při nákupu nového dálkového ovladače, který ztracený nahradí, současně překódovat všechny zbývající dálkové ovladače. Kontaktujte servis Honda.
Zamykání dveří proti otevření dětmi
Aby děti nemohly náhodně otevřít dveře během jízdy vozidla, jsou zámky zadních dveří vybaveny speciálním blokovacím zařízením. Na konci každých zadních dveří je zamykací páka. Pokud při otevřených dveřích přesunete páku do polohy LOCK a poté dveře zavřete, nebude možné dveře otevřít pomocí vnitřní kliky, bez ohledu na polohu tlačítka zámku. Abyste mohli takto zamčené zadní dveře otevřít, musíte zvednout zamykací tlačítko a použít vnější kliku dveří.
VOZIDLA S 3DVEŘOVÝM HATCHBACKEM
Neexistují žádná zařízení, která by dětem bránila otevřít zámky dveří.
Zámek víka kufru
- Pomocí rukojeti, která je umístěna vlevo od sedadla řidiče.
- S klíčem.
Pokud je vaše vozidlo dodáno se dvěma klíči, primárním a sekundárním, musíte k odemknutí a zamknutí víka zavazadlového prostoru použít primární klíč. Pomocný klíč se nevejde do zámku víka zavazadlového prostoru.
Chcete-li zámek uzamknout, zavřete víko zavazadlového prostoru tak, že na něj shora zatlačíte. Víko zavazadlového prostoru musí být za jízdy vždy zavřené. Zabráníte tak zaprvé možnému poškození krytu a zadruhé pronikání výfukových plynů do interiéru vozu.